info@drnedahadi.com 26702787 -22869840- (021)

عوارض بلیچینگ دندان

عوارض بلیچینگ دندان

مسواک زدن و نخ دندان کردن روش های روزمره ای برای روشن نگه داشتن، سفید و سالم بودن دندان ها خواهد بود. با این وجود، اگر احساس می کنید لبخند شما فاقد درخشش است یا از قبل زرد تر شده و تغییر رنگ داده، نگران نباشید! بلیچینگ دندان یک روش مطمئن و بسیار بی خطر برای حل این مشکل خواهد بود. با این حال، مانند هر ماده شیمیایی دیگری که استفاده می کنیم، لبخند سفید بدون لیستی از عوارض جانبی احتمالی مرتبط با محصولات سفید کننده دندان وجود ندارد. شما ممکن است بخواهید عوارض بلیچینگ دندان را قبل از تصمیم گیری در مورد سفید کردن دندان های خود در نظر بگیرید.با ما همراه باشید؛

بلیچینگ دندان چیست؟

اجازه دهید در ابتدا توضیحی در مورد روش بلیچینگ دندان ارائه دهیم.

با گذشت زمان، دندان های شما به دلایل مختلف از قبیل غذا و نوشیدنی، استعمال دخانیات، افزایش سن، تروما و استفاده از برخی داروها دچار تغییر رنگ خواهند شد. بلیچینگ دندان یک فرآیند ساده برای سفید کردن دندان ها می باشد که حاوی یکی از دو سفید کننده دندان، هیدروژن پراکسید یا کاربامید پراکسید هستند.

این سفیدکننده ها لکه ها را به قطعات کوچکتر شکسته و باعث می شوند رنگ کمتر متمرکز شود و در نتیجه دندان های شما روشن تر خواهد شد.

بلیچینگ دندان

بلیچینگ دندان

آیا بلیچینگ دندان برای همه افراد مناسب است؟

نه، به همین دلیل مهم است که قبل از تصمیم گیری در مورد سفید کردن دندان های خود با دندانپزشک خود صحبت کنید، زیرا سفید کننده ها ممکن است همه نوع تغییر رنگ را اصلاح نکنند. به عنوان مثال، دندان های زرد احتمالاً به خوبی سفید خواهد شد، ولی دندان های قهوه ای نتیجه مطلوبی نخواهند داشت و همچنین دندانهای دارای رنگ خاکستری به هیچ وجه سفید نمی شوند. بلیچینگ روی روکش، تاج یا مواد پر شده تاثیری نخواهد داشت.

هشدار! قبل از شروع هرگونه روش سفید کننده ی دندان، دندانپزشکان باید معاینه کامل انجام دهند تا وضعیت بهداشت دهان و دندان، نیاز های درمانی و خواسته های بیمار را ارزیابی کنند. بررسی های انجام شده نشان می دهد که محصولات سفید کننده دندان حاوی پراکسید در مواردی که تحت نظارت دندانپزشک و مطابق با راهنمایی های حرفه ای مورد استفاده قرار می گیرند، ایمن و مؤثر هستند. این تکنیک، عمل دندانپزشکی است و نباید توسط افرادی که متخصص دندانپزشکی نیستند انجام شود.

بیشتر بخوانید
درمان دندان درد در دوران بارداری

دکتر ندا هادی، دندانپزشک زیبایی در تهران ، با استفاده از تجهیزات مدرن و روش های نوین عرصه  دندانپزشکی آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشند. راه های برقراری ارتباط:

شماره های تماس: 02122869840  –  26702787

صفحه اینستاگرام

دندانپزشکان و بیماران باید موارد زیر را در نظر بگیرند:

 • فرمول مواد، غلظت، دوز و روش درمان متفاوت می باشد
 • برای به حداکثر رساندن مزایا و به حداقل رساندن عوارض، افراد باید به دنبال توصیه های حرفه ای باشند تا مشخص کنند که سفید کردن دندان برای شرایط خاص آنها مناسب است یا خیر
 • شایع ترین عارضه ی جانبی روش بلیچینگ دندان حساسیت زودگذر دندان و تحریک بافت نرم در طی یا بلافاصله پس از درمان خواهد بود
 • محصولات پراکسید هیدروژن با غلظت بالا نباید بدون محافظت لثه استفاده شود
 • فعال سازی مواد سفید کننده توسط گرما، نور یا لیزر بحث برانگیز است و دندانپزشکان باید به بررسی مبنای شواهد برای این روش ها ادامه دهند، زیرا ممکن است تأثیر نامطلوبی بر روی بافت پالپ دندان بگذارد.
 • اثرات طولانی مدت از غلظت های بالاتر از مواد سفید کننده بر روی عاج، مینا و بافت های نرم دهان کاملاً تأیید نشده است (آنها پتانسیل ایجاد آسیب را دارند و باید در جراحی دندان با احتیاط استفاده شوند)

بهترین روش بلیچینگ دندان

بهترین و حرفه ایی ترین روش بلیچینگ دندان در دنیا زوم بلیچینگ یا زوم ادوانس بلیچینگ  است، ولی متأسفانه در کشور ما به سختی مواد آن پیدا خواهد شد. تأثیر این مواد تقریباً دو برابر دیگر روش ها است.

عوارض جانبی بلیچینگ دندان

برخی از افرادی که از این استفاده می کنند، ممکن است حساسیت دندان را تجربه کنند. این امر زمانی اتفاق می افتد که پراکسید موجود از طریق مینای دندان به لایه نرم عاج برسد و عصب دندان شما را تحریک کند. در بیشتر موارد حساسیت موقتی است. شما می توانید در این صورت درمان را به تأخیر بیندازید، سپس دوباره امتحان کنید.

خلاصه

بلیچینگ دندان یکی از رایج ترین و مناسب ترین روش ها برای درمان تغییر رنگ دندان ها می باشد. زیبایی دندان ها به ویژه رنگ دندان برای اکثر مردم از اهمیت بالایی برخوردار است و تغییر رنگ حتی یک دندان تنها می تواند بر کیفیت زندگی تأثیر منفی بگذارد. اما به خاطر داشته باشید، استفاده بیش از حد از سفید کننده ها همچنین می تواند به مینای دندان یا لثه آسیب برساند، در این مورد تکنیک و مهارت دندانپزشک متخصص زیبایی بسیار حائز اهمیت خواهد بود.

One thought on “عوارض بلیچینگ دندان

 1. mahtab - دسامبر 29, 2019 در 5:17 ب.ظ

  بسیار عالی بود🙏🙏

  پاسخ

پاسخ

4 × 5 =

Call Now Button
مسیر یابی با Waze