info@drnedahadi.com 26702787 -22869840- (021)

مراقبت‌های بعد از کامپوزیت دندان

مراقبت‌های بعد از کامپوزیت دندان

روزانه افراد زیادی را مشاهده می‌کنید که از دندان‌های بسیار صاف و درخشنده‌ای برخوردارند و می‌خواهید بدانید که راز این شفافی و درخشندگی در چیست و چه چیزی باعث زیبا شدن لبخند آنها می‌شود؟ اگر به کامپوزیت دندان فکرد کرده‌اید باید بگوییم که حدس شما درست است. اما این عمل برای بهتر ماندن به چه مراقبت‌هایی نیاز دارد تا فرد احساس بهتری نسبت به انجام این کار داشته باشد؟

در ادامه توضیحات ندا هادی جراح و دندانپزشک زیبایی را در این زمینه می خوانید:

مراقبت‌های بعد از کامپوزیت دندان

معمولا افرادی که کامپوزیت دندان انجام می‌دهند، نگران نگهداری دندان‌های خود بعد از این عمل هستند. از این رو پزشکان راه‌کارهایی را برای به دست آوردن نتیجه بهتر بعد از عمل ارائه می‌کنند. این راه‌کارها، راه‌کارهای زیادی را از نحوه غذا خوردن، نحوه مسواک زدن و مراجعه به پزشک مورد نظر را شامل می‌شوند.

مراقبت‌های غذایی بعد از کامپوزیت دندان

معمولا بعد از عمل‌های زیبایی که روی دندان انجام می‌شود بهتر است که به دندان‌ها فشار کمتری وارد شود، به همین علت بعد از انجام کامپوزیت فرد باید از جویدن خوراکی‌های سخت پرهیز کرده و با احتیاط سراغ مواد غذایی مختلف برود. خوردن و جویدن موادی مانند آجیل، آدامس، میوه سفت می‌تواند کامپوزیت را دچار مشکل ساییدگی، لب پریدگی و آسیب‌های دیگر کند. کامپوزیت‌ها معمولا از مواد پلیمری و رزینی ساخته شده‌اند و تضمینی برای مقاوم بودن آنها در برابر مواد سخت نیست، پس بهتر از که فرد بعد از انجام این عمل از یکسری دستورالعمل‌ها در مورد غذا خوردن پیروی کند.
همچنین در مورد مصرف نوشیدنی‌های رنگی نیز ممنوعیتی وجود دارد که فرد ملزم به رعایت آنهاست. مصرف چای، قهوه، نوشابه و آب میوه‌هایی که رنگ‌های مصنوعی به آنها اضافه شده است می‌تواند برای کامپوزیت بسیار مضر باشد. کامپوزیت در روزهای اولیه خود بسیار مستعد رنگ پذیری از موادی است که با آنها تماس پیدا می‌کند. از خوردن مواد غذایی بسیار داغ و یا بسیار سرد نیز باید پرهیز کرد چون دندان‌ها به شدت حساس شده و ممکن است آب سرد و یا چای داغ بر آنها تاثیر گذار باشد.

دکتر ندا هادی، دندانپزشک زیبایی در تهران ، با استفاده از تجهیزات مدرن و روش های نوین عرصه  دندانپزشکی آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشند. راه های برقراری ارتباط:

شماره های تماس: ۰۲۱۲۲۸۶۹۸۴۰  –  ۲۶۷۰۲۷۸۷

صفحه اینستاگرام

چگونگی مسواک زدن بعد از کامپوزیت دندان

مسواک زدن نیز عامل مهمی برای نگهداری بهتر از کامپوزیت است، بدین صورت که بعد از صرف هر وعده غذایی باید دندان‌ها را به دقت مسواک زد و همچنین نباید فراموش کرد که مسواک زدن با فشار و شدت زیاد می‌تواند به کامپوزیت‌ها آسیب رسانده و آنها را کدر کند، پس روش صحیح مسواک زدن را باید از پزشک مربوطه سوال کرد. از آنجا که مسواک زدن تنها برای زدودن مواد غذایی و جرم‌های دندانی کافی نیست، استفاده مکرر از نخ دندان بعد از هر وعده غذایی نیز توصیه می‌شود

مراجعه به دندانپزشک بعد از کامپوزیت دندان

مراجعه به دندانپزشک به طور مرتب نیز از مراقبت‌های لازم بعد از انجام کامپوزیت است. دندانپزشک زیبایی می‌تواند به شما بگوید که چه اعمالی را برای بهتر نگهداشتن کامپوزیت خود انجام دهید تا کامپوزیت‌ها ماندگاری بیشتری داشته باشند، پزشک با معاینه مرتب دندان‌ها شما را از وضعیت آنها آگاه کرده و اطلاعات لازم در مورد نگهداری کاموزیت را در اختیارتان قرار می‌دهد، به عنوان مثال پرداخت و پولیش از کارهای لازمی است که باید هر یک سال یکبار توسط دندانپزشک برای فرد انجام شده تا ماندگاری کامپوزیت‌ها بیشتر شود. این کار بیشتر برای براق ماندن و شفافیت کامپوزیت‌ها صورت می‌گیرد.

به دلیل ظرافت کامپوزیت دندان و حساسیت در طبیعی بودن آن باید به دنبال بهترین دکتر کامپوزیت دندان باشید تا نتایج ایده آلی برایتان حاصل شود.

پاسخ

1 × چهار =

Call Now Button