info@drnedahadi.com 26702787 -22869840- (021)

هزینه لمینت دندان چقدر است؟

امروزه خدمات زیبایی زیادی برای دندان‌ها وجود دارد که باعث می‌شود لبخند شما و در نتیجه چهره‌ی شما زیباتر شود، اما قبل از انجام هر کاری باید در مورد تمام جوانب آن تحقیق کنید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید. هزینه‌ی لمینت دندان از جمله مواردی است که قبل از انجام باید از آن آگاهی داشته باشید. اما هزینه‌ی نهایی به عوامل زیادی بستگی دارد که قصد داریم به آنها بپردازیم.

لمینت دندان چیست؟

لمینت دندان که ونیر (Veneer) نیز نامیده می شود، در واقع یک روکش نازک است که با رنگ دندان مطابقت دارد و به منظور زیبایی لبخند و بهبود ظاهر کلی شما طراحی شده است. هنگامی که قطعات کوچک لمینت روی دندان قرار بگیرند موجب تغییر رنگ، اندازه ، فرم و یا طول دندان ها برای رسیدن به وضعیت دلخواه شما خواهد شد. لمینت ها علاوه بر مزایای زیبایی شناسی، مزایای دیگری چون بالا بردن مقاومت و قوی شدن دندان ها می شوند و با پوشاندن نقاطی که همتراز نیستند و سایر ایرادات دندان، آن ها را منظم و مرتب می کند.

لمینت ها معمولا از جنس پرسلن چینی، یا مواد کامپوزیت ساخته می شود. لمینت ها از کامپوزیت ها از نظر مقاومت در برابر لکه ها هستند. برخی از افراد روکش های پرسلن را به دلیل اینکه در برابر لکه ها مقاومت بیشتری دارند و اینکه خصوصیت بازتاب نور در آن ها به دندان های طبیعی نزدیک تر است، بیشتر ترجیح می دهند. شما باید به منظور انتخاب مناسب ترین مواد روکش برای دندان های خود با دندانپزشکتان صحبت و مشورت کنید.

بیشتر بخوانید: دندانپزشکی

لمینت دندان چیست؟

انواع لمینت دندان

لمینت دندان به دو دسته ونیر کامپوزیت و لمینت سرامیکی تقسیم می‌شود که لمینت کامپوزیتی به علت انتخاب نوع رنگ و ضخامت کم آن که اغلب نیم میلی متر است و نیاز به تراش دندان ندارند، محبوب تر‌اند. از سایر مزایای لمینت کامپوزیتی می توانیم به اصلاح طرح لبخند و شکل دهی به آن با توجه به فیزیک صورت فرد اشاره کنیم. بعلاوه شما می توانید از خدماتی مانند ترمیم دندان که به کمک متخصص انجام می گیرد بهره مند شوید.    

لمینت سرامیکی دندان یا همان پرسلن ونیر که تقریبا قیمت بیشتری نسبت به نوع کامپوزیتی اش دارد، در بیشتر موارد احتیاج به تراش خوردن و گاهی شکل دادن به دندان دارد استفاده کنید. این کامپوزیت ها معمولا در لابراتوار ساخته شده ولی از لحاظ انتخاب نوع جنس و شفاف بودن اش، تنوع بیشتری دارند. البته داشتن ظاهری زیبا، از جمله مهم ترین فاکتورهای انتخاب آن است. به دلیل آنکه دوام و کیفیت بالایی دارد برای همه افراد بهتر است.    

کاربردهای لمینت دندان

لمینت دندان به دلیل آنکه مناسب شرایطی است که دندان فرد نقایص کانتور، فرم یا رنگ دارد، انتخاب مطلوبی است. اغلب از آن به منظور اصلاح کردن موارد زیر استفاده می گردد:

 • زمانی که دندان ها به علت عصب کشی، مصرف دارو‌هایی مانند تتراسایکلین یا دیگر داروها، استفاده بی اندازه از فلوراید، اثر رزین های پرکننده و غیره به تغییر رنگ دچار شده اند.
 • زمانی که دندانها بر اثر ساییدگی تغییر می کنند.
 • زمانی که دندانهایی که شکسته یا ترک خورده دارید.
 • زمانی  که دندانهای نامنظم و ناهموار دارید.
 • زمانی که دندانها فاصله دار هستند.

لمینت دندان مناسب چه افرادی نیست؟

لمینت کردن دندان ها برای افراد زیرتوصیه نمی گردد:

کسانی که دندان هایشان به علت پوسیده شدن و یا بیماری لثه فعال، سالم نیست. همچنین کسانی که دندان هایشان به دلیل پوسیدگی، شکستن و یا پر کردن دندان های بزرگ ضعیف شده است و کسانی که روی دندان‌های خود مینای لازم وجود ندارد. اشخاصی که مشکل دندان قروچه دارند و دندانهایشان به هم ساییده می‌شود. چون ممکن است به دلیل همین عادت روکش های دندان ترک بخورند و یا بشکنند.

بیشتر بخوانید: ایمپلنت دندان

مزایای لمینت دندان

 • اصلاح شدن طرح لبخند: همانطور که همه می دانیم داشتن لبخندی زیبا از جمله معیارهای زیبایی است. لمینت دندان با پوشاندن دندان های زرد رنگ می تواند طرح لبخندتان را زیباتر و اعتماد به نفستان را بالا ببرد.
 • کم تهاجمی بودن لمینت دندان: اغلب برای قرار دادن لمینت ها روی دندان، باید تاج دندان تا حدی تراش بخورد ولی میزان تراش دادن دندان در این روش نسبت به بقیه روش ها کمتر است و صدمه زیادی به دندان ها وارد نمی کند.
 • مقاومت زیاد در برابر تغییر رنگ: یکی دیگر از مزایای لمینت دندان مقاومت زیاد در مقابل تغییر رنگ و زرد شدن دندان هاست. اگر نکات بهداشت دهان را به درستی رعایت کنید و در رژیم غذاییتان توجه خاصی داشته باشید برای طولانی مدت می توانید از درخشندگی ئاین روکش های لمینت استفاده کنید.
 • طبیعی بودن شکل و فرم لمینت: با توجه به اینکه لمینت دندان ها رنگ های مختلفی دارند، می توانید نزدیکترین رنگ را که به دندان هایتان شباهت دارد را انتخاب کنید.
 • ماندگاری بالا
 • دوره نقاهت و درمان کوتاه مدت
مزایای لمینت دندان

عوارض لمینت دندان

نبود امکان ترمیم: اگر دندان بشکند و یا پریدگی داشته باشد امکان ترمیم دوباره وجود ندارد و باید حتما تعویض گردد.

عدم امکان برگشت پذیری: با توجه به اینکه هنگامی که لمینت روی دندان ها قرار می گیرد مقداری از دندان تراشیده می شود، این امکان وجود ندارد که پس از مدتی بخواهید آن ها را بردارید و یا جای آن ها را با چیزی پر کنید. به همین علت کسانی که نمی خواهند برای همیشه لمینت را روی دندان هایشان داشته باشند، بهتر است از سایر روش‌ها مانند کامپوزیت ها برای زیبا سازی دندان هایشان استفاده کنند. همچنین بوجود آمدن حساسیت های دندانی و پوسیده شدن دندان در صورتی که لمینت دندان ها به وسیله فردی غیر متخصص انجام گردد.

تعداد واحدهای لمینت

با توجه به میزان لبخند در افراد تعداد واحدهای لمینت برای هر فرد متفاوت است، برای اینکه متوجه شوید کدام یک از دندان های شما به لمینت احتیاج دارد، کافیست در مقابل آینه بایستید و لبخند بزنید. هر تعداد از دندان‌های شما که هنگام لبخند زدن نمایان شود، احتیاح به لمینت دارد و می‌توانید محاسبه کنید که به چه تعداد واحد لمینت احتیاج دارید.

دکتر ندا هادی، دندانپزشک زیبایی در تهران ، با استفاده از تجهیزات مدرن و روش های نوین عرصه دندانپزشکی آماده ارائه هرگونه خدمات زیبایی دندان به شما عزیزان می باشند. راه های برقراری ارتباط:

شماره های تماس: 02122869840  –  26702787

صفحه اینستاگرام

هزینه‌ی لمینت

آنچه که باید بدانید این است که هزینه‌ی لمینت دندان از فردی به فرد دیگر و حتی از دندانپزشکی به دندانپزشک دیگر می تواند متفاوت باشد. اکثر درمان‌ های دندانپزشکی طیف گسترده‌ای از قیمت ‌ها را در بر می‌گیرند. ونیرهای دندانی نیز از این امر مستثنا نیستند. با توجه به موارد گفته شده در مورد انواع لمینت، تعداد واحدهای لمینت و شکل اولیه‌ی دندان در افراد هزینه‌ی آن متفاوت خواهد بود. از دیگر عواملی که می تواند بر قیمت لمینت تاثیر گذارد:

 • تخصص و مهارت دندانپزشک
 • سازمان یا بیمه‌‌ی طرف قرارداد با پزشک یا کلینیک دندانپزشکی
 • کیفیت لوازم و مواد استفاده شده
 • میزان تعرفه‌ی پزشکی
 • درصد آسیب دیگی دندان
 • موقعیت جغرافیایی کلینیک
 • ترمیم و جایگزینی لمینت
 • انتخاب لابراتور

بسیاری از بیماران نگران هزینه‌ی لمینت دندان هستند. هزینه لمینت یا دیگر طرح های بهبود لبخند نباید شما را از رسیدن به لبخندی که همیشه به دنبال آن بودید، باز دارد. داشتن لبخند کامل یک سرمایه گذاری مهم است زیرا شما برای به دست آوردن سودهای مهمی از قبیل عزت نفس و اعتماد به نفس در خودتان سرمایه گذاری می کنید. وقتی گزینه های خود را بررسی می کنید، باید به خاطر داشته باشید که لمینت یک سرمایه گذاری در طول عمر است، بنابراین کیفیت درمان باید تا حد زیادی از اختلافات جزئی در قیمت پیشی بگیرد. در حقیقت، یک نتیجه ضعیف ممکن است در درازمدت هزینه بیشتری برای شما داشته باشد.

دکتر ندا هادی

خانم دکتر ندا هادی جراح و دندانپزشک زیباییدر سال 1386 فارغ التحصيل شده اند و در طول دوره تحصيل جزء رتبه هاى برتر دانشگاه بودند. از سال ١٣٨٧ مطب خود را اندازى كردند و ده سال سابقه فعالیت در مطب دارند. ایشان همچنین موفق به اخذ تعداد زيادى گواهينامه ( سرتيفيكت) از معتبرترين مراكز دانشگاهى داخل و خارج كشوردر زمينه هاى مختلف دندانپزشكى مثل زيبايى ، پروتز ، ايمپلنت و جراحى لثه شده اند.

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه
Call Now Button
مسیر یابی با Waze