info@drnedahadi.com 26702787 -22869840- (021)

برای یک عمرتان لبخند زیبا بسازید

لبخند زیبا نتیجه هماهنگ بودن شکل دندان ها با اجزای صورت و فک و دهان می باشد. برای رسیدن به این زیبایی باید تغییری در شکل، رنگ، جایگاه قرار گیری دندان ها و شکل لثه ها ایجاد کرد تا فرد به سوی زیباتر شدن هدایت شود. اصلاح طرح لبخند به چند روش مختلف انجام می شود که خود می تواند مجموعه ای از امور مختلف باشد.

در ادامه نمونه ای از عمل اصلاح طرح لبخند توسط دکتر ندا هادی را مشاهده می کنید:

نمونه ای از اصلاح طرح لبخند

اصلاح طرح لبخند توسط دکتر ندا هادی

اصلاح طرح لبخند با ارتودنسی دندان ها

برای اصلاح طرح لبخند اصولی ترین روش ارتودنسی می باشد. در موارد خفیف تا متوسط که بیمار تمایل به درمان با ارتودنسی ندارد و دندان ها نیاز به تراش نداشته باشند می توان از ونیرهای کامپوزیتی یا لمینت های سرامیکی استفاده کرد.

بسته به اینکه میزان این بد شکلی ها بی نظمی ها چقدر باشد متفاوت است. در حالت حاد فاصله دندان ها زیاد باشد یا دندان ها روی هم افتاده باشد یا ناهنجاری های فکی داشته باشیم در درجه اول و اولویت با ارتودنسی می باشد. در مرحله بعدی اگر افرادی باشند که سن آنها به ارتودنسی جواب ندهد و این بی نظمی ها خفیف تر باشد که در این مورد از ونیرها استفاده می شود.

اصلاح طرح لبخند با ایمپلنت

در طول زندگی، افراد ممکن است به هر دلیلی دندان های خود را از دست بدهند. برای درمان تمام از دست دادن دندان ها به شرطی که بیمار شرایط استفاده از ایمپلنت دندان را داشته باشد می توان از این روش استفاده کرد.

ایمپلنت پیچی است که داخل استخوان قرار می گیرد، پس به شکل ابتدایی یک استخوان حداقلی باید وجود داشته باشد تا بتوان ایمپلنت را داخل آن قرار داد. زمانی که فردی با تحلیل لثه و استخوان مواجه می شود عملا حجم استخوان اولیه خود را از دست می دهد این از دست دادن حجم استخوان پزشک را از نظر جای گذاری ایمپلنت محدود می کند. بنابراین باید با استفاده از پیوند استخوان و تکنیک های مختلف این حجم از استخوان از دست رفته را بتوان جبران کرد.

اصلاح طرح لبخند با استفاده از ونیرها

دو نوع ونیر وجود دارد: ونیرهای سرامیکی(لمینت) ، ونیرهای کامپوزیتی

در ونیرهای کامپوزیتی از ماده سفید رنگی که با آن دندان ها را پر می کنند، استفاده می شود. این مواد سطح خارجی دندان را پوشش می دهند، شکل دندان را اصلاح می کنند، رنگ آن مطابق با نظر خود بیمار می باشد و در این روش می توان چند مرحله رنگ دندان را روشن تر کرد.

در لمینت های سرامیکی به دلیل اینکه کار در لابراتور ساخته می شود و به طبع رنگ این روکش ها شفاف تر نسبت به ونیرهای کامپوزیتی می باشد. استحکام لمینت ها از ونیرهای کامپوزیتی بیشتر است. به طور کلی در لمینت به علت عدم ایجاد بیرون زدگی دندان و برای ایجاد کنترل لثه یک لایه بسیار نازک به اندازه نیم میلیمتر از دندان باید تراشیده شود و سپس با توجه به سلیقه بیمار در انتخاب درجه سفیدی دندان، بلندی یا کوتاهی و اینکه فضای بین دندان ها، چرخش و کجی برخی قسمت های دندان با استفاده از لمینت پر می شود تا زیبایی خاصی به دندان داده شود.

در سیستم دهانی یک تعادل فیزیولوژیک داریم اگر یک لایه اضافه روی دندانی که خود برجسته می باشد گذاشته شود تعادل فیزیولوژیکی دهان بهم می خورد و ممکن است بعدها مشکل دیگری را برای بیمار ایجاد کند. ضخامت های لمینت های قدیمی بین 0.5 تا 0.9 میلیمتر بود، اما امروزه با آمدن لمینت های فوق نازک ضخامت به حدود 0.3 رسیده است و در بسیاری از موارد می توان بدون تراش از این نوع لمینت استفاده کرد تا سطح دندان تراش داده نشود.

در بسیاری از مواقع برای انجام لمینت دندان تراش کمی ایجاد می شود  یا شاید اصلا تراش انجام نشود. در طول زمان مواد کاموزیتی به مرور تغییر رنگ می دهند بنابراین یک طول عمر متوسط 5 تا 7 ساله دارند و باید بعد از این مدت تعویض شوند. در لمینت های سرامیکی اگر شخص بهداشت خوبی داشته باشد و از آنها مراقبت کند، در مدت زمان طولانی و بدون هیچ مشکلی بافت دندانی وی سالم بماند.

اصلاح طرح لبخند

اصلاح طرح لبخند

اصلاح طرح لبخند با استفاده از بلیچینگ یا سفید کردن دندان ها

دندان ها دارای منافذی هستند که با خوردن مواد غذایی رنگی مانند چای، قهوه، استعمال دخانیات، می توانند داخل بافت دندان نفوذ کنند ضمن اینکه می توانند روی سطح دندان هم بنشینند.

تغییر رنگ دندان را می توان به دو گروه تقسیم کرد: تغییر رنگ سطح دندان و تغیر بافت دندان

بلیچینگ در اصطلاح لغوی به معنای سفید کردن می باشد. در بلیچینگ دندان از آب اکسیژنه یا هیدروژن پراکساید که به روش های مختلفی فرآوردی می شود یا به شکل ژل یا اشکال دیگری روی دندان قرار می گیرد. با استفاده از حرارت، نور، گرما یا لیزر این ژل باید اکتیو شود. پس فعال شدن این ماده از خود اکسیژن آزاد می کند این اکسیژن ها باعث می شوند تا این مولکول های حلقوی رنگدانه ای که در در عمق دندان نفوذ کرده اند، و رنگ دندان سفید شود.

مکانسیم سفید کردن دندان با استفاده از ژل بلیچ مکانسیم فیزیکی نیست و فقط روی رنگدانه ها اثر می گذارد و به مینای دندان کوچکترین آسیبی نمی زند.

سفید کردن دندان ها

با دندان های تان بدرخشید

مزایای اصلاح طرح لبخند

  • بازگردان و افزایش زیبایی
  • رفع مشکلات اساسی دندان ها و افزایش سلامت دهان و دندان ها
  • افزایش زیبایی و بازگرداندن جوانی صورت
  • افزایش دوام و ماندگاری دندان ها در طی طولانی مدت

هزینه طرح اصلاح لبخند

بسته به طول درمان بیمار، دندانپزشک و میزان دستمزدش و نوع بیمه ای که از آن استفاده می شود هزینه درمان می تواند در هر فرد متفاوت باشد. هر چه درمان اصلاح طرح لبخند پیچیده تر شود و هر چه از روش های بیشتری برای درمان استفاده شود به طبع هزینه ها هم بیشتر می شود. هزینه نهایی پس از اتمام کار مشخص می شود اما قبل از انجام این امور و هنگام مشاوره با دندان پزشک باید یک حدودی قیمتی به بیمار اعلام شود.

در پایان این که

با مراجعه به بهترین دندانپزشک زیبایی در شهر محل سکونت تان می توانید به بهترین نتیجه ممکن دست یابید در غیر این صورت با انتخابی نا آگاهانه به دام افتاده و سلامتی و زیبایی دندان های تان مورد تهدید قرار می گیرد.

دکتر ندا هادی

خانم دکتر ندا هادی جراح و دندانپزشک زیباییدر سال 1386 فارغ التحصيل شده اند و در طول دوره تحصيل جزء رتبه هاى برتر دانشگاه بودند. از سال ١٣٨٧ مطب خود را اندازى كردند و ده سال سابقه فعالیت در مطب دارند. ایشان همچنین موفق به اخذ تعداد زيادى گواهينامه ( سرتيفيكت) از معتبرترين مراكز دانشگاهى داخل و خارج كشوردر زمينه هاى مختلف دندانپزشكى مثل زيبايى ، پروتز ، ايمپلنت و جراحى لثه شده اند.

پاسخ

1 × 1 =

مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه
Call Now Button
مسیر یابی با Waze