info@drnedahadi.com 26702787 -22869840- (021)

مدت زمان ایمپلنت دندان

کاشت ایمپلنت دندان

اکثر افراد وقتی دندان طبیعی خود را از دست می دهند، به دنبال روشی برای جایگزینی دندان از دست رفته هستند. امروزه ایمپلنت دندان یکی از روش هایی است که شاید جزء اولین گزینه هایی باشد که در ذهن شان خطور می کند. چه بسا بهتر است که روش انتخابی سریعاً حاصل شود و دارای دوام طولانی مدت نیز باشد. در مورد مدت زمان ایمپلنت دندان می توان گفت، ایمپلنت بهترین و سریع ترین راهی است که می توانید به دندانهای سالم و طبیعی برسید. ایمپلنت ها به شما این امکان را می دهند تا بتوانید با اطمینان لبخند بزنید، صحبت کنید، غذا بخورید و از همه‌ی فعالیتهای روزمره بدون نگرانی از دندان های خود لذت ببرید. ما به شما این اطمینان را می دهیم که ایمپلنت می تواند یک انتخاب عالی برای بهداشت دهان، دندان و لبخند شما باشد.

ایمپلنت دندان چیست؟

ایمپلنت دندان روشی برای جبران دندان های از دست رفته است. این پیچ تیتانیومی می تواند ریشه دندان را در صورت از بین رفتن، جایگزین کند و دقیقاً مانند ریشه دندان، درون استخوان فک قرار می گیرد.

ایمپلنت

ایمپلنت

در این قسمت به برخی از پرسش هایی که ممکن است برای شما در مورد ایمپلنت دندان پیش آید اشاره کرده ایم:

آیا ایمپلنت ها ایمن هستند و چه مدت دوام خواهند داشت؟

ایمپلنت یک روش درمانی مطمئن و خوب است. صحیح است که بگوییم ایمپلنت ها، دقیقاً مانند دندان های طبیعی، تا زمانی که شما از آن ها مراقبت کنید، تا آخر عمر دوام می آورد.
هر چقدر مراقب ایمپلنت های خود باشید، تأثیر مثبت اش را در ماندگاری آنها تجربه خواهید کرد. انجام مراقبت هایی مانند:
• مسواک زدن روزانه و استفاده از نخ دندان
• مراجعه به دندانپزشک هر شش ماه یکبار
• خودداری از جویدن یا گاز گرفتن چیزهای بسیار سخت مانند نوک قلم یا مداد
• سبک زندگی و سلامت کلی شما

من بعضی از دندانهای خودم را دارم. آیا هنوز می توانم کاشت ایمپلنت انجام بدهم؟

بله می توانید هر تعداد دندان را با ایمپلنت جایگزین کنید، از یک دندان واحد تا یک مجموعه کامل.

آیا همیشه می توان از کاشت ایمپلنت برای جایگزینی دندان های از دست رفته استفاده کرد؟

بستگی به وضعیت استخوان در فک شما دارد. دندانپزشک شما تعدادی آزمایش را بررسی می کند تا میزان استخوان موجود در محل کاشت را پیدا کند. اگر استخوان فک در آن ناحیه از شرایط مناسب برخوردار نباشد، ممکن است ایمپلنت بدون پیوند استخوان در ناحیه امکان پذیر نباشد.

آیا کاشت ایمپلنت درد دارد؟

گذاشتن ایمپلنت اغلب از کشیدن دندان آسانتر است و معمولاً با استفاده از بی حسی موضعی ساده انجام می شود. شما هیچ وقت احساس درد نخواهید کرد، اما دقیقاً مانند بعد از عمل جراحی، ممکن است در طول هفته بع از جراحی احساس ناراحتی کنید.
اگر بسیار حساس هستید یا در موارد خاص، ممکن است دندانپزشک به شما آرام بخش دهد. از بی هوشی عمومی نیز به ندرت و عموما فقط برای موارد بسیار پیچیده استفاده می شود.

مدت زمان درمان چقدر طول میکشد؟

دندانپزشک شما تا قبل از شروع درمان، یک جدول زمانی تقریبی به شما ارائه می دهد.
به طور کلی دو روش اساسی برای ایمپلنت وجود دارد.
 ایمپلنت فوری دندان: این تکنیک تنها در موارد خاص، زمانی که استخوان کافی برای تثبیت کاشت دندان وجود دارد قابل استفاده است و محل دندان کشیده شده خیلی بزرگ نیست. از جمله مزیت های این روش صرفه جویی در زمان و زودتر به نتیجه رسیدن شما برای کاشت ایمپلنت است. اما این روش در کنار مزیت ها، نقطه ضعفی دارد که آن افزایش احتمال ایمپلت نا موفق می باشد.
روش پیوند استخوان: در این روش بعد از کشیدن دندان اقدام به قرار دادن پیوند استخوان در محل استخراج می شود و برای حدود سه ماه فرصت داده می شو تا بهبود یابد. پس از حداقل سه ماه بهبودی برای استخوان، می توان ایمپلنت دندان را قرار داد. این تکنیک از میزان موفقیت بسیار قابل پیش بینی تر برخوردار است.
با استفاده از هر دو روش محل مورد نیاز برای کاشت یا برش استخوان باید دقیقا به اندازه ایمپلنت دندان در استخوان ساخته شود. سپس پایه اصلی ایمپلنت داخل محل مورد نظر قرار می گیرد. در مرحله بعد درپوش پیچ یا نیم پایه روی کاشت قرار می گیرد. پس از آن بافت لثه با توجه شرایط هر مورد بسته می شود.

بیشتر بخوانید
مراقبت های بعد از لمینت دندان

دکتر ندا هادی، دندانپزشک زیبایی در تهران ، با استفاده از تجهیزات مدرن و روش های نوین عرصه  دندانپزشکی آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشند. راه های برقراری ارتباط:

شماره های تماس: 02122869840  –  26702787

صفحه اینستاگرام

مراقبت های بعد از ایمپلنت دندان چگونه است؟

دندانپزشک شما دستورالعمل نحوه‌ی مراقبت های بعد از ایمپلنت را به شما ارائه خواهد داد. ممکن است ایشان برای کاهش درد بعد از جراحی، مسکن هایی تجویز کند.
همچنین امکان خونریزی، کبودی و تورم یا حتی عفونت در محل کاشت و لثه، خواهد بود که با انجام توصیه های پزشک، اعم از استفاده از گاز استریل می‌توان به بهبود آن کمک کرد.
تورم بعد از انجام ایمپلنت دندان تا دو الی سه روز رخ می دهد که امری عادی محسوب ‌می‌شود. بعد از کاشت دندان تا 1 الی 2 روز ورم برجسته تر می‌شود و سپس تورمش کم شده و به حالت عادی باز می‌گردد.

آیا تمیز کردن دندان های ایمپلنت دشوار است؟

خیر، اگر می خواهید ایمپلنت طولانی و با دوام داشته باشید، مراقبت از آن بسیار مهم است. دندانپزشک شما باید در مورد چگونگی مراقبت از کاشت خود توصیه های کاملی به شما ارائه دهد. تمیز کردن اطراف دندان های متصل به ایمپلنت ها سخت تر از تمیز کردن دندان های طبیعی نیست. با این حال، ممکن است مناطقی وجود داشته باشد که دسترسی به آنها دشوار باشد و نحوه تمیز کردن آنها به شما نشان داده می شود. ممکن است لازم باشد بارها و بارها به پزشک خود مراجعه کنید.

آیا در صورت ثابت بودن ایمپلنت می توان دندان ها را بیرون آورد؟

بیشتر دندانهای متصل به ایمپلنت ها فقط توسط دندانپزشک قابل نصب و برداشتن هستند. اما اگر پروتزهای متحرک به ایمپلنت ها وصل شده است، می توانید آنها را برای تمیز کردن خارج کنید.

آیا ایمپلنت ها قابل مشاهده هستند ؟

اکثر ایمپلنت ها دقیقاً مانند دندانهای طبیعی به نظر می رسند. در این مورد مهارت دندانپزشک متخصص بسیار حائز اهمیت است.

در نتیجه: افزایش سن موجب از دست رفتن دندان های سالم می شود و این امری طبیعی است. با پیشرفت های روز پزشکی در زمینه‌ی دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی نگران جایگزینی دندان ها نباشید و می توانید با خیالی آسوده به بهداشت دهان و دندان خود رسیدگی کنید.
این مقاله با هدف ارتقاء درک و دانش در مورد موضوعات عمومی بهداشت دهان و دندان صورت گرفته است و این موضوع را درنظرداشته باشید که نمی تواند جایگزینی برای مشاوره حرفه ای، تشخیص و یا درمان باشد. پیشنهاد می کنیم در مورد هرگونه سؤالی که ممکن است در مورد وضعیت پزشکی دهان و دندان دارید، از مشاوره‌ی دندانپزشک یا سایر ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی استفاده کنید.

دکتر ندا هادی

خانم دکتر ندا هادی جراح و دندانپزشک زیباییدر سال 1388 فارغ التحصيل شده اند و در طول دوره تحصيل جزء رتبه هاى برتر دانشگاه بودند. از سال ١٣٨٧ مطب خود را اندازى كردند و ده سال سابقه فعالیت در مطب دارند. ایشان همچنین موفق به اخذ تعداد زيادى گواهينامه ( سرتيفيكت) از معتبرترين مراكز دانشگاهى داخل و خارج كشوردر زمينه هاى مختلف دندانپزشكى مثل زيبايى ، پروتز ، ايمپلنت و جراحى لثه شده اند.

پاسخ

20 − چهار =

مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه
Call Now Button
مسیر یابی با Waze