info@drnedahadi.com 26702787 -22869840- (021)

طول عمر ایمپلنت دندان

طول عمر ایمپلنت دندان

به جرأت می توان گفت که ایمپلنت مطمئن ترین گزینه ترمیم برای دندان های از دست رفته می باشد. ایمپلنت دندان یکی از بزرگترین نوآوری های دندانپزشکی مدرن است، که توسط یک جراح ارتوپدی سوئدی، در سال 1952 اختراع شد. با تبدیل شدن ایمپلنت های دندانی به یک راه حل محبوب و جایگزین برای دندان های از دست رفته، این پرسش مطرح می شود که ماندگاری ایمپلنت چقدر است؟ یا طول عمر ایمپلنت دندان چه مدت می باشد؟ پاسخ کوتاهی که می توان به این سؤال داد این است که ایمپلنت دندان می تواند یک عمر دوام داشته باشد. توصیه می شود برای درک بهتر این موضوع نوشته ذیل را از دست ندهید.

در ابتدا شما را به مشاهده ویدئوی ذیل که در مورد چگونگی ایمپلنت دندان می باشد دعوت می نمائیم.

ایمپلنت دندان چیست؟

ایمپلنت به یک پیچ از جنس تیتانیوم گفته می شود که جایگزین دندان های از دست رفته می باشد و در استخوان فک کاشته می شود. زمان لازم جهت جوش خوردن ایمپلنت برای فک پایین سه ماه و فک بالا پنج ماه می باشد. اگر استخوان فک از استحکام لازم و کافی جهت کاشت ایمپلنت برخوردار نباشد، جهت تقویت استخوان باید لیفت سینوس، انواع گرافت استخوانی و یا اسپیلیت کردن استخوان انجام شود که بهتر است یک یا دو ماه فرصت بیشتری داده شود تا استخوان جدید به تراکم بیشتری برسد.
در برخی موارد که به آن ایمپلنت فوری نیز گفته می شود اگر شرایط استخوانی مساعد باشد، می توان تاج دندان را بلافاصله به ریشه کاشته شده متصل کرد، که توصیه می شود از این روش تنها جهت 6 دندان قدامی انجام شود که جنبه ی زیبایی دارند و در نواحی خلفی به خاطر افزایش فشار بهتر است که اینکار صورت نگیرد.

ماندگاری ایمپلنت دندان

یكی از دلایلی كه ایمپلنت ها بهترین و پیشرفته ترین گزینه برای جایگزینی دندان های از دست رفته محسوب می شوند، این است كه ایمپلنت ها دچار خرابی در تاج ها و یا قسمت ریشه دندان نمی شوند. این به این معنا نیست که ایمپلنت های دندانی در تمام مدت کاملاً بدون هیچ اختلالی کار می کنند، اما مطالعات اخیر نشان داده است که ایمپلنت ها دارای 98٪ موفقیت هستند.
بسیاری از دندانپزشکان تخمین می زنند که عمر ایمپلنت حدود 25 سال به طول می انجامد و دلیل اینکه این مدت بیشتر تخمین زده نشده به این خاطر می باشد که هنوز مطالعات طولانی مدت در مورد ایمپلنت دندان انجام نشده است.
درست مانند دندان های طبیعی شما، سلامتی و ماندگاری یک ایمپلنت دندان، ارتباط مستقیمی به مراقبت از سلامت دهان و دندان دارد. کاشت دندان دقیقاً مانند دندان های طبیعی با مسواک زدن و نخ دندان و معاینه منظم مورد مراقبت قرار می گیرد. استعمال دخانیات می تواند احتمال شکستن ایمپلنت های دندانی را تا حد زیادی بالا ببرد. همچنین فاکتورهای بهداشتی باید قبل از تصمیم گیری در مورد قرار دادن ایمپلنت دندان در نظر گرفته شود.

بیشتر بخوانید
ایمپلنت دندان

عوامل مؤثر در طول عمر ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان

در مورد طول عمر ایمپلنت دندان می توان گفت عوامل بسیاری تأثیر گذار هستند که در ذیل به تعدادی از آن ها می پردازیم؛

در ادامه به نکاتی در مورد مراقبت های بعد از ایمپلنت دندان خواهیم پرداخت.

مراقبت های بعد از ایمپلنت دندان

  • بهتر است تا سه هفته بعد از جراحی از جویدن غذا توسط دندان تحت درمان خودداری کنید و تا حد امکان غذاهای آبکی مانند سوپ و آش میل کنید
  • مصرف آنتی بیوتیک های تجویز شده توسط پزشک جهت جلوگیری از عفونت
  • رعایت بهداشت دهان و دندان
  • استفاده از دهان شویه و مسواک برای پاکسازی دندان ها بعد از باز کردن بخیه ها
  • استفاده از نخ دندان و مسواک نرم
  • خودداری از استفاده خلال دندان جهت تمیز کردن ایمپلنت دندان
  • مراجعه به دندانپزشک هر 6 ماه یک بار

دکتر ندا هادی، دندانپزشک زیبایی در تهران ، با استفاده از تجهیزات مدرن و روش های نوین عرصه  دندانپزشکی آماده ارائه خدمات به شما عزیزان در زمینه ایمپلنت دندان می باشند. راه های برقراری ارتباط:

شماره های تماس: 02122869840  –  26702787

صفحه اینستاگرام

خلاصه
از آنجا که کاشت دندان دقیقاً مانند دندان های طبیعی به نظر می رسد و احساس می شوند، می توانند به بهبود عزت نفس و اعتماد به نفس شما کمک کنند و همانطور که در فوق گفته شد میزان طول عمر آن ها تا حد زیادی به میزان تجربه و مهارت بهترین دندانپزشک و نیز مراقبت های بیمار بستگی خواهد داشت. دکتر ندا هادی به عنوان بهترین دندانپزشک زیبایی در تهران، با تکنیک های به روز و تجربه بالا، آماده خدمت رسانی به شما عزیزان در زمینه ایمپلنت دندان می باشد.

دکتر ندا هادی

خانم دکتر ندا هادی جراح و دندانپزشک زیباییدر سال 1388 فارغ التحصيل شده اند و در طول دوره تحصيل جزء رتبه هاى برتر دانشگاه بودند. از سال ١٣٨٧ مطب خود را اندازى كردند و ده سال سابقه فعالیت در مطب دارند. ایشان همچنین موفق به اخذ تعداد زيادى گواهينامه ( سرتيفيكت) از معتبرترين مراكز دانشگاهى داخل و خارج كشوردر زمينه هاى مختلف دندانپزشكى مثل زيبايى ، پروتز ، ايمپلنت و جراحى لثه شده اند.

پاسخ

11 + یازده =

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
Call Now Button
مسیر یابی با Waze