امتیاز دهید :

کامپوزیت دندان خرگوشی + مزایا

بسیاری از افرادی که دارای دندان های خرگوشی هستند به دنبال رفع آن در زمان کمی هستند که کامپوزیت دندان خرگوشی یکی از روش های محبوب به شمار می رود. در واقع دندان خرگوشی به بیرون زدگی دندان های جلو فک بالا گفته می شود که عوامل مختلفی از قبیل ژنتیک، فشار زبان به پشت دندان ها و … بر روی ایجاد آن تاثیر دارند و بسیاری از افراد به دلیل داشتن دندان های خرگوشی از لبخند زدن خودداری می کنند.

کامپوزیت-دندان-خرگوشی-مزایا

در این مقاله به طور کامل در مورد کامپوزیت دندان خرگوشی، مزایا و … صبت خواهیم کرد.

علت انجام کامپوزیت دندان خرگوشی

یکی از سوالاتی که ذهن افراد را به خود درگیر کرده است این است که آیا می توان برای اصلاح دندان های خرگوشی اقدامی انجام نداد  یا مشکلی ایجاد خواهد کرد در این خصوص باید گفت که خیر عدم اصلاح دندان های خرگوشی مشکلی برای سلامتی دندان های فرد ایجاد نخواهد کرد بنابراین نیازی به ترمیم ندارد و تنها اگر از ظاهر دندان های خود ناراضی هستید برای انجام این روش اقدام کنید چرا که موجب افزایش زیبایی دندان ها و لبخند خواهد شد.

کاندیدای مناسب کامپوزیت دندان خرگوشی

این روش برای افرادی که دارای دندان های خرگوشی هستند مناسب بوده و موجب افزایش زیبایی لبخند آن ها خواهد شد ولی باز با اینحال در ادامه افرادی که می توانند از مزایای این روش بهره مند شوند را بررسی خواهیم کرد:

  • افرادی که از سلامت دندان ها و لثه ها برخوردار باشند.
  • افرادی که دارای مینای کافی دندان جهت قرار دادن کامپوزیت ها و اتصال آن ها با دندان ها باشند.
  • افرادی که دارای دندان های نسبتا صافی هستند، چرا که دندان های بسیار نامنظم و کج با کامپوزیت اصلاح نشده و نیاز به ارتودنسی دارند.
  • افرادی که می توانند از جویدن ناخن، خوردن غذاهای سفت و … پرهیز کنند.
  • افرادی که دارای عادت دندان قروچه نباشند.
  • افرادی که بهداشت دهان و دندان های خود را به درستی رعایت می کنند.

کامپوزیت دندان خرگوشی به چه صورت انجام می شود؟

این روش در طی مراحلی انجام می شود که در واقع با کامپوزیت دندان تقریبا یکی است در ادامه این مراحل را بررسی خواهیم کرد.

در مرحله اول باید ساختار فک فرد مراجعه کننده به طور کامل بررسی شده تا در صورتی که مشکلی وجود دارد مشخص شود و قبل از انجام کامپوزیت برطرف شود.

کامپوزیت-دندان-خرگوشی-به-چه-صورت-انجام-می-شود؟

بعد از بررسی دندان ها و فک مراجعه کننده در صورتی که مشکلی وجود نداشت در ابتدا دندان ها تمیز و سطح آن صیقل داده خواهد دش، سپس دندان فرد بی حس شده و بهترین دندانپزشک زیبایی مواد رزینی مخصوص کامپوزیت که با توجه به شرایط دندان ها و صلاحدید دندانپزشک در اندازه و رنگ مناسب انتخاب شده است بر روی دندان های خرگوشی قرار داده خواهد شد و با استفاده از اشعه نور آبی بر روی دندان ها سفت خواهد شد.

بعد از قرار دادن کامپوزیت ها بر روی دندان ها باید اندازه آن از نظر بلندی و کوتاهی جهت راحتی بیمار چک و بررسی شود و در صورت وجود مشکل اصلاح شود.

مزایای کامپوزیت دندان خرگوشی

در این بخش از مقاله مزایای این روش را بررسی خواهیم کرد.

مدت زمان کوتاه

یکی از اصلی ترین مزایای کامپوزیت دندان خرگوشی، سرعت بالا و نتیجه دهی آن در مدت زمانی کوتاه است. این روش دارای دوران نقاهت نبوده و در یک جلسه انجام شد و فرد بعد از اتمام آن می تواند از دندان های خود استفاده نماید.

هزینه مناسب و منطقی

این روش به نسبت روش های دیگر زیبایی از جمله لمینت، ارتودنسی از هزینه مناسب تری برخوردار است.

کم تهاجمی و ایمن

از آنجایی که برای نصب کامپوزیت ها نیازی به تراشیدن مینای دندان نیست، این روش کم تهاجمی و ایمن به شمار ی رود و یکی از مزایای خوب این روش محسوب می شود چرا که بسیاری از افراد خواستار عدم تغییر ساختار دندان خود هستند.

بدون نیاز به جراحی فک

برای انجام این روش نیازی به جراحی فک نیست  همین امر موجب می شود تا فرد دچار خونریزی و درد بعد از انجام آن نشود که خود این موضوع یک مزیت بزرگ محسوب می شود.

تمیز شدن دندان ها

یکی از مزیت های دیگری که این روش دارد، تمیز شدن و سالم ماندن دندان ها است، چرا که با برطرف شدن کجی و مشکلات دندان ها میتوان آن ها را به درستی تمیز کرده و از تجمع باکتری ها در میان دندان ها جلوگیری کرد واین کار در نهایت از پوسیدگی دندان جلوگیری خواهد کرد.

نتیجه طبیعی

در صورتی که این روش توسط دندانپزشک باتجربه و ماهر انجام شود و همچنین از مواد و برند خوب استفاده شود، نتیجه آن بسیار طبیعی خواهد شد و ظاهر دندان ها متناسب با سایر دندان های طبیعی خواهد شد.

سوالات متداول کامپوزیت دندان خرگوشی

کدام یکی از روش های کامپوزیت یا ارتودنسی برای اصلاح دندان های خرگوشی مناسب تر است؟

در خصوص پاسخ این سوال باید گفت که با توجه به شرایط دندان ها و فک هر کدام از این روش ها مزیت های مختلفی دارد، بنابراین این موضوع باید بعد از بررسی دندان ها توسط دندانپزشک تشخیص داده شود.

چه افرادی نمی توانند کامپوزیت دندان خرگوشی را انجام دهند؟

این روش برای افرادی که دارای دندان های بسیار کجی هستند و دندان های آن ها بسیار نامنظم است، مناسب نبوده و به طور معمول توصیه می شود که ارتودنسی انجام شود.

در پایان بدانید…

یکی از روش های سریع که در مدت زمان کم موجب اصلاح دندان هی خرگوشی می شود، کامپوزیت دندان خرگوشی است که دارای هزینه ای بسیار مناسب به نسبت روش های دیگر است. افرادی که از ظاهر دندان های خرگوشی خود راضی نیستند، می توانند از مزایای این روش بهره برده و موجب افزایش زیبایی لبخند خود شوند.

دکتر ندا هادی

خانم دکتر ندا هادی جراح و دندانپزشک زیبایی در سال 1386 فارغ التحصيل شده اند و در طول دوره تحصيل جزء رتبه هاى برتر دانشگاه بودند. از سال ١٣٨٧ مطب خود را اندازى كردند و پانزده سال سابقه فعالیت در مطب دارند. ایشان همچنین موفق به اخذ تعداد زيادى گواهينامه ( سرتيفيكت) از معتبرترين مراكز دانشگاهى داخل و خارج كشوردر زمينه هاى مختلف دندانپزشكى مثل زيبايى ، پروتز ، ايمپلنت و جراحى لثه شده اند.

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه
Call Now Button
مسیر یابی با Waze