امتیاز دهید :

پروتز دندان و کاربردهای آن

پروتز-دندان-و-کاربردهای-آن
علت-استفاده-از-پروتزهای-دندانی
کاربردهای-پروتز-دندان
فرایند-ساخت-پروتز-دندان

پس از اطمینان ازهماهنگ بودن نمونه اولیه، پروتز نهایی ساخته می‌شود. مواد مختلفی مانند فلز، سرامیک، رزین، آکریلیک و… برای ساخت پروتز دندان استفاده می‌شود. پس از ساخت پروتز، آن را برای اندازه‌گیری دقیق و تنظیم نهایی در دهان شما قرار می‌دهند.

نکاتی در خصوص بعد از قرار دادن پروتزها وجود دارد که عبارتند از:

چه دندان هایی نیاز به پروتز و روکش دارند؟

اصولا از پروتز برای دوام بیشتر دندان استفاده می شود. دندان هایی که معمولا عمل عصب کشی و درمان ریشه دندان در آنها انجام می شود به دلیل ضعیف بودن ساختار آنها باید روکش گذاشته شود. این روکش باعث محافظت ماده ترمیمی و دوام بیشتر دندان می شود به بیان دیگر درمان با پروتز کامل تر می شود. اگر عصب کشی جهت رفع پوسیدگی سطحی دندان باشد معمولا به روکش نیازی ندارد زیرا روکش هم باعث سایش دندان و ترمیم انجام شده توسط پزشک می شود، اما گاهی پوسیدگی به قدری شدت می یابد که باعث می شود ساختار زیادی از دندان از بین برود در این صورت جهت دوام بیشتر دندان باید از روکش استفاده شود.

سن مناسب جهت استفاده از پروتزهای دندان چقدر است؟

در سنین پایین تر بعد از اتمام دوره رشد با توجه به حرکات و رشد دندان و فک ممکن است طوق روکش ها مشخص شود پس درمان روکش برای افراد در سن پایین درمان نهایی نیست. بنابراین بهتر است پروتزهای دندانی برای خانم ها در سن 17 سالگی و آقایان در سن 18 سالگی انجام شود .

مدت زمان لازم برای ساخت پروتز دندان چقدر است؟

مدت زمان لازم برای ساخت پروتز دندان ممکن است به عوامل مختلفی از قبیل نوع پروتز، مواد استفاده شده و نیازهای خاص هر فرد متفاوت است. اما به طور کلی می توان گفت که ساخت پروتز دندان ممکن است بین چند روز تا چند هفته طول بکشد.

دکتر ندا هادی

خانم دکتر ندا هادی جراح و دندانپزشک زیبایی در سال 1386 فارغ التحصيل شده اند و در طول دوره تحصيل جزء رتبه هاى برتر دانشگاه بودند. از سال ١٣٨٧ مطب خود را اندازى كردند و پانزده سال سابقه فعالیت در مطب دارند. ایشان همچنین موفق به اخذ تعداد زيادى گواهينامه ( سرتيفيكت) از معتبرترين مراكز دانشگاهى داخل و خارج كشوردر زمينه هاى مختلف دندانپزشكى مثل زيبايى ، پروتز ، ايمپلنت و جراحى لثه شده اند.

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۸ دقیقه
Call Now Button
مسیر یابی با Waze