info@drnedahadi.com 26702787 -22869840- (021)

از دست دادن دندان ها

از دست دادن دندان ها

همه ما میخواهیم دندان های سفید و مرتب داشته باشیم تا با اعتماد به نفس بیشتری لبخند بزنیم. به خاطر همین است که بعد از، از دست دادن دندان هموار به دنبال راهکاری برای بازگشت این لبخند زیبا هستیم. گاهی دندان های ما به مرحله ای میرسد که راهی جز کشیدن آنها نداریم چرا که از دست دادن دندان اتفاق می افتد، تخریب می شود و آسیب بیشتری را می تواند به دندان ها وارد کند. امروزه روش های مختلف و زیادی برای از دست رفته وجود دارد.

همه ما میخواهیم دندان های سفید و مرتب داشته باشیم تا با اعتماد به نفس بیشتری لبخند بزنیم. به خاطر همین است که بعد از، از دست دادن دندان هموار به دنبال راهکاری برای بازگشت این لبخند زیبا هستیم.

برای مشاوره و تعیین وقت قبلی از دکتر ندا هادی دندانپزشک زیبایی و ترمیمی، با شماره های زیر و پیج اینستاگرام ارتباط برقرار کنید. شماره های تماس : 021 22869840 – 021 26702787

ترمیم دندان از دست رفته

زمانی تاج دندان ضعیف باشد می توان به روش بازسازی تاج مناسبی برای دندان ساخت یا آن را به کمک روش های مختلف ترمیم یا روکش کرد. حال اگر در اثر عفونت و آبسه دندان کشیده شود در دهان نباید جای خالی بماند زیرا این جای خالی باعث می شود تا دندان های کناری حرکت کنند و فضا بین دندان ها بسته می شود و تمام چیدمان دندان بهم می ریزد و نیاز به درمان های بیشتری است. اگر یک دندان از دست برود دندان های کناری مانند یک پل تراش داده می شود و یک پریچ سه قاعده یا پروتز ثابت تشکیل می شود. اگر چند دندان از دست برود کار کمی مشکل تر می شود و نیاز به درمان های دیگری دارد.

پروتزهای دندانی

هر جسم خارجی که جایگزین بخشی از بدن شود و بتواند کار آن قسمت را انجام دهد پروتز نامیده می شود. یکی از این پروتزها، پروتز های دندانی هستند. پروتزها می توانند داخل دندانی یا خارج دندانی باشند.

از دست دادن دندان ها
از دست دادن دندان ها

انواع پروتزها

  • پروتزهای ثابت: معمولا این نوع پروتزها به دندان ها می چسبند.
  • پروتزهای متحرک: زمانی از پروتزهای متحرک استفاده می شود که دندان های بیشتری از بین رفته باشد.
  • دست کامل دندان: اگرکل دندان های یک فک از بین برود باید یک دست دندان استفاده کرد.
  • پروتزهای تک دندان: گاهی فردی باید یک دندان را بکشد اما تمایلی به خالی بودن جای آن ندارد در این مورد پزشک دندان او را قالب گیری می کند و یک دندان می سازد تا جایگزین دندانش شود.

پیشگیری از تخریب دندان

همانطور که مشخص است پیشگیری بهتر از درمان می باشد. فرد باید به کمک روش های پیشگیری مانند مسواک زدن و استفاده از نخ دندان و مراجعات دوره ای به دندان پزشک مانع تخریب و پوسیدگی دندان ها شود. اما اگر دندان پوسیده شود باید به دندانپزشک مراجعه شود ولی اگر در مراجعه به دندان پزشک تعلل شود پوسیدگی به قسمت های عمیق تر و عصب دندان می رسد و درد شروع می شود و اگر بازهم درمان صورت نگیرد پزشک مجبور به کشیدن دندان می شود.

 

مقالات مرتبط با این مطلب:

آسیب های دندان

پروتزهای دندان

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر. مدیریت سایت دکتر ندا هادی دندانپزشک زیبایی و ترمیمی

 

راه های ارتباطی با دکتر ندا هادی:

 info@drnedahadi.com

 22869840 -26702787 (021)

پیج اینستاگرام

 

دکتر ندا هادی

خانم دکتر ندا هادی جراح و دندانپزشک زیبایی در سال 1386 فارغ التحصيل شده اند و در طول دوره تحصيل جزء رتبه هاى برتر دانشگاه بودند. از سال ١٣٨٧ مطب خود را اندازى كردند و پانزده سال سابقه فعالیت در مطب دارند. ایشان همچنین موفق به اخذ تعداد زيادى گواهينامه ( سرتيفيكت) از معتبرترين مراكز دانشگاهى داخل و خارج كشوردر زمينه هاى مختلف دندانپزشكى مثل زيبايى ، پروتز ، ايمپلنت و جراحى لثه شده اند.

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
Call Now Button
مسیر یابی با Waze