هزینه لمینت دندان چقدر است؟

امروزه خدمات زیبایی زیادی برای دندان‌ها وجود دارد که باعث می‌شود لبخند شما و در نتیجه چهره‌ی شما زیباتر شود، اما قبل از انجام هر کاری باید در مورد تمام جوانب آن تحقیق کنید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید. هزینه‌ لمینت دندان از جمله مواردی است که قبل از انجام باید از آن آگاهی داشته باشید. هزینه لمینت دندان با توجه به عوامل زیادی مانند جنس و مواد اولیه آن بسیار متفاوت بوده و بر اساس همین امر کیفیت و دوام متفاوتی نیز خواهند داشت، به همین منظور توصیه می شود که کیفیت را نسبت به هزینه در اولویت قرار دهید تا از زیبایی دندان ها ولبخند خود به مدت زیادی لذت ببرید.

در این مقاله قصد داریم تمام عوامل موثر در هزینه لمینت دندان را بررسی کنیم.

شماره-تماس-بابت-هزینه-لمینت-دندان

لمینت دندان چیست؟

لمینت دندان که ونیر (Veneer) نیز نامیده می شود، در واقع یک روکش نازک است که با رنگ دندان مطابقت دارد و به منظور زیبایی لبخند و بهبود ظاهر کلی شما طراحی شده است. هنگامی که قطعات کوچک لمینت روی دندان قرار بگیرند موجب تغییر رنگ، اندازه ، فرم و یا طول دندان ها برای رسیدن به وضعیت دلخواه شما خواهد شد. لمینت ها علاوه بر مزایای زیبایی شناسی، مزایای دیگری چون بالا بردن مقاومت و قوی شدن دندان ها می شوند و با پوشاندن نقاطی که همتراز نیستند و سایر ایرادات دندان، آن ها را منظم و مرتب می کند.

لمینت-دندان-چیست

لمینت ها معمولا از جنس پرسلن چینی، یا مواد کامپوزیت ساخته می شود. لمینت ها از کامپوزیت ها از نظر مقاومت در برابر لکه ها هستند. برخی از افراد روکش های پرسلن را به دلیل اینکه در برابر لکه ها مقاومت بیشتری دارند و اینکه خصوصیت بازتاب نور در آن ها به دندان های طبیعی نزدیک تر است، بیشتر ترجیح می دهند. شما باید به منظور انتخاب مناسب ترین مواد روکش برای دندان های خود با دندانپزشکتان صحبت و مشورت کنید.

عوامل موثر در هزینه لمینت دندان

آنچه که باید بدانید این است که هزینه‌ لمینت دندان از فردی به فرد دیگر و حتی از دندانپزشکی به دندانپزشک دیگر می تواند متفاوت باشد. اکثر درمان‌ های دندانپزشکی طیف گسترده‌ای از قیمت ‌ها را در بر می‌گیرند. ونیرهای دندانی نیز از این امر مستثنا نیستند. با توجه به موارد گفته شده در مورد انواع لمینت، تعداد واحدهای لمینت و شکل اولیه‌ی دندان در افراد هزینه‌ی آن متفاوت خواهد بود. از دیگر عواملی که می تواند بر قیمت لمینت تاثیر گذارد:

  • تخصص و مهارت دندانپزشک
  • سازمان یا بیمه‌‌ی طرف قرارداد با پزشک یا کلینیک دندانپزشکی
  • کیفیت لوازم و مواد استفاده شده
  • میزان تعرفه‌ی پزشکی
  • درصد آسیب دیگی دندان
  • موقعیت جغرافیایی کلینیک
  • ترمیم و جایگزینی لمینت
  • انتخاب لابراتور

همانطور که در بالاتر ذکر کردیم، عوامل متعددی در هزینه لمینت دندان موثر می باشد که در ادامه این عوامل رو بررسی خواهم کرد.

تعداد واحد لمینت

با توجه به وضعیت دندان ها و درخواست افراد برای تعداد دندان هایی که خواستار لمینت کردن آن ها می باشند و با مشورت پزشک تعداد واحد لمینت دندان مشخص خواهد شد، و با توجه به تعداد واحد هزینه لمینت دندان نیز متفاوت خواهد شد. و باید به این نکته اشاره کرد که فک بالا به تعدد واحد بیشتری برای لمینت نیاز دارد بنابراین هزینه لمینت دندان فک بالا از فک پایین بیشتر می باشد.

نوع لمینت

لمینت ها بر اساس مواد ساخت، ضخامت، کیفیت و استحکام دارای انواع مختلفی می باشد که هر کدام از انواع لمینت دندان دارای هزینه متفاوتی نیز می باشد.

آزمایشگاه سازنده

لمینت ها به صورت کاملا سفارشی در آزمایشگاه ها ساخته شده و هزینه آن نیز با توجه دستگاه ها و متریال ساخت متفاوت خواهد بود و قطعا هزینه آزمایشگاهی که از دستگاه های به روز و مواد با کیفیت استفاده می کند، بیشتر از آزمایشگاه های دیگر خواهد بود.

جنس و کیفیت لمینت

این مورد مهم ترین عامل در هزینه لمینت دندان می باشد. دو نوع روکش سرامیکی و کامپوزیتی وجود دارد که هر کدام از آن ها دوام و استحکام متفاوتی داشته و براساس همین موضوع از هزینه متفاوتی نیز برخوردار است.

روکش های سرامیکی با استفاده از تکنولوژی های جدید و در آزمایشگاه ساخته می شوند، در حالی که روکش های کامپوزیتی در مطب آماده شده و توسط خود دندانپزشک بر روی دندان ها قرار می گیرند، بنابراین هزینه روکش های سرامیکی از کامپوزیتی بیشتر می باشد.

لمینت-سرامیکی-یا-کامپوزیتی-لینک-به-مقاله

تخصص دندانپزشک

یکی دیگر از عوامل مهم در هزینه لمینت دندان، تخصص دندانپزشک می باشد چرا که مهارت بالا و تجربه ی یک دندانپزشک برای جلوگیری از عوارض لمینت بسیار مهم می باشد.

هم چنین باید به این موضوع اشاره کرد که قالب گیری از دندان ها برای ساخت لمینت ها توسط بهترین دندانپزشک زیبایی انجام می شود و در صورتی که دندانپزشک ماهر نباشد و قالب گیری را به درستی انجام ندهد، زیبایی لمینت ها کاهش پیدا کرده و عوارضی نیز بروز پیدا خواهد کرد.

موقعیت مکانی

یکی از عوامل موثر در هزینه، موقعیت مکانی کلینیک و مطب می باشد چرا که هزینه لمینت دندان در تهران و کلان شهرها به طور حتم از هزینه لمینت دندان در شهرستان ها بیشتر می باشد.

نحوه نصب

لمینت ها به دو روش توسط بهترین دکتر لمینت دندان، تراش دادن مینای دندان و بدون تراش مینای دندان بر روی دندان ها نصب خواهند شد. و از آنجایی که نحوه نصب در هر کدام از این روش ها متفاوت می باشد، بنابراین هزینه ی هر کدام از آن ها نیز متفاوت است.

دکتر ندا هادی، دندانپزشک زیبایی در تهران ، با استفاده از تجهیزات مدرن و روش های نوین عرصه دندانپزشکی آماده ارائه هرگونه خدمات زیبایی دندان به شما عزیزان می باشند. راه های برقراری ارتباط:

شماره های تماس: 02122869840  –  26702787

صفحه اینستاگرام

هزینه لمنیت دندان با بیمه

از آنجایی که این روش یک روش زیبایی شناخته می شود، و هدف آن افزایش زیبایی دندان ها و همینطور اصلاح طرح لبخند می باشد، بیمه هزینه لمینت دندان را متقبل نخواهد شد اما ممکن است که بخشی از هزینه این روش شامل پرداخت بیمه تکمیلی شود که این نیز بستگی به نوع بیمه تکمیلی هر فرد دارد که این هزینه ها را پوشش می دهد یا خیر. در صورتی که هزینه لمینت دندان تحت پوشش بیمه قرار نگیرد، فرد باید تمام هزینه را به صورت آزاد پرداخت کند.

سخن پایانی

بسیاری از بیماران نگران هزینه‌ لمینت دندان هستند. هزینه لمینت یا دیگر طرح های بهبود لبخند نباید شما را از رسیدن به لبخندی که همیشه به دنبال آن بودید، باز دارد. داشتن لبخند کامل یک سرمایه گذاری مهم است زیرا شما برای به دست آوردن سودهای مهمی از قبیل عزت نفس و اعتماد به نفس در خودتان سرمایه گذاری می کنید. وقتی گزینه های خود را بررسی می کنید، باید به خاطر داشته باشید که لمینت یک سرمایه گذاری در طول عمر است، بنابراین کیفیت درمان باید تا حد زیادی از اختلافات جزئی در قیمت پیشی بگیرد. در حقیقت، یک نتیجه ضعیف ممکن است در درازمدت هزینه بیشتری برای شما داشته باشد.

دکتر ندا هادی

خانم دکتر ندا هادی جراح و دندانپزشک زیبایی در سال 1386 فارغ التحصيل شده اند و در طول دوره تحصيل جزء رتبه هاى برتر دانشگاه بودند. از سال ١٣٨٧ مطب خود را اندازى كردند و پانزده سال سابقه فعالیت در مطب دارند. ایشان همچنین موفق به اخذ تعداد زيادى گواهينامه ( سرتيفيكت) از معتبرترين مراكز دانشگاهى داخل و خارج كشوردر زمينه هاى مختلف دندانپزشكى مثل زيبايى ، پروتز ، ايمپلنت و جراحى لثه شده اند.

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه
Call Now Button
مسیر یابی با Waze