info@drnedahadi.com 26702787 -22869840- (021)

تفاوت بلیچینگ و جرمگیری دندان چیست؟

تفاوت بلیچینگ و جرمگیری

بسیاری از مراجعین محترم در مورد تفاوت بلیچینگ و جرمگیری سوالاتی را مطرح می نمایند. در ادامه ی مطلب به بررسی این دو تکنیک مهم در دندانپزشکی و اهمیت آن در حفظ سلامت و زیبایی دندان ها می پردازیم. با ما همراه باشید.

جرمگیری دندان

همانطور که در مقاله ی جرمگیری دندان بیان شده است؛ یکی از نکات بسیار مهم در سلامت بهداشت دهان و دندان انجام چکاپ های دوره ای دندانپزشکی می باشد. در این چکاپ ها که توصیه می شود حداقل 3 الی 6 ماه یکبار انجام شوند؛ شرایط حفره ی دهانی-دندانی فرد توسط دندانپزشک مورد بررسی قرار می گیرد.

اجرام باقی مانده از مواد غذایی در سطوح دندانی به مرور انباشته می شوند و بستری مناسب برای ایجاد پوسیدگی های وسیع و عمیق دندانی را فراهم می آورند.

اگر این اجرام به موقع برطرف نشوند؛ فرد شاهد پوسیدگی های شدید و آسیب دیدگی های عمیق می شود که این عوارض با استفاده از راهکارهای ساده قابل حل نمی باشند و نیاز به درمان های پیچیده تری دارند.

تفاوت جرمگیری و بلیچینگ دندان

تفاوت جرمگیری و بلیچینگ دندان

به طور مثال انباشته شدن بیش از اندازه ی اجرام روی دندان ها می توانند زمینه ی مناسبی برای ابتلا به بیماری های دهانی-دندانی را فراهم آورند که ممکن است راهکارهای پیچیده ای مثل:

به خاطر داشته باشید گاها شدت این پوسیدگی ها و آسیب های دندانی به قدری می باشد که به تحلیل لثه و لق شدن دندان ها منجر می شود. به دنبال این امر شاهد از دست رفتن دندان و عواقب ناشی از آن می باشیم.

انجام چکاپ های به موقع به فرد این فرصت را می دهد تا در زمان مناسب عوامل آسیب زا را درمان نماید تا متحمل عوارض نامطلوب دهانی-دندانی نشود.

 

بلیچینگ دندان

مطمئنا خود شما هم؛ دندان هایی سالم و خوش رنگ را نشانه ی زیبایی و نقطه ی قوت جذابیت ظاهری می دانید. بله در حقیقت داشتن دندان هایی زیبا به جذابیت و گیرایی فرد هنگام برقرار کردن ارتباط با اطرافیان می افزاید.

بیشتر بخوانید
بهترین دندانپزشک ایمپلنت دندان

بلیچینگ دندان یکی از تکنیک های نوین در عرصه ی دندانپزشکی زیبایی می باشد. با استفاده از این راهکار می توان رنگ دندان ها را تا چند درجه روشن تر نمود و بر زیبایی آن افزود.

  • لازم به ذکر است بلیچینگ دندان باید زیر نظر بهترین دندانپزشک زیبایی صورت پذیرد تا نتایج قابل قبول و رضایت بخشی را به همراه داشته باشد.

بلیچینگ دندان روشی مکمل در کنار اقدامات پیشگیرانه ای مانند جرمگیری می باشد. به خاطر داشته باشید در جرمگیری دندان ممکن است وضوح و روشنی دندان با از بین رفتن میکروارگانیسم های پوسیدگی زا؛ تا حدودی افزایش پیدا کند، اما در روش بلیچینگ، رنگ دندان ها حدود دو تا سه درجه بسته به جنس دندان و پارامترهای موثر دیگر، روشن تر و سفیدتر می شوند.

تاثیر بلیچینگ دندان در اصلاح طرح لبخند

تاثیر بلیچینگ دندان در اصلاح طرح لبخند

بلیچینگ بهتر است یا جرمگیری

شاید با خود فکر کرده باشید که کدام یک از روش های مورد نظر کارایی بیشتری در حفظ سلامت و زیبایی دندان ها دارند. با اطلاع پیدا کردن از ویژگی های منحصر به فرد روش های مذکور می توانید به پاسخ سوال فوق دست پیدا کنید.

جرمگیری مقوله ای اجتناب ناپذیر در حفظ بهداشت دهان و دندان می باشد. رنگ دندان ها در هر فرد متفاوت می باشد. شاید در اطراف خود اشخاصی را دیده باشید که برخلاف انتظار با رعایت کردن بهداشت دهانی، دارای دندان های زردرنگ می باشند و یا بالعکس ممکن است فردی دارای دندان های خوش رنگ اما پوسیده و آسیب دیده باشد.

  • روش هایی مانند؛ روکش های زیبایی (کامپوزیت دندان، لمینت دندان و…) یا بلیچینگ دندان و… به تغییر رنگ دندان و سفید شدن آن ها کمک شایانی می نمایند.

چکیده مطلب

تفاوت بلیچینگ و جرمگیری دندان تنها در درجه روشن سازی دندان ها می باشد. به خاطر داشته باشید هر دو روش بلیچینگ دندان و یا جرمگیری دندان از جمله روش های مهم و تاثیر گذار در حفظ سلامتی و زیبایی دندان ها می باشند.

با تشکر از حسن توجه شما عزیزان، مدیریت سایت: دکتر ندا هادی دندانپزشک زیبایی و ترمیمی

راه های ارتباطی با ما:

22869840 – 26702787

صفحه اینستاگرام دکتر ندا هادی

دکتر ندا هادی

خانم دکتر ندا هادی جراح و دندانپزشک زیباییدر سال 1388 فارغ التحصيل شده اند و در طول دوره تحصيل جزء رتبه هاى برتر دانشگاه بودند. از سال ١٣٨٧ مطب خود را اندازى كردند و ده سال سابقه فعالیت در مطب دارند. ایشان همچنین موفق به اخذ تعداد زيادى گواهينامه ( سرتيفيكت) از معتبرترين مراكز دانشگاهى داخل و خارج كشوردر زمينه هاى مختلف دندانپزشكى مثل زيبايى ، پروتز ، ايمپلنت و جراحى لثه شده اند.

پاسخ

ده + 1 =

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
Call Now Button
مسیر یابی با Waze