امتیاز دهید :

بهترین رنگ لمینت دندان را بشناسید!

بهترین رنگ لمینت دندان دارای نکات و ویژگی هایی است و در واقع با توجه به عوامل مختلفی نظیر رنگ پوست و … برای مراجعه کننده انتخاب خواهد شد. همانطور که می دانید لمینت‌ها عملکردی مانند روکش دندان دارند و عمدتاُ به هدف زیبایی دندان‌ها و برای پوشاندن مشکلاتی مانند کج بودن جزئي دندان‌ها، ترک خوردگی، بد رنگی و سایر موارد به کار برده می شود.

بهترین-رنگ-لمینت-دندان-را-بشناسید

باید به این نکته اشاره کرد که لمینت ها برای هر فرد به صورت اختصاصی تهیه می شوند و از آنجایی که بر روی زیبایی لبخند و دندان ها تاثیرگذار هستند، آشنایی با انواع رنگ لمینت و انتخاب بهترین رنگ از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است که در این مقاله به بررسی این موارد پرداخته ایم.

انواع رنگ لمینت دندان

لمینت دندان در انواع رنگ مختلفی وجود دارد و در 4 دسته A، B، C، D تقسیم بندی می شوند و درجات آن ها از شماره یک تا 4 و به صورت ترکیب زیر است:

✅ دسته A شامل درجات A1 تا A4 است که رنگ آن ها قرمز- قهوه ای است.

✅ دسته B نیز از درجات B1 تا B4 هستند و رنگ آن ها در محدوده قرمز-زرد است.

✅ دسته C نیز دارای درجات C1 تا C4 هستند و رنگ آن ها خاکستری می باشد.

✅ دسته D نیز از شماره های D1 تا  D4 و رنگ آن در محدوده قرمز- خاکستری است.

پرکاربردترین رنگ لمینت دندان

در این بخش از مقاله پرطرفدارترین و کاربردی ترین رنگ های لمینت دندان را بررسی خواهیم کرد، پس با ما همراه باشید.

پرکاربردترین-رنگ-لمینت-دندان

رنگ A1

این رنگ از لمینت، جزو سفیدترین رنگ لمینت شناخته می شود و از درخشانی و ماندگاری بالایی برخوردار است و همچنین مقاومت بالایی در مقابل رنگ پذیری و زرد شدن دارد.

افرادی که خواستار استفاده از این نوع رنگ لمینت هستند باید بدانند که به دلیل سفیدی بیش از حد آن باید تمام دندان های خط لبخد خود را لمینت کنند تا جلوه ی بدی ایجاد نکند.

رنگ A2

این رنگ از دسته بندی A نسبت به رنگ A1 روشنایی کمتری داشته و در واقع سفید استخوانی می باشد، بسیاری از افراد به دلیل طبیعی بودن آن خواستار استفاده از این رنگ هستند.

رنگ A3

یکی دیگر از کاربردی ترین رنگ های لمینت دندان، این رنگ است، چرا که بسیار نزدیک به رنگ طبیعی دندان ها است و برای افرادی که خواستار تغییر جزئی بر روی دندان های خود هستند مناسب است.

رنگ B1

این نوع از رنگ لمینت دندان یکی از رنگ های روشن لمینت به شمار می رود و نسبت به رنگ A3 روشن تر بوده و سفیدترین سایه رنگ را دارد و با توجه به درجه و سایه رنگ طبیعی دندان توسط بهترین دندانپزشک زیبایی انتخاب خواهد شد.

رنگ BW

سفیدترین سایه رنگ در لمینت ها این رنگ می باشد، که از مقاومت و سازگاری بالایی نیز برخوردار است و افرادی که به دنبال دندان های سفید هستند از این نوع رنگ استفاده خواهند کرد.

نحوه انتخاب بهترین رنگ لمینت دندان

انتخاب بهترین رنگ لمینت دندان باید به گونه‌ای باشد که در هنگام لبخند زدن و صبحت کردن مانند دندان‌های طبیعی بوده و جلوه ی بدی ایجاد نکند. انتخاب رنگ لمینت برای هر فردی به عوامل مختلفی بستگی دارد که در ادامه به آنها اشاره می‌نمائیم.

نحوه-انتخاب-بهترین-رنگ-لمینت-دندان

👈🏻 تعداد دندان های لمینت شده

در برخی موارد فقط یک یا چند دندان (اغلب 2 الی 4 دندان‌ جلویی که بیشتر در معرض دید هستند) لمینت می‌شوند. در این صورت باید توجه داشته باشید که رنگ لمینت باید مشابه رنگ دندان‌های اصلی خود شما باشد. هرگونه تفاوت رنگ فاحش می‌تواند ظاهری کاملاً غیرطبیعی ایجاد نماید.

دندان‌های لمینت شده‌ با رنگ بسیار سفیدتر از دندان های طبیعی در هنگام لبخند زدن و یا صحبت کردن جلوه‌ای مصنوعی خواهد داشت. بنابراین در صورتی که فقط چند دندان را برای لمینت انتخاب می‌نمائید باید به رنگ دندان‌های کناری دقت شود و با توجه به آنها رنگ لمینت دندان‌ها انتخاب شود.

اما در صورتی که قصد دارید 8 الی 10 دندان از هر فک را لمینت نمائید می‌توانید طیف وسیع‌تری از رنگ‌های دلخواه خود را برای لمینت دندان انتخاب نمائید زیرا پس از لمینت کردن تمام دندان‌های جلویی هر فک در هنگام صحبت کردن و یا لبخند زدن دندان‌های آسیاب دیده نمی‌شوند و تفاوت رنگ آنها با دندان‌های لمینت شده مهم نمی‌باشد. افرادی که به دلیل زرد شدگی دندان‌ها قصد لمینت دارند معمولاُ 8 الی 10 دندان از هر فک را انتخاب می‌نمایند تا بتواند به رنگ سفید دلخواه برای دندان‌های خود دست بیابند.

👈🏻 رنگ پوست

در صورتی که شما رنگ پوست روشنی دارید می‌توانید لمینت‌هایی با رنگ سفید درخشان انتخاب نمائید اما اگر رنگ پوست شما تیره‌تر می‌باشد توصیه می‌شود از انتخاب رنگ‌های سفید درخشان خودداری نمائید زیرا ناهماهنگی غیرطبیعی با پوست و چهره‌ی شما ایجاد می‌شود. به یاد داشته باشید که در هنگام انتخاب رنگ لمینت دندان هرگونه آرایش صورت خود را پاک نمائید تا بهترین دندانپزشک زیبایی بتواند رنگ متناسب با پوست طبیعی شما را انتخاب نماید.

با اینکه می‌توانید از دندانپزشک خود بخواهید که رنگ دلخواه شما را برای لمینت دندان‌ها انتخاب نماید اما پیش از انتخاب رنگ باید به عواقب زیبایی آن نیز بیندیشید.

👈🏻 سفیدی چشم‌ها

در برخورد اول چشم‌ها و دندان‌ها اولین ویژگی‌های چهره‌ی هر فردی هستند که به آن توجه می‌نمائیم. یکی از توصیه‌های حرفه‌ای دندانپزشکان این است که بهترین رنگ برای لمینت دندان شما رنگی است که مشابه سفیدی چشم‌های شما باشد. تناسب رنگ بین دندان‌ها و سفید چشم‌های شما می‌تواند ظاهری طبیعی و زیبا به شما ببخشد.

👈🏻 شغل، شخصیت و انتظارات شما

افرادی که برونگرا هستند معمولاُ به دنبال انتخاب رنگ‌های سفید و درخشان برای لمینت‌ دندان‌های خود هستند، این افراد از جلب توجه کردن ابایی ندارند و حتی به دنبال راهکارهایی برای جلب توجه هستند بنابراین دندان‌هایی سفید با درخشندگی غیرطبیعی می‌تواند گزینه‌ی مناسبی برای این افراد باشد اما در صورتی که شما یک فرد خجالتی و درونگرا هستید و یا حرفه‌ی شما به گونه‌ای است که باید همواره در یک محیط رسمی حضور داشته باشید مسلما انتخاب رنگ لمینت‌هایی که در نگاه اول باعث جلب توجه دیگران شود برای شما انتخاب مناسبی نمی‌باشد. بنابراین پیش از انتخاب رنگ لمینت با پزشک خود در مورد تمام انتطاراتی که دارید صحبت نمائید.

لمینت‌هایی که بسیار سفید هستند باعث می‌شوند دندان‌های شما کمی بزرگتر از اندازه‌ی واقعی خود دیده شوند، بنابراین در صورتی که دندان‌های شما از حد طبیعی بزرگتر است بهتر است رنگ لمینت‌های خود را سفید درخشان انتخاب نکنید.

سخن پایانی

در انتها به یاد داشته باشید هر رنگی را که برای لمینت‌های خود انتخاب نمائید به مدت 5 تا 15 سال روی دندان‌های شما باقی خواهند ماند. لمینت‌ها به ندرت دچار تغییر رنگ می‌شوند بنابراین در انتخاب رنگ لمنت‌های خود باید دقت لازم را داشته باشید و با توجه به نکاتی که در این مقاله به آن اشاره شد بهترین رنگ را متناسب با چهره‌ی خود انتخاب نمائید.

دندانپزشک شما با توجه به تجربه‌ی سال‌ها فعالیت در زمینه‌ی لمینت دندان بهترین فردی است که با توجه به رنگ پوست شما و سایر مواردی که اشاره شد می‌تواند بهترین رنگ لمینت دندان را انتخاب نماید، بنابراین به توصیه‌های او به خوبی گوش دهید تا بتوانید بهترین رنگ لمینت متناسب با چهره و شخصیت خود را انتخاب نمائید.

دکتر ندا هادی

خانم دکتر ندا هادی جراح و دندانپزشک زیبایی در سال 1386 فارغ التحصيل شده اند و در طول دوره تحصيل جزء رتبه هاى برتر دانشگاه بودند. از سال ١٣٨٧ مطب خود را اندازى كردند و پانزده سال سابقه فعالیت در مطب دارند. ایشان همچنین موفق به اخذ تعداد زيادى گواهينامه ( سرتيفيكت) از معتبرترين مراكز دانشگاهى داخل و خارج كشوردر زمينه هاى مختلف دندانپزشكى مثل زيبايى ، پروتز ، ايمپلنت و جراحى لثه شده اند.

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه
Call Now Button
مسیر یابی با Waze