امتیاز دهید :

هزینه کامپوزیت دندان در سال 1403

هزینه-کامپوزیت-دندان-در-سال-1402-چند-است؟

همانطور که در بالا ذکر کردیم، هزینه کامپوزیت دندان به عوامل مختلفی بستگی دارد، که در ادامه تمام این عوامل را بررسی خواهیم کرد پس تا پایان مقاله همراه ما باشید.

عوامل-موثر-بر-هزینه-کامپوزیت

تعداد واحد

یکی از عواملی که در هزینه کامپوزیت دندان بسیار تاثیرگذار است، تعداد واحدهای کامپوزیت بوده که با توجه به تعداد دندان هایی که افراد قصد کامپوزیت آن را دارند، تعیین می شود به طور مثال افرادی که قصد دارند یک الی دو دندان خود را کامپوزیت کنند به طور معمول به یک الی دو واحد کامپوزیت ونیر نیز نیاز دارند.

هر چه تعداد دندان های مورد نیاز برای کامپوزیت بیشتر باشد، تعداد واحدها نیز بیشتر شده و این امر موجب بالا رفتن هزینه خواهد شد.

دستمزد دندانپزشک

نصب کامپوزیت به مهارت و تجربه بالایی نیاز دارد، بنابراین افراد باید برای انجام آن به بهترین دندانپزشک زیبایی با تجربه مراجعه کنند، و هرچه تجربه و مهارت یک دندانپزشک بالاتر باشد، دستمزد وی نیز بالاتر خواهد بود.

تعداد دندان ها

یکی دیگر از مواردی که در هزینه کامپوزیت دندان بسیار تاثیرگذار است، تعداد دندان هایی که نیاز به کامپوزیت دارند بوده، چرا که هر چه تعداد دندان ها بیشتر باشد، هزینه نیز بالاتر خواهد رفت. بنابراین بیشتر افراد به طور معمول تنها طرح لبخند خود را کامپوزیت خواهند کرد.

برند کامپوزیت

کامپوزیت ها دارای برندهای مختلفی هستند که هر کدام از آن ها ویژگی ها و طول عمر مختلفی خواهند داشت، و به طور قطع برندهای مرغوب و با کیفیت تر از هزینه بالاتری نیز برخوردار هستند.

جنس کامپوزیت

انواع مختلفی از کامپوزیت ها وجود دارد که هر کدام از انواع کامپوزیت از مواد مختلفی ساخته شده و جنس مختلفی دارند، و همین امر موجب تفاوت در طول عمر و استحکام آن ها می شود که هر چه جنس کامپوزیت بهتر باشد استحکام و طول عمر آن بالاتر بوده و از هزینه بالاتری نیز برخوردار است.

ترمیم دندان ها

قبل از انجام و نصب این روش، در ابتدا بهترین دکتر کامپوزیت دندان، سلامت دندان های فرد را بررسی خواهد کرد و در صورتی که دندان ها دارای پوسیدگی، شکستگی و … باشند باید قبل از انجام کامپوزیت این موارد درمان و برطرف شده و سپس کامپوزیت ها نصب شوند، که این امر خود شامل هزینه بوده و بر روی هزینه کامپوزیت دندان اضافه خواهد شد.

برداشتن یا ترمیم کامپوزیت قبلی

افرادی که قبلا دندان های خود را کامپوزیت کرده باشند و خواستار برداشتن آن یا ترمیم آن باشند با توجه به اینکه نزد همان دندانپزشک خود انجام شود هزینه کم تری را در بر خواهد داشت ولی در صورتی که نزد دندانپزشک دیگری بروند، هزینه بیشتری از هزینه اولیه نصب کامپوزیت را نیز برای افراد در بر خواهد داشت.

کلینیک دندانپزشکی

کلینیک نیز یکی دیگر از موارد مهم در هزینه است، هر چه تجهیزات کلینیک بیشتر باشد و موقعیت مکانی کلینیک بهتر باشد، هزینه کامپوزیت بالاتر خواهد بود.

رنگ کامپوزیت

همانطور که می دانید، کاپوزیت ها در رنگ های مختلفی ساخته می شوند، و هزینه آن ها با یکدیگر متفاوت است، به طور معمول رنگ های سفیدتر هزینه بیشتری از رنگ های تیره تر دارد.

هزینه های جانبی

در برخی از موارد این روش شامل هزینه های جانبی نظیر معاینه و ویزیت قبل از نصب، لیفت لثه، جراحی لثه، برداشتن روکش و … نیز است که این هزینه ها نیز به هزینه کامپوزیت دندان اضافه خواهند شد.

علت تفاوت هزینه کامپوزیت های گران و ارزان

علت تفات هزینه در کامپوزیت دندان عقب

دندان های خلفی باید از لحاظ مقاومت بهتر باشند و زیبایی آن ها چندان قابل توجه نمی باشد، بنابراین برای این دندان ها باید از کامپوزیت هایی با مواد مستحکم و مقاوم استفاده شود که در برابر سایش دندان‌ها و نیروهای وارد شده به آن ها در هنگام جویدن مقاوم باشد.

و از آنجایی که کامپوزیت های جنس خوب هزینه بالاتری دارند، بنابراین هزینه کامپوزیت دندان خلفی بیشتر از دندان های جلو خواهند بود.

هزینه کامپوزیت دندان با بیمه

از آنجایی که این روش به طور معمول زیبایی شناخته می شود و بیمه هزینه های زیبایی را تقبل نخواهد کرد، بنابراین هزینه کامپوزیت شامل بیمه نخواهد شد اما اگر این روش با هدف درمانی انجام شود برای پر کردن دندان ها مورد استفاده قرار بگیرد، امکان دارد که بیمه برخی از هزینه ها یا تمام آن را تقبل کند. البته این موضوع به طور کامل به نوع بیمه افراد بستگی دارد.

در نهایت…

از آنجایی که این روش امروزه در میان افراد طرفداران بسیاری پیدا کرده است و موجب بهبود زیبایی و وضعیت دندان ها می شود، افراد قبل از انجام آن به دنبال هزینه کامپوزیت دندان هستند و همانطور که در این مقاله ذکر کردیم هزینه آن به عوامل مختلفی بستگی دارد، که تمام موارد مهم را در این مقاله بررسی کردیم، تنها به این نکته توجه داشته باشید که کیفیت را نسبت به هزینه برای دریافت نتیجه مطلوب در اولویت قرار دهید.

دکتر ندا هادی

خانم دکتر ندا هادی جراح و دندانپزشک زیبایی در سال 1386 فارغ التحصيل شده اند و در طول دوره تحصيل جزء رتبه هاى برتر دانشگاه بودند. از سال ١٣٨٧ مطب خود را اندازى كردند و پانزده سال سابقه فعالیت در مطب دارند. ایشان همچنین موفق به اخذ تعداد زيادى گواهينامه ( سرتيفيكت) از معتبرترين مراكز دانشگاهى داخل و خارج كشوردر زمينه هاى مختلف دندانپزشكى مثل زيبايى ، پروتز ، ايمپلنت و جراحى لثه شده اند.

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه
Call Now Button
مسیر یابی با Waze