امتیاز دهید :

انواع پروتز دندان را بشناسید!

انواع-پروتز-دندان-را-بشناسید

معرفی انواع پروتز دندان

معرفی-انواع-پروتز-دندان
پروتزهای-ثابت-دندان
پروتز-دندان

پروتز دندان پارسیل یک نوع از پروتز است که برای جایگزین کردن یک یا چند دندان از دست رفته استفاده می‌شود. این پروتزها به نسبت پروتزهای کامل دندانی کوچکتر بوده و همینطور قابل حرکت هستند و به دندان‌های باقیمانده در دهان متصل می‌شوند.

این نوع از پروتزها به طور معمول از موادی مانند آکریلیک، کامپوزیت یا آلیاژهای فلزی مانند کروم‌کبالت تهیه می‌شود.

در این روش از پروتز دندان، که به نسبت پروتز دندان کامل و یا دست دندان هزینه بیشتری دارد به منظور کاشت دندان در فک استفاده می شود. ایمپلنت دندان پایه فلزی ای است که در فک بیمار کاشته شده و دندان مصنوعی روی آن سوار می شود. باید توجه داشته باشد که کاشت ایمپلنت می تواند در مطب انجام شود، اما اگر بیمار به پیوند استخوان احتیاج داشته باشد باید توسط متخصص فک و صورت ابتدا پیوند انجام شده و در مرحله بعد کاشت ایمپلت نهایی شود.

پروتز-کامل-دندان
پروتزهای-ایمپلنت
پروتزها
دکتر ندا هادی

خانم دکتر ندا هادی جراح و دندانپزشک زیبایی در سال 1386 فارغ التحصيل شده اند و در طول دوره تحصيل جزء رتبه هاى برتر دانشگاه بودند. از سال ١٣٨٧ مطب خود را اندازى كردند و پانزده سال سابقه فعالیت در مطب دارند. ایشان همچنین موفق به اخذ تعداد زيادى گواهينامه ( سرتيفيكت) از معتبرترين مراكز دانشگاهى داخل و خارج كشوردر زمينه هاى مختلف دندانپزشكى مثل زيبايى ، پروتز ، ايمپلنت و جراحى لثه شده اند.

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه
Call Now Button
مسیر یابی با Waze