info@drnedahadi.com 26702787 -22869840- (021)

تفاوت آمالگام و کامپوزیت دندان

مزایای کامپوزیت دندان

آیا شما هم به فکر زیبایی دندان های خود هستید؟ آیا تمایلی به داشتن دندان های زیبا و سفید دارید؟

شما هم می توانید از روش هایی برای زیبایی و سفید کردن دندان های خود استفاده کنید.یکی از این روش ها کامپوزیت است.با ما در ادامه مقاله همراه باشید تا با این روش آشنا شوید.

فواید کامپوزیت دندان

یکی از مزایای کامپوزیت دندان، زیبایی است و به این دلیل که این مواد هم رنگ دندان ها هستند استفاده از کامپوزیت بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. در بسیاری از موارد چون ترمیم دندان درقسمت خط لبخند قرار دارد، زیبایی این مورد می تواند بسیار کمک کننده باشد.

تفاوت آمالگام با کامپوزیت

درروش آمالگام دندانپزشک حفرات را به گونه ای تعبیه می کنند که گیر مکانیکال در حفره ایجاد کند و این حفره به صورت مکانیکال وارد دندان می شود تا از حفره نیافتد.به همین دلیل علاوه بر اینکه پوسیدگی دندان برداشته می شود یک مقدار از دندان سالم هم تراش داده می شود که باعث تضعیف ساختار دندانی می شود ولی در روش کامپوزیت این مشکل وجود ندارد.

تفاوت آمالگام با کامپوزیت دندان
تفاوت آمالگام با کامپوزیت دندان

خصوصیات منحصر به فرد کامپوزیت ها

گیر کامپوزیت ها،گیر میکرومکانیکال نسبت به دندان می باشد و در این روش  فقط در حد برداشت پوسیدگی، حفره را تعیین می کنیم و مواد را در داخل آن جایگزین می کنیم که این کارباعث افزایش استحکام دندان ها می شود و دندان ها خیلی محافظه کارانه تراشیده می شوند.

این مواد به راحتی ترمیم می شوند و اگر تحت فشار زیاد شکسته شوند یا پوسیدگی در دندان عود کند فقط همان ناحیه مواد برداشته می شود و مواد کامپوزیتی دوباره داخل آن قرار داده می شود.

از خصوصیات دیگر کامپوزیت ها این است که در محیط دهان غیر قابل حل است و خاصیت چسبندگی دارد که بسیار مفید می باشد و آزادسازی جیوه که در آمالگام اتفاق می افتد در این روش وجود ندارد.

معایب کامپوزیت

معایب آن بسیار کم می باشد که دندانپزشک زیبایی با رعایت اصولی می تواند به خوبی کنترل کار را به دست بگیرد و طول عمر این ترمیم ها را بالا ببرد.

دکتر ندا هادی، دندانپزشک زیبایی در تهران می باشند. ایشان با استفاده از تجهیزات مدرن و روش های نوین عرصه ی دندانپزشکی آماده ی ارائه ی خدمات به شما عزیزان می باشد. راه های برقراری ارتباط با ایشان:

شماره های تماس: 02122869840  –  26702787

صفحه اینستاگرام

انواع کامپوزیت

کامپوزیت نانوفیل و میکروفیل که مختص زیبایی هستند. استحکام آن ها کمتر است اما قابلیت زیبایی بالایی دارند.این مواد قابلیت استفاده در دندان های عقب که تحت فشارهای جویدن هستند را ندارند.

دندانپزشک باید از مواد دیگری برای دندان هایی که تحت فشار جویدن هستند استفاده کند که تحت عنوان کامپوزیت های هیبریدی فرم هستند که به صورت میکروهیبرید و نانو هیبرید می باشند که می توانند استحکام کافی برای جویدن را داشته باشند که هرکدام باید در جای خود استفاده شوند.

نمونه کار کامپوزیت دکتر ندا هادی
نمونه کار کامپوزیت دندان دکتر ندا هادی

آیا کامپوزیت باعث پوسیدگی دندان می شود؟ خیر

آیا کامپوزیت می شکند؟بله، هر ماده ای درون دهان ممکن است شکسته شود، همانند آمالگام و خود دندان که شکسته می شوند.

کامپوزیت به خودی خود دچار پوسیدگی نمی شود.بهداشت دندان ها  باید مناسب باشد.اگر مرتب از مسواک و دهان شویه و نخ دندان استفاده کنید کمتر دچار پوسیدگی دندان می شوید.

فردی که دندان قروچه دارد ومرتب دندان ها را به هم می فشارد نه تنها کامپوزیت بلکه ممکن است دندان های خود فرد نیز شکسته شود. بنابراین باید ابتدا این مشکل خود را برطرف کند و سپس اقدام به کامپوزیت دندان های خود کند.

دکتر ندا هادی

خانم دکتر ندا هادی جراح و دندانپزشک زیبایی در سال 1386 فارغ التحصيل شده اند و در طول دوره تحصيل جزء رتبه هاى برتر دانشگاه بودند. از سال ١٣٨٧ مطب خود را اندازى كردند و پانزده سال سابقه فعالیت در مطب دارند. ایشان همچنین موفق به اخذ تعداد زيادى گواهينامه ( سرتيفيكت) از معتبرترين مراكز دانشگاهى داخل و خارج كشوردر زمينه هاى مختلف دندانپزشكى مثل زيبايى ، پروتز ، ايمپلنت و جراحى لثه شده اند.

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
Call Now Button
مسیر یابی با Waze