info@drnedahadi.com 26702787 -22869840- (021)

هزینه‌ی لمینت دندان

هزینه‌ی لمینت دندان

امروزه خدمات زیبایی زیادی برای دندان‌ها وجود دارد که باعث می‌شود لبخند شما و در نتیجه چهره‌ی شما زیباتر شود، اما قبل از انجام هر کاری باید در مورد تمام جوانب آن تحقیق کنید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید. هزینه‌ی لمینت دندان از جمله مواردی است که قبل از انجام باید از آن آگاهی داشته باشید. اما هزینه‌ی نهایی به عوامل زیادی بستگی دارد که قصد داریم به آنها بپردازیم.

در ابتدا توضیح دهیم که لمینت دندان چیست؟ لمینت دندان (ونیر) یک پوسته‌ی نازک هم رنگ دندان است که به منظور تغییر رنگ، شکل، اندازه یا طول، از بین بردن فاصله‌ی بین دندان ها، اصلاح شکستگی ها و بهبود ظاهر در صورت تمایل افراد به اصلاح لبخند، به سطح جلوی دندان ها متصل می شوند.

انواع لمینت

لمینت یا ونیر توسط دندانپزشک به دو صورت روی دندان انجام می‌گیردد:

لمینت كامپوزیتی یا کامپوزیت ونیر، به صورت مستقیم طی یک جلسه، توسط پزشک، با مهارت و دقت بسیار زیاد و شناخت اصول زیبایی دندانپزشک روی دندان قرار داده می‌شود. مدت زمان ماندگاری لمینت کامپوزیتی حدوداً 5 سال می باشد، که البته در این مدت برای ثبات رنگ نياز به نگهداری و مراقبت های دوره ای دارند.

لمینت سرامیکی یا پرسلن ونیر، پوششی از جنس سرامیک یا چینی است که برخلاف لمینت کامپوزیت، تحویل آن دو یا سه هفته طول می کشد. همچنین لمینت سرامیکی بعد از قالب گیری از دندان های مراجعه کننده برای ساخت نهایی به لابراتور ارسال می شود. سپس ونیرهای آماده شده در جلسه‌ی بعدی روی دندان چسبانده می شوند. ماندگاری این نوع لمینت بین 15 تا 20 است.

به طور کلی لمینت های سرامیکی دارای ثبات رنگ و مقاومت بیشتری نسبت به لمینت های کامپوزیت هستند که قطعاً دارای هزینه های بالاتری هم می باشند.

نمونه روکش زیبایی دندان دکتر ندا هادی

نمونه روکش زیبایی دندان دکتر ندا هادی

تراش دندان ها در جایگذاری لمینت

برخلاف تصورات عموم، در لمینت دندان نیازی به خراش دادن دندان اصلی نیست ولی میزان تراش بستگی به طرح و شکل اولیه ی دندان ها و وضعیت بیمار دارد. به طور کلی در صورت انتخاب روش درمانی مناسب توسط یک دندانپزشک متخصص، فقط مقداری آماده سازی بدون آسیب به دندان، برای جاسازی لمینت صورت می گیرد.
در کنار جنبه‌ی زیبایی، عملکرد صحیح لمینیت و اتصال صحیح آنها روی دندان ‌های طبیعی بسیار حائز اهمیت است.

بیشتر بخوانید
پولیش دندان کامپوزیت شده

تعداد واحدهای لمینت

با توجه به میزان لبخند در افراد تعداد واحدهای لمینت برای هر فرد متفاوت است، برای اینکه متوجه شوید کدام یک از دندان های شما به لمینت احتیاج دارد، کافیست در مقابل آینه بایستید و لبخند بزنید. هر تعداد از دندان‌های شما که هنگام لبخند زدن نمایان شود، احتیاح به لمینت دارد و می‌توانید محاسبه کنید که به چه تعداد واحد لمینت احتیاج دارید.

دکتر ندا هادی، دندانپزشک زیبایی در تهران ، با استفاده از تجهیزات مدرن و روش های نوین عرصه دندانپزشکی آماده ارائه هرگونه خدمات زیبایی دندان به شما عزیزان می باشند. راه های برقراری ارتباط:

شماره های تماس: 02122869840  –  26702787

صفحه اینستاگرام

 

هزینه‌ی لمینت

آنچه که باید بدانید این است که هزینه‌ی لمینت دندان از فردی به فرد دیگر و حتی از دندانپزشکی به دندانپزشک دیگر می تواند متفاوت باشد. اکثر درمان‌ های دندانپزشکی طیف گسترده‌ای از قیمت ‌ها را در بر می‌گیرند. ونیرهای دندانی نیز از این امر مستثنا نیستند. با توجه به موارد گفته شده در مورد انواع لمینت، تعداد واحدهای لمینت و شکل اولیه‌ی دندان در افراد هزینه‌ی آن متفاوت خواهد بود. از دیگر عواملی که می تواند بر قیمت لمینت تاثیر گذارد:

  • تخصص و مهارت دندانپزشک
  • سازمان یا بیمه‌‌ی طرف قرارداد با پزشک یا کلینیک دندانپزشکی
  • کیفیت لوازم و مواد استفاده شده
  • میزان تعرفه‌ی پزشکی
  • درصد آسیب دیگی دندان
  • موقعیت جغرافیایی کلینیک
  • ترمیم و جایگزینی لمینت
  • انتخاب لابراتور

بسیاری از بیماران نگران هزینه‌ی لمینت دندان هستند. هزینه لمینت یا دیگر طرح های بهبود لبخند نباید شما را از رسیدن به لبخندی که همیشه به دنبال آن بودید، باز دارد. داشتن لبخند کامل یک سرمایه گذاری مهم است زیرا شما برای به دست آوردن سودهای مهمی از قبیل عزت نفس و اعتماد به نفس در خودتان سرمایه گذاری می کنید. وقتی گزینه های خود را بررسی می کنید، باید به خاطر داشته باشید که لمینت یک سرمایه گذاری در طول عمر است، بنابراین کیفیت درمان باید تا حد زیادی از اختلافات جزئی در قیمت پیشی بگیرد. در حقیقت، یک نتیجه ضعیف ممکن است در درازمدت هزینه بیشتری برای شما داشته باشد.

دکتر ندا هادی

خانم دکتر ندا هادی جراح و دندانپزشک زیباییدر سال 1388 فارغ التحصيل شده اند و در طول دوره تحصيل جزء رتبه هاى برتر دانشگاه بودند. از سال ١٣٨٧ مطب خود را اندازى كردند و ده سال سابقه فعالیت در مطب دارند. ایشان همچنین موفق به اخذ تعداد زيادى گواهينامه ( سرتيفيكت) از معتبرترين مراكز دانشگاهى داخل و خارج كشوردر زمينه هاى مختلف دندانپزشكى مثل زيبايى ، پروتز ، ايمپلنت و جراحى لثه شده اند.

پاسخ

سه × 1 =

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
Call Now Button
مسیر یابی با Waze