info@drnedahadi.com 26702787 -22869840- (021)

روش های بلیچینگ دندان

روش های بلیچینگ دندان

با ظهور روش های جدید دندانپزشکی، امروزه راه رسیدن افراد به لبخندی زیباتر مهیا شده است. یکی از محبوب ترین روش های زیبایی دندان ها، بلیچینگ دندان است که باعث سفیدی و شفافیت دندان ها خواهد شد. رنگ دندان ها ممکن است در طول زمان به رنگ زرد، نارنجی، قهوه ای و یا حتی خاکستری تبدیل شود. از دلایل تغییر رنگ دندان می توان به مصرف قهوه، چای یا دخانیات، میزان بالای فلوراید در حین رشد دندان ها و آسیب دندان با افزایش سن اشاره کرد. اگرچه بسیاری از این لک ها از طریق روش های بلیچینگ دندان، با موفقیت از بین خواهند رفت. با ما همراه باشید؛

بلیچینگ توسط دندانپزشک در مطب

در این روش دندانپزشک از یک ژل سفید کننده، با غلظت بالای پراکسید استفاده خواهد کرد. پس از قرار دادن ژل روی دندان ها، با گذشت حدود یک ساعت یا کمتر، لکه ها از بین خواهند رفت و موجب سفیدی دندان ها می شود. برای حاصل شدن نتیجه ی مطلوب، بسیاری از دندانپزشکان از لیزر یا نورهای مخصوص استفاده می کنند، به صورتی که نور موجب فعال شدن ژل می شود و به اکسیژن اجازه می دهد کامل تر به دندان ها راه یابد.
ژل مورد استفاده برای از بین بردن لکه ها به اندازه ی کافی به مینای دندان ها نفوذ پیدا نمی کند، به همین دلیل پزشک متخصص باید سطح خارجی دندان ها را به طور کامل تمیز کند. دندانپزشک همچنین باید بیمار را بطور کامل معاینه کند تا هر گونه اختلال در مینای دندان‌ها بررسی شود.

همچنین دندانپزشکان ممکن است روش های بلیچینگ در منزل را برای دستیابی به نتایج ماندگارتر پیشنهاد دهند.

لازم به ذکر است هزینه ی بلیچینگ دندان با استفاده از لیزر نسبت به روش های دیگر بیشتر خواهد بود.

مزایای بلیچینگ دندان‌ها در مطب

از مزایای بلیچینگ دندان توسط دندانپزشک می توان به موارد ذیل اشاره کرد؛

  • دستیابی به نتایج بهتر و سریع تر نسبت به روش ها دیگر
  • بی خطر ترین روش سفید کردن دندان
  • پایین بودن احتمال حساسیت لثه به ژل بلیچینگ

برای دستیابی به رنگ مورد نظر شما، معمولاً سه تا چهار جلسه، که هر کدام حدود 30 تا 60 دقیقه طول می کشد، مورد نیاز است. با این حال سفید کردن دندان ها موقتی است و طی یک تا سه سال دیگر دوباره دندان های شما تیره می شود و ممکن است احتیاج باشد که این روش را تکرار کنید.

تاثیر بلیچینگ دندان در اصلاح طرح لبخند

تاثیر بلیچینگ دندان در اصلاح طرح لبخند

بلیچینگ در خانه با تجویز پزشک

در این روش دندانپزشک از دندان های بالا و پایین قالب گیری می کند و یک جفت تری سفارشی در اختیار شما قرار می دهد. تری ها توسط ماده ی سفید کننده پر شده و به راحتی در داخل دهان قرار می گیرند. غلظت ژل پراکسید در این روش از بلیچینگ در مطب کمتر بوده و بنابراین احتمال حساسیت لثه به مقدار زیادی کاهش می یابد. طول مدت استفاده از تری ها در هر روز بستگی به تجویز پزشک دارد.

بیشتر بخوانید
جرمگیری دندان

کیت های سفید کننده بدون نسخه

کیت های سفید کننده با اصول تولید محصولات حرفه ای عمل می کنند. شما با یک محلول اسیدی شستشو را شروع می کنید، سپس ژل پراکسید هیدروژن را روی دندان ها قرار می دهید و در آخر دندان را با یک رنگدانه سفید کننده آغشته می کنید. اغلب نوارها یا کیت های سفید کننده بدون نسخه، با هزینه های مختلف در دسترس می باشند.

بسیاری از مصرف کنندگان، روش کیت های سفید کننده ی دندان را انتخاب می کنند، زیرا نسبت به سایر روش ها ارزان تر است، اما نتایج خوبی از آن حاصل نمی شود. سفید کردن دندان ها بدون تشخیص حرفه ای، تعیین منبع تغییر رنگ و اثربخشی ماده سفید کننده دشوار خواهد بود.

دکتر ندا هادی، دندانپزشک زیبایی در تهران ، با استفاده از تجهیزات مدرن و روش های نوین عرصه  دندانپزشکی آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشند. راه های برقراری ارتباط:

شماره های تماس: 02122869840  –  26702787

صفحه اینستاگرام

هزینه بلیچینگ دندان

هزینه سفید کردن دندان به صورت حرفه ای در مطب به عوامل مختلفی از جمله تعداد جلسات مورد نیاز، تکنیک مورد استفاده، تمایل به ادامه ی روند درمان در منزل به منظور ماندگاری سفیدی دندان ها، بستگی دارد.

به صورت کلی هزینه بلیچینگ دندان ها در مطب به مراتب از کیت های خانگی بیشتر می باشد، اما باید بیان کرد  با وجود در دسترس بودن چنین محصولاتی، روش درمانی بلیچینگ تحت نظر دندانپزشک، همچنان ایمن ترین و موثرترین روش محسوب می شود.

خلاصه

در پایان باید بیان کرد که بلیچینگ در مطب توسط بهترین دندانپزشک زیبایی، در همان ابتدا بیشترین تأثیرات را خواهد داشت، در صورتی‌ که افراد با بلیچینگ در منزل، به‌ مرور زمان نتایج سفیدی دندان را مشاهده خواهند نمود. البته میزان سفیدی به توانایی و اراده ی فرد در رعایت بهداشت دندان ‌ها هم‌ بستگی دارد.

drnedahadi

پاسخ

پنج + 14 =

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
Call Now Button
مسیر یابی با Waze