info@drnedahadi.com 26702787 -22869840- (021)

ایمپلنت، جایگزینی برای دندان های از دست رفته

ایمپلنت، جایگزینی برای دندان های از دست رفته

امروزه با توجه به پیشرفت های دندانپزشکی در دنیا، دیگر بیماران نگران دندان های از دست رفته خود نیستند و به کمک کاشت ایمپلنت، می توانند دندان هایی مانند دندان طبیعی خود به صورت ثابت و دائمی داشته باشند.در ادامه توضیحات دکتر ندا هادی جراح و دندانپزشک زیبایی را در خصوص ایملنت دندان می خوانید.

ایمپلنت دندان چیست؟ 

ایمپلنت ها پایه های فلزی هستند که به صورت آلیاژهایی فلزاتی مثل تیتانیوم ساخته می شوند. این پایه ها با سیستم ایمنی بدن انسان کاملا سازگاز بوده و امروز جایگزین مطمئنی برای دندان های طبیعی انسان شناخته می شوند. این پایه های تیتانیومی توسط دندانپزشک ها در داخل فک پایین یا بالای بیماران کاشته می شوند و سپس قسمت تاج و روکش دندان که جداگانه ساخته می شوند، روی آن قرار می گیرد. این کار 3 تا 6 ماه زمان لازم دارد تا پایه جذب استخوان فک شود.

نمونه ایمپلنت فوری دندان توسط دکتر ندا هادی

مزایای ایمپلنت دندان برای بیماران:

ایمپلنت دندان مزایای مختلفی برای بیماران دارد. این روش نسبت به شیوه های گذشته قابلیت هایی دارد که به واسطه آنها بسیار مرود استقبال قرار می گیرید. از جمله مزایای کاشت ایمپلنت می توان به موارد زیر اشاره کرد:
– زیبایی و دوام دائمی آن
– جدیدترین و موثرترین شیوه جایگزینی دندان طبیعی
– افزای اعتماد به نفس بیماران به خاطر رفع نقص دندان ها
– بهبود شرایط تکلم و حرف زدن بیماران
– قابلیت استفاده از آن مانند دندان طبیعی
– حفاظت از دندان های مجاور و جلوگیری از تحلیل استخوان فک
– زیبایی ظاهری مانند دندان طبیعی

دکتر ندا هادی، دندانپزشک زیبایی در تهران ، با استفاده از تجهیزات مدرن و روش های نوین عرصه  دندانپزشکی آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشند. راه های برقراری ارتباط:

بیشتر بخوانید
لمینت سرامیکی یا لمینت کامپوزیتی؟

شماره های تماس: 02122869840  –  26702787

صفحه اینستاگرام

مراقبت های لازم بعد از کاشت ایمپلنت

انجام این جراحی با وجود نتایج مفیدی که برای بیماران دارد، برای موفقیت کامل آن به مراقبت هایی پس از کاشت آن نیاز دارد تا کار درمان به خوبی به نتیجه برسد.
– تا 8 ساعت بعد از انجام جراحی ایمپلنت از شستشوی دهانان خودداری کنید.
– بهتر است به مدت یک روز از مسواک کردن ناحیه اطراف کاشت ایمپلنت خودداری کنید.
– توصیه می شود برای شستشوی دهان روز بعد از جراحی، از دهان شویه استفاده شود. محلول موثر برای شستن دهان روز بعد از جراحی، کلرهگزیدین است که باید روز سه بار انجام شود. در روزهای بعدی این کار یکبار در روز انجام شود.
– تا زمان کشیدن بخیه های جراحی روزانه چند بار با محلول نرمال سالین دهانتان را بشویید.
– فراموش نکنید تف کردن مکرر باعث تشدید خونریزی محل جراحی می شود، پس آب دهانتان را قورت دهید و سعی نکنید آن را به بیرون تخلیه کنید.
– بعد از این جراحی تورم ناحیه کاشت ایمپلنت تا سه روز طبیعی است و بعد به مرور کم می شود. برای کاهش تورم تا 5 ساعت از کمپرس یخ استفاده کنید. به این صورت که 10 دقیقه کیسه یخ را روی صورت کمپرس کنید و 5 دقیقه آن را بردارید تا بافت های صورت استراحت کنند.
– بعد از جراحی کبودی و کمی بی حسی و خونریزی دهان طبیعی است. در صورتی که خونریزی وجود داشت یک گاز استریل کوچک را روی محل زخم قرار دهید و فشار دهید.
– بعد از جراحی نوشیدن مایعات خنک خوب است، ولی تا 24 از جویدن غذا خودداری کنید.
– بعد از انجام جراحی داروهای تجویز شده را طبق نسخه پزشک مصرف کنید و در صورت صلاحدید پزشکتان از مسواک مخصوص استفاده کنید.

توجه داشته باشید که کاشت ایمپلنت دندان از خدمات دندانپزشکی بسیار حساس است، بنابراین مراجعه به بهترین دکتر ایمپلنت دندان الزلمی است.

پاسخ

پنج − 5 =

Call Now Button
مسیر یابی با Waze