info@drnedahadi.com 26702787 -22869840- (021)

لمینت دندان

لمینت دندان

لمینت های سرامیکی پوسته های بسیار نازکی هستند که با استفاده از چسب های مخصوصی بر روی دندان های فرد قرار می گیرد. معمولا از لمینت های سرامیکی برای اصلاح بدفرمی های دندانی و تغییر رنگ دندان ها استفاده می شود. رنگ این لمینت ها با توجه به سلیقه بیمار و نظر پزشک با توجه به رنگ پوست فرد انتخاب می شود. جنس لمینت های سرامیکی که پرسلن ونیر هم نامیده می شود از جنس سرامیک هستند. لمینت های سرامیکی ثبات رنگ بسیاری دارند. برای ساخت پرسلن لمینت یا لمینت سرامیکی در ابتدا قالب گرفته می شود سپس در لابراتوار آماده و بر روی دندان ها قرار داده می شوند. لمینت های سرامیکی و ونیرهای کامپوزیتی یکی از شایع ترین درمان هایی هستند که امروزه در دندان پزشکی استفاده می شود. روش دیگری که برای انجام زیبایی انجام می شود لومینیرز می باشد که نیاز به تراش ندارد ولی هزینه های استفاده از آن بسیار بالا است و تولید آن فقط در یک سری لابراتورهای خاصی انجام می شود که در ایران موجود نمی باشد زیرا بسیار پر دردسر و پرهزینه است.

لمینت های سرامیکی پوسته های بسیار نازکی هستند که با استفاده از چسب های مخصوصی بر روی دندان های فرد قرار می گیرد.

برای مشاوره و تعیین وقت قبلی از دکتر ندا هادی، با شماره های زیر و پیج اینستاگرام ارتباط برقرار کنید. شماره های تماس : ۰۲۱ ۲۲۸۶۹۸۴۰ – ۰۲۱ ۲۶۷۰۲۷۸۷

موارد احتیاط بعد از انجام لمینت های سرامیکی

 • اگر در استفاده از لمینت دندان از تکنیک درمان درستی استفاده شود و تمام شرایط و محدودیت ها در نظر گرفته شود هیچ مشکلی برای دندان پیش نمی آید ولی اگر کوچکترین اشکالی در طرح دندان اتفاق بیفتد مسلما آسیب هم پیش رو خواهد بود.
 • کسانی که از این روش استفاده می کنند باید یک سری ملاحظات را داشته باشند و یک سری محدودیت هایی دارند، این افراد باید در خوردن غذاهای سخت مدارا کنند، ته دیگ خوردن با دندان های جلو نباید انجام شود به دلیل اینکه لایه بسیار نازکی روی دندان قرار میگیرد و یک کار بسیار ظریفی است.
 • رعایت بهداشت دندانی بعد از گذاشتن لمینت های سرامیکی باید دو برابر از قبل انجام شود. مهم ترین مساله ای که بعد از انجام این روش وجود دارد، چکاپ های دوره ای است که باید مرتب انجام شوند تا مشکلات نهفته ای که رویت نمی شوند، برطرف شوند.

یکی از دغدغه ای که اکثر بیماران دارند پوسیدگی دندان ها هستند. پوسیدگی دندان به نوع استفاده از ونیرها ربطی ندارد اگر اصول درمان به درستی انجام نشود این روکش ها نشت می کند و در زیر آن پوسیدگی اتفاق می افتد. دهان محیط پیچیده ای است. بزاق، میکروب و اسیدهای موجود در دهان مواد معدنی دندان را بر می دارد و در نهایت آنزیم هایی که در باکتری ها است سطح دندان را تجزیه می کنند و پوسیدگی اتفاق می افتد. در حقیقت در استفاده از لمینت های سرامیکی و ونیرهای کامپوزیتی از نظر پوسیدگی تفاوت زیادی با یکدیگر ندارند.

در چه کسانی از لمینت استفاده نمی شود؟

 • افرادی که دندان های پوسیده زیادی دارند، در این افراد ابتدا باید این دندان های پوسیده درمان شوند تا بتوانند از لمینت ها استفاده کنند.
 • افرادی که مینای دندان آنها به مقدار زیادی از بین رفته باشد.
 • افرادی که دندان قروچه دارند، این اشخاص دندان های خود را بر روی یکدیگر می سایند و چه در حالت خواب و چه در بیداری دندان ها را به هم می زنند و فشار می دهند. این ضربه ها و فشار باعث شکستن این لمینت ها می شود.
 • افرادی که عادات غلط غذایی دارند و عادت به جویدن یخ دارند یا ته دیگ زیادی می خورند. این عادات غلط غذایی منجر به شکستن این لمینت ها و آسیب های دندانی می شود.
 • افرادی که دندان های جلویی آنها به هر دلیلی روکش شده است. این روکش ها را نمی توان لمینت کرد. لمینت ها حتمت باید به مینای دندان چسبیده شود، اگر دندان روکش داشته باشد نمی توان آن لمینت کرد.
 • افرادی که بهداشت دهانی ضعیفی دارند و از نخ دندان استفاده نمی کنند. در درمان های زیبایی چه کامپوزیت و چه لمینت رعایت بهداشت بسیار مهم است و توصیه اکید می شود.
لمینت های سرامیکی

لمینت های سرامیکی

چه کسانی کاندیدای استفاده از لمینت های سرامیکی هستند؟

 • کسانی که بهم ریختگی دندانی دارند مانند کج شدگی یا جلو عقب بودن دندان ها
 • کسانی که فاصله بین دندان های آنها بیش از اندازه باشد
 • اصول نگهداری و مراقبت از لمینت های سرامیکی
  پروتزهای دندانی

تفاوت لمینت ها و روکش دندان

لمینت ها به صورت یک پوشش بر روی لایه خارجی دندان قرار می گیرد . اما روکش دندان مانند یک کلاهک به صورت کامل کل دندان را می پوشاند. در استفاده از روکش دندان، باید دور تا دور تاج دندان تراش داده شود اما در استفاده از لمینت ها گاهی ممکن است دندان اصلا تراش داده نشود.

مزایای لمینت های سرامیکی

 • این لمینت ها بسیار نازک و معمولا به قطر ۰٫۵ میلیمتر هستند.
 • ونیرهای سرامیکی ماندگاری بالایی دارند .
 • اگر از کیفیت خوب استفاده شود شکستگی کمتر اتفاق می افتد .
 • این ونیرها به هیچ عنوان تغییر رنگ پیدا نمی کنند .
 • امروزه با استفاده از سیستم های جدید و دستگاه های مدرن تر تراش ها به حداقل رسیده یا حتی بدون تراش است.
 • ونیرهای سرامیکی به صورت کاملا استاندارد ساخته و روی دندان تنظیم می شود و با لثه هیچ تماسی پیدا نمی کنند و مماس با لثه است.
 • از نظر عمر لمینت های سرامیکی عمر بیشتری دارند.
 • وقتی دندانی رو هم رفته باشد درمان های کامپوزیت ونیر و ونیرهای سرامیکی ارتودنسی می باشد که زیر متخصیصن این کار انجام می شود.

معایب ونیرهای سرامیکی

 • هزینه های استفاده از این لمینت در مقایسه با لمینت کامپوزیتی بیشتر می باشد.
 • بر روی دندان باید مختصری تراش داده شود.
 • لمینت های سرامیکی اگر درست چسبیده شوند برداشتن آنها مستلزم تراشیدن آنها است اگر فرد بعد از برداشتن لمینت پس از مدتی بخواهد دوباره از آن استفاده کند روی دندان تراش بیشتری داده می شود.

هزینه لمینت سرامیکی

هزینه های ونیرهای سرامیکی در مطب های گوناگون متفاوت می باشد. میزان تجربه و علم پزشک زیبایی، نوع و برند مواد مصرفی و اینکه ازچه لابراتواری برای ساخت ونیرها استفاده می شود، هزینه های می تواند متفاوت باشد. قبل از انجام هرگونه اقدامی جهت زیبایی دندان با دندانپزشک مربوطه مشاوره شود و میزان تجربه و اینکه ازچه موادی استفاده می کنند مورد بررسی قرار داده شود.

 

 

 

مقالات مرتبط با این مطلب:

اصلاح طرح لبخند

کامپوزیت ونیر

ایمپلنت

 

 

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم.

با تشکر مدیریت سایت دکتر ندا هادی جراح ، دندانپزشک زیبایی

 

راه های ارتباطی با دکتر ندا هادی:

 info@drnedahadi.com

 ۲۲۸۶۹۸۴۰ -۲۶۷۰۲۷۸۷ (۰۲۱)

پیج اینستاگرام

 

2 thoughts on “لمینت دندان

 1. elahe - ژانویه 18, 2020 در 10:21 ق.ظ

  هزینه لمینت دندان چقدر هستش ؟ من مدل خیلی طبیعی می خواستم

  پاسخ
  • drnedahadi - فوریه 9, 2020 در 6:17 ق.ظ

   هزینه لمینت دندان ار ١/٥٠٠ میشود که شش دندان انجام شود. برای اطلاع از هزینه دقیق به مطب مراجعه نمایید

   پاسخ

پاسخ

شش + 6 =

Call Now Button
مسیر یابی با Waze