امتیاز دهید :

هزینه ترمیم دندان

هزینه ترمیم دندان

همان گونه که می دانید دندان یکی از مهم ترین عناصر موثر در زیبایی ظاهری انسان است به گونه ای که با درخشش و زیبایی دندان های تان می توانید از همان نگاه اول جذاب و دلربا به نظر برسید. حال چنانچه دندان های نا مرتبی داشته باشید که بر اثر اتفاقی دیگر دچار شکستگی یا ترک می شود، دیگر جای نگرانی وجود ندارد و می توان به کمک روش های به روزی که در حال حاضر قابل اجراست به ترمیم ناحیه مورد نظر پرداخت. اما مسئله مهم این است که اگر قصد انجام چنین کاری را داشته باشید نیاز است که بدانید هزینه ترمیم دندان چقدر می شود؟ همینطور به دلیل پرسش های بسیار شما کاربران عزیز بر آن شده ایم تا در این خصوص اطلاعاتی در اختیارتان قرار دهیم تا با دانش و آگاهی بالای به سمت انجام این عمل گام بردارید. با ما همراه باشید:

ترمیم دندان چیست؟

ترمیم دندان شامل گذراندن مراحلی می شود که پزشک با استفاده از انواع روش های مختلف، ترمیم را انجام می دهد. درحال حاضر می توان روش های ترمیم دندان را به دو دسته کلی، مستقیم و غیر مستقیم تقسیم بندی کرد.

انواع روش های ترمیم دندان

همانطور که در مباحث پیشین هم بدان اشاره شد، ترمیم دندان های پوسیده  از طرق مختلفی انجام می شود که در ادامه به طور مختصر بدان اشاره خواهیم کرد. البته لازم به ذکر انتخاب هر کدام از روش های مذکور بنا بر شرایط فیزیکی دندان افراد و صلاحدید دندانپزشک انجام می شود.

ترمیم به روش آمالگام: در این نوع شیوه ترمیم دندان از آلیاژ های مختلفی که فلزی و از جنس جیوه و یا با ترکیبات دیگر هستند که البته استفاده از این نوع مواد در دندان های خلفی رایج است، زیرا دندان های خلفی بیشترین نقش را در جویدن دندان ها ایفا می کند، پس از این نوع مواد به دلیل استحکام بالای آن بسیار استفاده و توصیه می شود.

ترمیم دندان با کامپوزیت: در این روش هم با استفاده از تکنیک های به روزی هم چون ونیر کامپوزیت ها می توان شکل ظاهری دندان ها را اصلاح کرد، زیرا دندان های قدامی جلوی دهان نقش بسیاری در جلوه دندان ها ایفا می کنند، لازم به ذکر است که امروزه در کامپوزیت دندان مواد های بسیار محکمی برای ساخت این گونه کامپوزیت ها به کار رفته اند که می توانند در برابر فشار های که در هنگام جویدن بله آن ها وارد می شوند مقاوت کنند.

ارتودنسی موثر در ترمیم دندان ها: ارتودنسی هم یکی از همان انواع رشته های دندانپزشکی است که نظمی زیبا به دندان های نا مرتب می بخشد، برای این نوع درمان حتما باید به دندانپزشک مجربی که دوره های تخصصی ارتودنسی را دیده باشد باید مراجعه کنید تا بهترین نتیجه ممکن را کسب کنید. البته که ممکن است برای دستیابی به نتیجه دلخواه زمان بیشتری صرف ود اما اطمینان داشته باشید که جلوه ای دیگر از دندان های تان مشاهده می کنید.

روکش کردن دندان: بسیاری از دندان های عصب کشی شده در طول دراز مدت ممکن است دچار آُسیب یا شکستگی شود که برای محافظت و یا ترمیم آن ها می توان از روش روکش کردن دندان ها کمک گرفت.

آیا ترمیم دندان درد دارد؟

در این جا برای بسیاری از افرادی که قصد انجام این کاری ار دارند این سوال پیش می آید که آیا ترمیم دندان دردناک خواهد بود؟ به همین دلیل باید شما بگوییم میزان دردی که در حین انجام پروسه ترمیم دندان به شما وارد می شود بسته به نوع روش انتخابی برای ترمیم دندان متفاوت خواهد بود. البته علاوه بر آن مشکلات خود دندان از خفیف تا حاد که شدت و ضعفی دارد نیز در میزان احساس درد شما تاثیر گذار است. اما با این وجود می توان حداقل تا مدت زمان حدود 2 روز پس از اتمام کار دندانپزشک، احساس دردی خفیف بسیار طبیعی است.

هزینه ترمیم دندان چقدر است؟

در ابتدا بهتر است بگوییم در مورد هزینه های ترمیم دندان با این شرایط موجود که قیمت مواد مورد استفاده دائم در حال تغییر است نمی توانیم قیمتی واحد به شما ارائه دهیم و برای کسانی که می خواهند برنامه ریزی بودجه ای داشته باشند و قصد دارند تمام این هزینه ها را از پس انداز حساب شخصی خود پرداخت کنند به برخی از عوامل دخیل در محاسبه هزینه ها اشاره خواهیم کرد.

نوع روش انتخابی برای ترمیم دندان

میزان شدت و ضعف مشکلات دندانی

هزینه دستمزد دندانپزشک بر اساس میزان تخصص، تجربه و مهارت و شهرتی که دارد

موقعیت مکانی مطب دندانپزشک

میزان دسترسی به مطب پزشک و همینطور هزینه ایاب و ذهاب برای تعداد جلسات مراجعه به مطب

سخن پایانی

چنانچه مطالب فوق مفید فائده واقع شده است می توانید ان را به منظور اشاعه فرهنگ آگاهی بخشی با ذکر منبع از وب سایت رسمی خانم دکتر ندا هادی برای دوستان و اشنایان تان به اشتراک بگذارید.

دکتر ندا هادی، دندانپزشک زیبایی در تهران ، با استفاده از تجهیزات مدرن و روش های نوین عرصه  دندانپزشکی آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشند. راه های برقراری ارتباط:

شماره های تماس: 02122869840  –  26702787

صفحه اینستاگرام 

دکتر ندا هادی

خانم دکتر ندا هادی جراح و دندانپزشک زیبایی در سال 1386 فارغ التحصيل شده اند و در طول دوره تحصيل جزء رتبه هاى برتر دانشگاه بودند. از سال ١٣٨٧ مطب خود را اندازى كردند و پانزده سال سابقه فعالیت در مطب دارند. ایشان همچنین موفق به اخذ تعداد زيادى گواهينامه ( سرتيفيكت) از معتبرترين مراكز دانشگاهى داخل و خارج كشوردر زمينه هاى مختلف دندانپزشكى مثل زيبايى ، پروتز ، ايمپلنت و جراحى لثه شده اند.

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه
Call Now Button
مسیر یابی با Waze