info@drnedahadi.com 26702787 -22869840- (021)

اطلاعات جامع برای انتخاب دندانپزشک زیبایی

بهترین-دندانپزشک-زیبایی

تا به حال دنبال بهترین دندانپزشک زیبایی در تهران بوده اید؟ چه دلیلی باعث شده است که به دنبال بهترین دندانپزشک زیبایی باشید؟ هرکدام از ما به قدری به جسممان اهمیت می دهیم که دوست نداریم دستخوش اشتباهات پزشکی شویم. مطب دندانپزشکی مکانی است که تمام افراد در طول زندگی خود بارها و بارها بنا به دلایل مختلفی به آن مراجعه می کنند. از چکاپ های دوره ای دندانپزشکی گرفته تا عصب کشی و یا جراحی لثه… همانطور که می دانید اهمیت دادن به بهداشت دهان و دندان از جمله مواردی است که باعث حفظ استحکام و سلامت حفره ی دهانی-دندانی می شود.

یکی از پارامترهای مهم در رعایت بهداشت دهان و دندان، مراجعه ی به موقع و انجام چکاپ های دوره ای دندانپزشکی می باشد. در این معاینات بعد از بررسی شرایط حفره ی دهانی-دندانی فرد، اقدامات پیشگیرانه ای مانند: جرمگیری دندان، ترمیم دندان ویا اقدامات درمانی پیچیده تری مانند: عصب کشی دندان، جراحی لثه، کاشت ایمپلنت و… انجام می پذیرد.

دسترسی سریع به بخش هایی از مقاله

دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی

دندانپزشکی-زیبایی-و-ترمیمی

به طور کلی دندانپزشکی آمیخته ای از علم و هنر می باشد. زیبایی حق همه ما می باشد و این زیبایی به هر شکلی که باشد می تواند مورد توجه عده ای باشد. از آنجایی که دندانپزشکی به نوعی به زیبایی برمی گردد درمان و اصلاح دندان های ناسالم نیز نوعی زیبایی محسوب می شود. با پیشرفت علم و به روز شدن تکنولوژی، دندانپزشکی زیبایی در جامعه ما نیز فراگیرتر شد. بنابراین با شناخت زیر ساخت ها باید ابتدا زیبایی را درک کرد زیرا این زیبایی در ساختار، حرکات و عملکرد دندان اثر می گذارد.

علاوه بر مسائل درمانی و مباحث پیشگیرانه، بعد زیبایی دندان ها امری است اجتناب ناپذیر!!! شاید با نگاهی به اطراف خود شاهد محبوبیت روکش های زیبایی در بین افراد باشید. بسیاری از افراد، در هرسنی و با هر جنسیتی تمایل به زیبایی و افزایش اعتماد به نفس خود، دارند. یکی از نکاتی که به زیبایی و جذابیت ظاهری افراد می افزاید، ترتیب و زیبایی دندان های فرد می باشد. برخی از افراد برای ایجاد نظم و ترتیب در دندان های خود تمایلی به انجام ارتودنسی دندان ندارند و این اقدام درمانی را بسی طولانی و دشوار می پندارند. به نظر شما چه روشی برای رسیدن به دندان هایی مرتب و منظم، بدون انجام ارتودنسی وجود دارد؟

دندانپزشک زیبایی چه کسی است؟

دندانپزشکی زیبایی (cosmetic dentistry)، رشته ای در دندانپزشکی است که تلفیقی از علم و هنر می باشد. دندانپزشک زیبایی، فردی است که بیشتر در زمینه ترمیم درمان ها به منظور افزایش زیبایی ظاهری آن ها فعالیت دارد. یکی از نکات مهمی که برای داشتن دندانی زیبا و بهداشت دهان باید در نظر داشت، یافتن یک دندانپزشک خوب است که به او اعتماد داشته باشیم. دندانپزشک زیبایی، با بررسی فرم فک، لب و چهره هر فرد بهترین پیشنهاد را برای زیبایی نمای لبخند به زیباجو می دهد. برای اینکه بتوانید دندان های خود را به بهترین شکل ممکن ترمیم کنید و از بروز بیماری های جدی دندان و لثه و همچنین از دست رفتن زیبایی ظاهری خود جلوگیری نمایید، می بایست در انتخاب دندانپزشک دقت بسیار بالایی به خرج دهید.

دندانپزشک-زیبایی

ویژگی های بهترین دندانپزشک زیبایی

 • یک دندانپزشک زیبایی خوب باید قبل از تشخیص و تصمیم گیری و نیز اقدام به درمان، به صحبت های شما در مورد علت مراجعه گوش فرا دهد. کمبود وقت دندانپزشکان نباید بهانه ای برای گوش ندادن به حرف های شما باشد.
 • یک دندانپزشک ایده آل باید در برابر بهداشت دهان و دندان شما احساس مسئولیت داشته باشد، در مورد پیشگیری از پوسیدگی و همچنین بیماری های دهان و لثه شما را راهنمایی کند. این امر در مراجعه به دندانپزشکی به صورت مرتب محقق خواهد شد که در طی معاینه ایشان در مورد تغییرات و بافت های دندان به شما راهنمایی هایی ارائه خواهد داد.
 • توجه داشته باشید یک دندانپزشک خوب، در هنگامی که با یک مشکل برخورد می کند که در حیطه کاری او نباشد یا اینکه مطمئن باشد همکار متخصص مشکل را بهتر درمان می کند، حتماً شما را به پزشک دیگری ارجاع خواهد داد. در حقیقت این امر نشان دهنده ی صداقت و رو راستی دندانپزشکی با تجربه می باشد.
 • دندانپزشک باید برای هزینه پرداخت شده از طرف بیمار ارزش بالایی قائل باشد. او باید تمام درمان های موجود برای مشکل شما را حتی گزینه هایی که نیاز به درمان جایگزین توسط متخصص دیگری دارند برای شما توضیح دهد و قبل از اینکه تنها به فکر هزینه گرفته شده از شما باشد، بهترین راه حل درمانی را اتخاذ کند.
 • یک دندانپزشک خوب با وجود زمان محدودی که دارد نباید کیفیت درمان را قربانی وقت کند و باید برای درمان شما زمان کافی صرف کند.
 • ظاهر آراسته و مرتب و همچنین مطبی تمیز و پاکیزه مضاف بر تجهیزات پیشرفته نیز از ویژگی های یک دندانپزشک و مطب برگزیده می باشد.
 • نحوه ارتباط پزشک با مراجعین نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است. یک دندانپزشک باید مانند دو انسان ارتباط اجتماعی برقرار کند، نه صرفاً از جایگاه پزشک و بیمار. همچنین صحبت کردن با احترام نیز دارای اهمیت است، در صورتی که هرچقدر صحبت های بیماران غیر منطقی یا غیر واقعی باشد، به آن ها گوش فرا دهد و با منطق خود مخاطبش را قانع کند.
 • استفاده از به روز ترین تکنولوژی و تجهیزات دندانپزشکی دنیا از اصلی ترین ویژگی های بهترین دندانپزشک زیبایی می باشد. به کار گیری تمام امکانات لازم برای راحتی شما جهت افزایش احساس آرامش از نکات حائز اهمیت دندانپزشکی خواهد بود.
 • در آخر اینکه دندانپزشک ایده آل باید درمان های شما را پیگیری کند. در واقع وی در مورد درمان های قبلی که انجام داده است از شما سوأل می پرسد و برای مراقبت های بهتر نکاتی را یادآوری می کند.
 • دندانپزشک زیبایی باید مسلط به تمام درمان های زیبایی، جراحی و ترمیمی باشد. اقداماتی مانند انواع لمینت دندان، اصلاح طرح لبخند، جراحی لثه، ایمپلنت

دندانپزشکان ترمیمی و زیبایی چند سال بیشتر دوره های رزیدنتی و تحصیلات تکمیلی را به طور تخصصی در زمینه زیبایی دندان می گذرانند و از کلیه تکنیک ها و دانش نوین در متد پزشکی استفاده می نمایند. مانند دندانپزشکی با لیزر، ایمپلنت های نوین و تکنیک های نوین روکش دندان.

یکی از نکاتی که در زمینه دندانپزشکی زیبایی باید به آن اشاره کرد، این است که در بسیاری از موارد اقدامات زیبایی و درمانی دهان و دندان در راستای یکدیگر انجام می شوند و بدین گونه نیست که نتوان دندان ها را هم از لحاظ بیماری های مربوط به دندان ها مانند بیماری های ریشه ای و لثه و هم از لحاظ مشکلات زیبایی و ظاهری به طور همزمان ترمیم نمود.

در ادامه ویدئوهای رضایت بیماران از انجام خدمات زیبایی دندان را مشاهده کنید:

دندانپزشکی زیبایی چه مشکلاتی را درمان می کند؟

درمان-مشکلات-دندان

با استفاده از دندانپزشکی زیبایی می توان مشکلاتی که بر زیبایی ظاهری ما تاثیرگذار هستند را رفع نمود. این مشکلات عبارتند از:

 • بستن فاصله بین دندان ها
 • ترمیم شکستگی، پوسیدگی یا لب پر شدن دندان ها
 • روشن و سفید کردن دندان های بد رنگ و زرد
 • تغییر شکل، اندازه و نظم دندان ها
 • جایگزینی دندان های از دست رفته
 • اصلاح یا بهبود بایت

برخی از نمونه کارهای دکتر ندا هادی، دندانپزشک زیبایی را در این اسلاید ملاحظه کنید:

برای مشاهده نمونه کار ها ویدئوهای بیشتر روی گیف زیر کلیک کنید:

اینستاگرام-دکتر-ندا-هادی

مزایای دندانپزشکی زیبایی

افزایش-اعتماد-بنفس-با-دندان-زیبا

دندانپزشکی زیبایی سبب افزایش اعتماد به نفس می شود: ارتباط مستقیمی میان اعتماد به نفس و زیبایی ظاهری وجود دارد. با مراجعه به دندانپزشک زیبایی و انجام خدمات زیبایی دندان در هنگام حضور در جمع و آشنا شدن با افراد جدید اعتماد به نفس بالاتری خواهید داشت و خوشحال تر خواهید بود. با لبخندی زیبا و جذاب حس بهتری نسبت به خواهید داشت.

درمان های دندانپزشکی سبب جلوگیری از آسیب دندان ها می شود: با استفاده از روش های مختلف دندانپزشکی زیبایی می توان از بروز بسیاری از آسیب های دندان مانند شکستگی، پوسیدگی و … جلوگیری بعمل آورد و دندان های سالم و زیباتری داشت.

جلوگیری-از-پوسیدگی-دندان
لبخند-زیبا-با-دندانپزشکی-زیبایی

با استفاده از دندانپزشکی زیبایی می توان به چهره ای زیباتر و لبخندی جذابتر دست پیدا کرد: یکی از مهم ترین مزایای دندانپزشکی زیبایی، ایجاد لبخندی زیبا و جذاب است. با استفاده از این درمان ها چهره را سالم تر و جوان تر نشان می دهد.

با استفاده از دندانپزشکی زیبایی می توان راه را برای موفقیت های شغلی هموار نمود: جذابیت و زیبایی ظاهری می تواند تصویر بهتری از شما به نمایش بگذارد و امتیاز بسیار مهمی برای یافتن شغلی مناسب خواهد بود.

تاثیر-دندان-زیبا-در-یافتن-شغل

خدماتی که بهترین دندانپزشک زیبایی ارائه می دهد کدامند؟

در این بخش به توضیح برخی از خدماتی که بهترین دندانپزشک زیبایی ارائه می دهد، می پردازیم:

کامپوزیت دندان

کامپوزیت دندان، یکی از روکش های زیبایی و کاربردی در عرصه ی دندانپزشکی زیبایی می باشد. به گونه ای که بسیاری از افراد امروزه برای سفید کردن دندان از آن استفاده می نمایند.

کامپوزیت های مورد استفاده برای زیباتر کردن دندان ها، در رنگ بندی متنوع و کیفیت های متفاوت وجود دارند که این امر باعث شده است، هر فرد با هر سلیقه ای به راحتی از کامپوزیت دندان برای اصلاح طرح لبخند خود استفاده نماید.

لمینت دندان

لمینت دندان نیز از جمله روش های مطرح و محبوب در دندانپزشکی زیبایی به شمار می آید. همانطور که در مقاله ی لمینت دندان بیان شد؛ افراد می توانند رنگ نامطلوب دندان های خود را با روکش های لمینتی بپوشانند و به زیبایی و گیرایی لبخند خود بیافزایند. علاوه بر آن از لمینت دندان می توان برای اصلاح مشکلاتی مانند کجی، ترک خوردگی، شکستگی، فاصله زیاد بین دندان ها، کوتاه بودن دندان و … استفاده کرد. باید توجه داشته باشید که قبل از انجام لمینت باید مشکلات مربوط به دهان و دندان نظیر پوسیدگی دندان و عفونت لثه برطرف شوند. همچنین اشخاصی که عادت هایی مانند جویدن ناخن و دندان قروچه دارند، قبل از انجام لمینت دندان باید این عادت غلط را ترک نمایند. از انواع لمینت ها می توان به لمینت سرامیکی و لمینت کامپوزیتی اشاره کرد. معمولا لمینت های کامپوزیتی نسبت به لمینت های سرامیکی از طول عمر و مقاومت کمتری برخوردارند.

پروتز دندان

پروتز دندان، یکی از روش های دندانپزشکی زیبایی می باشد که سبب فراهم نمودن لبخندی زیبا برای افراد می شود.  چنانچه قصد پر نمودن جای دندان های از دست خود را داشته باشید یا سعی در رفع بهم ریختگی ساختار دندان های خود دارید، پروتزهای دندانی می تواند این مشکل شما را برطرف نماید. نصب پروتز دندان برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته می باشد. این روش، راه حلی بلند مدت برای افرادی هست که می خواهند صاحبت لبخندی با ظاهر طبیعی و سالم باشند. دندان ها به علل مختلفی ممکن است دچار آسیب دیدگی و پوسیدگی شوند و یا شکل طبیعی خود را از دست بدهند. برای حل این مشکلات می تواند از پروتز دندان استفاده نمود. این پروتزها در استخوان فک کاشته می شوند و می توانند باعث افزایش زیبایی، بازتوانی و نگهداری موثر از دهان و دندان، حفاظت از دندان های مصنوعی جزئی، کاهش تحلیل رفتگی استخوان فک  و … می شود.

پروتز دندان به علت هزینه پایین و ویژگی های خاص خود طرفداران زیادی دارد.

برای مشاهده ویدئوهای بیشتر دکتر ندا هادی در سایت آپارات روی عکس زیر کلیک کنید:

لیفت لثه

یکی از نکات بسیار مهم در زیبایی چهره، اصلاح طرح لبخند می باشد که مورد توجه افراد بسیار قرار گرفته است و همه آن ها دوست دارند که لبخندی زیبا داشته باشند. بعضی از افراد به علت اینکه لثه شان بسیار پایین تر و یا بالاتر از حد معمول است، زیبایی لبخند خود را از دست می دهند و لبخند لثه ای تا حدود زیادی سبب کاهش اعتماد بنفس آن ها می شود. اما خوشبختانه با پیشرفت علم و تکنولوژی، این مشکل به راحتی قابل حل می باشد. لیفت لثه، یکی از خدمات مربوط به ترمیم و زیبایی دندان است که برای حل این مشکلات از آن استفاده می شود. توسط این روش درمانی، مشکل عدم تناسب خط لثه از بین رفته و زیبایی لبخند به چهره فرد باز می گردد.

لیفت لثه، باعث برطرف نمودن تمام مشکلات مربوط به عدم تناسب لثه از جمله تحلیل لثه و یا برآمدگی بیش از حد آن ها شده و لبخندی جذاب و زیبا را به فرد هدیه می دهد.

شاه کلید زیبایی در دندانپزشکی بافت نرم لثه می باشد. در گذشته لثه با تیغ جراحی بریده می شد و یک فلپ ایجاد می شد و بخش های اضافی بریده و بخیه زده می شد و لیفت لثه انجام می شد. اما امروزه با اختراح لیزرهای دندان پزشکی و لیزرهای بافت نرم این کار به شرط داشتن بافت استخوان مناسب و لثه آزاد، این کار در عرض نیم ساعت در مطب با لیزر بدون درد و خونریزی انجام می شود و یک لیفت لثه زیبا را برای بیمار ایجاد می شود. لیفت لثه قدم ممکن است از طریق تیغ جراحی یا لیزر انجام شود.

بریج دندان

بریج دندان، یک روش مناسب برای اصلاح طرح لبخند می باشد که می تواند فضای خالی بین دندان ها را جبران کند. این کار توسط یک پل ثابت روی دندان های دو طرف فضای خالی قرار می گیرد. بریج دندان، از مواد مختلفی ساخته می شود که معمولا از جنس پرسلن می باشد تا از لحاظ زیبایی مانند سایر دندان ها به نظر برسد. چنانچه چند دندان شما به علل مختلف از بین رفته باشد، یک بریج یا پل دندانی می تواند آن فضای خالی را توسط یک یا چند دندان مصنوعی پر نماید. از شایع ترین علل از دست دادن دندان ها، آسیب دیدگی، پوسیدگی دندان و بیماری های لثه می باشد یا ممکن است فردی به دلیل بیماری های مادرزادی بدون دندان متولد شده باشد. پل دندان معمولا از تاج های هر دو طرف دندان کشیده می شود یا دندان های کاذب ساخته می شود و در جای خود ثابت می شود. جهت تهیه یک پل دندان، به دندان های سالم در دو طرف دندان های افتاده نیاز است. این روش، از لحاظ عملکرد و ماندگاری گزینه بسیار مناسبی می باشد و به روند درمان دندان های افراد کمک شایانی می کند.

بلیچینگ دندان ها

در موارد دیگر بیمار با بد رنگی و لب پریدگی دندان به دندانپزشکی مراجعه می کند در این مورد نیز ابتدا بافت نرم لثه مورد توجه قرار می گیرد و اگر لثه وضعیت و شرایط مناسب و خوبی داشت درمان بعدی آغاز می شود. همه ما با واژه بلیچینگ دندان آشنایی داریم. در ابتدا دندانپزشک دلیل بد رنگی دندان را مشخص می کند. مراجعه کننده ممکن است ضخامت مینای دندان کمی داشته باشد و عاج دندان به طور طبیعی مقداری زرد رنگ شده باشد و مشخص نیست با بلیچینگ بتوان رنگ دندان را تغییر داد یا خیر. بلیچینگ برخلاف آنچه که همه ما تصور می کنیم متاسفانه در سیستم تبلیغات مشاهده می شود یک پروسه کاملا علمی در مطب می باشد که با اختراح لیزر زمان این درمان بسیار کاهش پیدا کرده است و نتیجه بسیار خوبی را می توان با استفاده از لیزرها دریافت کرد.

انواع روش های بلیچینگ دندان

رنگ دندان های یک سری مولکول های شش ضلعی می باشد. با استفاده از لیزر می توان مولکول های شش ضلعی را شکست و تبدیل به مولکول های خطی کرد و تغییر رنگ را در دندان ایجاد کرد که اصلاحا آفیس بلیچینگ یا بلیچینگ در مطب گفته می شود. مدت یک تا دو جلسه می توان دندان ها را در مطب با روش بلیچینگ تغییر رنگ دندان ها را داشته باشیم و حتما پیرو آفیس بلیچینگ باید هوم بلیچینگ یا بلیچینگ دندان در منزل را داشته باشیم که با ساختن تری های مخصوص دهان می توان از آنها استفاده کرد. برای ثابت و استیبل نگه داشتن رنگ سفید دندان ها پس بلیچینگ در مطب، سفید کردن دندان ها در منزل هر شش ماه یک بار باید انجام شود.

بنابراین بلیچینگ یا سفید کردن دندان جزئی از مشتقات دندانپزشکی زیبایی می باشد که این روزا در مورد آن بحث های بسیاری صورت می گیرد.

روکش دندان

روکش دندان، یکی از روش های ترمیم درمان می باشد. روکش در حقیقت کلاهکی شبیه به دندان است که به جای تاج دندان در جویدن غذا نقش ایفا می کند. تاج، به بخش سفید رنگ دندان گفته می شود که از لثه بیرون زده و آن را در دهان می بینید. بخش دیگر دندان، ریشه است که در زیر لثه است و قابل مشاهده نیست. روکش دندان، تاج را به صورت کامل می پوشاند و کلاهکی است که به طور کامل دور تا دور دندان را پوشش می دهد. این تکنیک برای دندان هایی که دیواره هایشان شکسته است یا حجم قابل توجهی از ساختار آن ها به علت پوسیدگی از بین رفته باشد، همچنین دندان هایی که به علت نازک شدن جداره، احتمال شکستن آن ها وجود دارد، با روکش زیبایی دندان دندان قابل ترمیم و بازسازی است.

ارتودنسی دندان

ارتودنسی دندان، روشی برای رفع نواقص دندان مانند کجی، نامرتبی و فاصله میان دندان ها می باشد. چنانچه دندان ها در جای مناسب خود قرار نگرفته باشند و یا در وضعیت نامرتبی و کجی باشند، امکان دارد زمان جویدن و یا گاز گرفتن شما را با مشکل مواجه کنند. از این رو باید دندان های خود را با استفاده از ارتودنسی مرتب کنید. از انواع ارتودنسی می توان به ارتودنسی ثابت، متحرک، نامرئی و پیشگیری اشاره کرد. با استفاده از ارتودنسی می توان مشکلات بایت یعنی نامناسب بودن سطح تماس دندان های بالا و پایین با یکدیگر را اصلاح کرد.

در درمان ارتودنسی، از وسیله ارتودنسی که اغلب در داخل دهان قرار می گیرد استفاده می شود تا دندان ها یا فک ها در موقعیت مورد نظر قرار بگیرند. براکت یا همان سیم دندان یکی از رایج ترین وسیله های ارتودنسی می باشد. از انواع دیگر وسایل ارتودنسی می توان به هدگیر، الاینر شفاف یا اینویزیلاین، ورسس و الاستیک، بایت پلیت، نگهدارنده ارتودنسی یا ریتینر، پهن کننده کام، هربست، فضا نگهدار و فضا ساز یا جدا کننده ارتودنسی اشاره کرد. بهترین سن برای ارتودنسی دندان، بین 7 تا 9 سال می باشد.

در ویدئو زیر می توانید کلیه مراحلی که در ارتودنسی طی می شود تا دندان ها صاف و یکدست شوند را در چند ثانیه مشاهده کنید:

ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان، یکی از روش هایی زیبایی دندان می باشد که برای جبران دندان های از دست رفته از آن استفاده می شود. با استفاده از این روش می توان جای دندان هایی که به علل مختلف از بین رفته اند را پر کرد. ایمپلنت دندان، قطعه ای از جنس تیتانیوم می باشد که معمولا به شکل ریشه دندان است و داخل استخوان فک قرار داده می شود. ایمپلنت دندان به عنوان پایه ای جهت قرار دادن پروتز روی آن استفاده می شود و بازسازی تاج دندان های از دست رفته با استفاده از این پایه ایمپلنت انجام می شود. برای انجام این کار حتما به بهترین دندانپزشک ایمپلنت دندان مراجعه نمایید تا به نتایج مطلوب و دلخواه دست پیدا کنید.

مزایای ایمپلنت دندان

 • ایمپلنت دندان سبب بازگشت اعتماد به نفس از دست رفته افراد می شود.
 • ایمپلنت دندان ظاهری شبیه به دندان های طبیعی فرد دارد و سبب زیبایی ظاهری افراد می شود.
 • دندان ایمپلنتی، کاملا به استخوان فک متصل است و در آن ریشه دارد. بنابراین احتمال حرکت و تغییر حالت آن وجود ندارد و فرد بدون نگرانی می تواند این روش را انتخاب کند.
 • ایمپلنت دندان قدرت جویدن و غذا خوردن را بهبود می بخشد.
 • ماندگاری و دوام بالایی دارد.
 • به حفظ سلامت دهان و دندان کمک می کند.
 • با ایمپلنت دندان می توان از بروز مشکلاتی مانند تحلیل رفتن استخوان و فک جلوگیری کرد.
 • امکان تجمع باکتری و پلاک در اطراف دندان مصنوعی بسیار بیشتر از دندان ایمپلنت شده می باشد. رعایت بهداشت در خصوص دندان ایمپلنتی بسیار ساده تر از روش های دیگر می باشد. بنابراین احتمال پوسیدگی دندان و التهاب و عفونت لثه به حداقل میزان ممکن می رسد.
 • ایمپلنت دندان، تنها راه درمان دائمی برای جایگزینی دندان های از دست رفته می باشد. دیگر روش های درمانی دارای طول عمر محدودی می باشند و پس از چند سال باید تعویض شوند.

مراحل ایمپلنت دندان

در ویدئوهای زیر می توانید مراحل ایمپلنت دندان را به طور کلی مشاهده نمایید:

مرحله اول) پیوند استخوان و کشیدن دندان

پس از یافتن دندانپزشک خوب و معاینات لازم و عکس رادیوگرافی اشعه ایکس از دندان، چنانچه ریشه یا بخشی از دندانی که قرار است ایمپلنت شود، خارج می شود. چنانچه نیاز به جراحی پیوند استخوان باشد پزشک شما را مطلع خواهد کرد.

مرحله دوم) قرار دادن ایمپلنت در استخوان فک

با ایجاد شکاف بر روی لثه و دستیابی به استخوان فک، حفره ای برابر با پیچ ایمپلنت ایجاد می شود و پیچ جایگذاری می گردد. در این مرحله پس از بهبود لثه، منتظر می مانیم تا استخوان فک با پیچ ایمپلنت پیوند یابد. این فرآیند ممکن است بین 5 تا 8 ماه به طول بیانجامد.

مرحله سوم ) قالب گیری و قرار دادن روکش و اباتمنت ایمپلنت

پس از جوش خوردن پیچ ایمپلنت به استخوان فک، قالب گیری روش ایمپلنت انجام و عملیات جایگذاری پایه و روکش دندان اصلی صورت می گیرد و برای شما لبخندی زیبا به ارمغان می آورد.

پر کردن زیبایی دندان

رزین های کامپوزیت، که از یک سری مخلوط پلاستیکی هم رنگ دندان حاوی دی اکسید سیلیکون ساخته شده اند، به دلیل اینکه همرنگ مینای دندان هستند می تواند به دندان ظاهری زیبا و جذاب بدهند و جایگزینی برای فیلرهای سنتی یا آمالگام که نقره ای رنگ هستند، باشند.

پرکردن-زیبایی-دندان

اصلاح طرح لبخند

اصلاح طرح لبخند یا طراحی لبخند، این امکان را برای شما فراهم می سازد تا صاحب یک لبخند زیبا شوید. برای انجام این کار، روش های مختلفی در دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی مورد استفاده قرار می گیرد. این تکنیک، مجموعه ای از درمان های زیبایی را در بر می گیرد تا به ایجاد لبخندی جذاب و زیبا منجر شود. این درمان ها شامل روکش های فول سرامیک، کامپوزیت ونیر، لمینت دندان، بلیچینگ و … است تا با استفاده از آن ها شکل، رنگ، فرم و موقعیت دندان ها اصلاح شود و لبخندی جذاب به زیباجو هدیه شود. در پر کردن کامپوزیت، بر خلاف پر کننده های آمالگام ( نقره ای) ، پر کردن حفره ها و ترمیم ترک ها مقاوم تر و از لحاظ زیبایی نیز خوشایند تر می باشند، زیرا رنگ طبیعی دندان های شما هستند. آماده سازی دندان برای پر کردن با مواد کامپوزیتی کمتر از آمالگام می باشد، در نتیجه در پر کردن با کامپوزیت ساختار دندان کمتر تغییر پیدا می کند. معمولا دوام مواد کامپوزیت نسبت به آمالگام کمتر می باشد، با این وجود می توان از مواد کامپوزیتی برای تمامی دندان ها استفاده کرد.

پر کردن دندان با کامپوزیت، علاوه بر ظاهر بهتر، حساسیت زا نمی باشد و در مقایسه با آمالگام، نیاز به تجهیزات و وسایل اضافی دارد.

باندینگ دندان

باندینگ دندان، یک روش بسیار رایج در زیبایی دندان و همچنین اصلاح طرح لبخند می باشد. در روش باندینگ دندان از مواد رزینی همرنگ دندان جهت بهبود ظاهر دندان های لب پریده یا بد رنگ، بستن فاصله میان دندان ها، افزایش ارتفاع دندان ها، تغییر شکل دندان ها و … استفاده می شود. برای انجام باندینگ دندان، دندانپزشک مخلوطی از کامپوزیت رزین که همرنگ دندان می باشد را ساخته و با آن روی دندان را می پوشاند. با استفاده از تاباندن یک اشعه مخصوص، اتصال کامپوزیت رزین روی دندان ها انجام می شود. پس از آنکه کامپوزیت رزین روی دندان ها متصل شد، دندانپزشک می تواند مواد آن را مانند دندان های طبیعی شکل داده یا آن را بتراشد.

مزایای باندینگ دندان

 • باعث اصلاح شکاف کوچک بین دندان ها می شود.
 • هزینه آن نسبت به روش های دیگر ترمیم دندان پایین تر است.
 • مشکل ترک دندان ها را حل می کند.
 • مشکل ظاهری دندان هایی که خرد شده اند را رفع می کند.
 • تغییر رنگ دندان ها را برطرف می کند و رنگ سفید و ظاهری طبیعی به دندان ها می بخشد.
 • باندینگ دندان نسبت به سایر روش ها، آسیب کمتری به مینای دندان وارد می کند. زیرا در مقایسه با آن ها، نیاز به آماده سازی یا تراشیدن دندان کمتر می باشد.

برای دریافت نوبت مشاوره آنلاین با دکتر ندا هادی کلیک کنید

مشاوره-آنلاین-دکتر-ندا-هادی

هزینه دندانپزشکی زیبایی

هزینه دندانپزشکی زیبایی به این بستگی دارد که شما می خواهید چه کاری روی دندان های خود انجام دهید. برآورد هزینه هایی که برای زیبایی دندان خود انجام می دهید به عوامل مختلفی بستگی دارد. از جمله این این عوامل می توان به پروسه درمان، نوع درمان زیبایی، تجهیزات دندانپزشکی، موقعیت جغرافیایی دندانپزشکی، مهارت و تجربه دندانپزشک و … اشاره نمود.

کلام آخر

مطمئنا انجام هرگونه اقدام زیبایی نیازمند تبحر و تخصص کافی پزشک متخصص می باشد. به همین دلیل است بسیاری از افراد قبل از انجام هرگونه اقدام زیبایی به دنبال بهترین دندانپزشک لمینت در تهران می گردند.

زیرا با انتخاب بهترین دندانپزشک زیبایی در تهران، اطمینان خاطر فرد از کسب نتایج مطلوب و رضایت بخش بیشتر خواهد شد.

سوالات متداول دندانپزشکی زیبایی

دکتر ندا هادی

خانم دکتر ندا هادی جراح و دندانپزشک زیبایی در سال 1386 فارغ التحصيل شده اند و در طول دوره تحصيل جزء رتبه هاى برتر دانشگاه بودند. از سال ١٣٨٧ مطب خود را اندازى كردند و ده سال سابقه فعالیت در مطب دارند. ایشان همچنین موفق به اخذ تعداد زيادى گواهينامه ( سرتيفيكت) از معتبرترين مراكز دانشگاهى داخل و خارج كشوردر زمينه هاى مختلف دندانپزشكى مثل زيبايى ، پروتز ، ايمپلنت و جراحى لثه شده اند.

6 thoughts on “اطلاعات جامع برای انتخاب دندانپزشک زیبایی

 1. ستاره_شهبازی - سپتامبر 22, 2021 در 7:57 ب.ظ

  سلام میشه بگید بعد دوران نقاهت لیفت لثه چقدر طول میکشه؟

  پاسخ
  • دکتر ندا هادی - سپتامبر 22, 2021 در 7:58 ب.ظ

   سلام این جراحی زیبایی لثه عوارض کمی دارد و دوره نقاهت آن تنها چند روز بیشتر طول نمی کشد (بسته به گستردگی عمل ممکن است چند هفته تا بهبودی کامل زمان لازم باشد). در یکی دو روز اول فعالیتهای بدنی شدید انجام ندهید.

   پاسخ
 2. احسان - سپتامبر 22, 2021 در 7:59 ب.ظ

  سلام خسته نباشید میخواستم سوال کنم خالی موندن جای دندان افتاده ضرری داره؟

  پاسخ
  • دکتر ندا هادی - سپتامبر 22, 2021 در 8:00 ب.ظ

   سلام بله. استخوان فک در جای دندان از دست رفته تحلیل می رود، دندان های اطراف جابجا می شوند و دندان ها دچار به هم ریختگی می شوند.

   پاسخ
 3. پیمان - نوامبر 13, 2021 در 8:17 ق.ظ

  مطلب خیلی خوب و مفیدی بودش ممنون

  پاسخ

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۳۷ دقیقه
Call Now Button
مسیر یابی با Waze