info@drnedahadi.com 26702787 -22869840- (021)

قدم به قدم با ایمپلنت دندان

قدم به قدم با ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان به عنوان یکی از حساس ترین خدمات دندانپزشکی به شمار می آید، بنابراین باید در انتخاب بهترین دندانپزشک زیبایی وسواس به خرج دهید.
در این مقاله به بررسی مراحل کاشت ایمپلنت دندان توسط دندانپزشک زیبایی، دکتر ندا هادی می پردازیم که در ادامه می خوانید:

مرحله اول ( معاینه)
در ابتدا دندانپزشک با معاینه دندان و لثه بیمار می تواند بهترین درمان را انتخاب کند. در این مرحله محل کاشت ایمپلنت و وضعیت دندان های دیگر مشخص می شود، به این منظور معاینه تا سه مرتبه انجام می شود.

مرحله دوم ( پیوند استخوان )
در صورتی که دندانپزشک تشخیص دهد که قبل از ایمپلنت باید پیوند استخوان داشته باشید، می بایست برای آن آماده شوید. حدود 4 تا 12 ماه طول می کشد که استخوان فک برای دریافت ایمپلنت آماده شود.در این زمان استخوان نیز پیوند خواهد خورد.

مرحله سوم ( قرار دادن ایمپلنت )
پس از سپری شدن دوره نقاهت بعد از پیوند استخوان، برای کاشت ایمپلنت آماده می شوید. در این مرحله پیچ فلزی به نام فیکسچردر استخوان فک قرار گرفته، که حکم تکیه گاه ایمپلنت را ایفا می کند. در این مرحله بیمار بیهوش بوده و از روند درمان اطلاعی نخواهد داشت. بعد از اینکه کاشت ایمپلنت انجام شد به مدت 5 ماه برای فک پایین و به مدت 7 مه برای فک بالا احتیاج است که ایمپلنت در فک قرار گیرد.

مرحله چهارم( تاج موقت )
در این مرحله که آخرین مرحله برای ایمپلنت دندان است، پروتز برای قرار گرفتن روی فیکسچر ساخته می شود که می تواند به صورت محرک و یا به صورت ثابت باشد.

دکتر ندا هادی، دندانپزشک زیبایی در تهران ، با استفاده از تجهیزات مدرن و روش های نوین عرصه  دندانپزشکی آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشند. راه های برقراری ارتباط:

شماره های تماس: 02122869840  –  26702787

صفحه اینستاگرام

Contents

بیشتر بخوانید
ایمپلنت دندان

چند نوبت جراحی برای ایمپلنت دندان لازم است؟

بنا به تشخیص دندانپزشک برای ایمپلنت دندان می تواند از جراحی 1 تا 2 مرحله ای استفاده کند.
در ادامه به مراحل جراحی برای ایمپلنت دندان خواهیم پرداخت:

مرحله اول جراحی

در جراحی ابتدایی ممکن است روی لثه پوشانده نشده و بخشی از ایمپلنت در خارج از لثه قرار گیرد، در این صورت میله ای روی ایمپلنت ایجاد شده تا بتوان تاج ایمپلنت را روی آن قرار داد.

جراحی دو مرحله ای

در مواقعی دندانپزشک ایمپلت دندانی را زیر لثه قرار می دهد، تا لثه روی آن را به طور کامل بپوشاند. بعد از مدتی که لثه التیام یافت آن را کنار زده و بعد پیچ موقتی را در آن قرار می دهد. تا زمان ساخت تاج دندان بیماران می توانند از پروتز موقت استفاده کنند. باید توجه داشته باشید که هنگام خواب باید پروتز را از دهان خارج کنید.

چه کسانی نمی توانند از ایمپلنت دندان استفاده کنند؟

افرادی که دخانیات مصرف می کنند.
افرادی که دارای بیماری خود ایمنی هستند.
افرادی که از پرتو درمانی ناحیه سر و گردن استفاده می کنند.
کسانی که بیماری دیابت دارند.

عوارض ایمپلنت دندان

گرچه ایمپلنت در واقع جای خالی دندان از دست رفته را پر می کند. اما اگر توسط دندانپزشک خوب صورت نگیرد می تواند عواضی مثل درد، تورم و لقی دندان را به همراه داشته باشد.

بهترین دکتر ایمپلنت دندان

امروزه شاهد افزایش انواع خدمات دندانپزشکی، متقاضیان آن و همچنین متخصصین در این زمینه هستیم، بنابراین این موضوع انتخاب بهترین دندانپزشک زیبایی و یا بهترین جراح دندانپزشک رابرای ما سخت می کند. در این خصوص بهتر است با دیدن نمونه کارهای دندانپزشک خوب و تحقیق از بیماران او و همچنین تخصص و مهارت دندانپزشک مورد نظر اطمینان حاصل کنید.

دکتر ندا هادی

خانم دکتر ندا هادی جراح و دندانپزشک زیباییدر سال 1388 فارغ التحصيل شده اند و در طول دوره تحصيل جزء رتبه هاى برتر دانشگاه بودند. از سال ١٣٨٧ مطب خود را اندازى كردند و ده سال سابقه فعالیت در مطب دارند. ایشان همچنین موفق به اخذ تعداد زيادى گواهينامه ( سرتيفيكت) از معتبرترين مراكز دانشگاهى داخل و خارج كشوردر زمينه هاى مختلف دندانپزشكى مثل زيبايى ، پروتز ، ايمپلنت و جراحى لثه شده اند.

پاسخ

4 × 1 =

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
Call Now Button
مسیر یابی با Waze