info@drnedahadi.com 26702787 -22869840- (021)

آیا ایمپلنت دندان دردناک است؟

ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان جایگزینی برای درمان دندان های از دست رفته است، که بسیار پرطرفدار بوده و نتایج رضایت بخش طولانی مدت به همراه داشته است. ایمپلنت نوعی کاشت دندان می باشد که در فک شما به عنوان یک ریشه ی مصنوعی برای نگه داشتن دندان جایگزین قرار می گیرد. اما کسانی که این جراحی را برای دندان های خود انتخاب می کنند، شاید در مورد مسائلی در این خصوص نگرانی هایی داشته باشند. از جمله؛
آیا ایمپلنت دندان دردناک است؟
در صورت بروز درد چه کارهایی می توان برای تسکین انجام داد؟
برای درک بهتر این موضوع، ابتدا به توضیحاتی در مورد روش ایمپلنت دندان و نحوه ی کاشت ایمپلنت خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید؛

ایمپلنت دندان چیست؟

کاشت دندان به روش ایمپلنت، جایگزین ریشه ی دندان از دست رفته می شود. ایمپلنت دندان را می توان در فک بالا یا پایین قرار داد، به شرط آنکه استخوان مناسب در محل کاشت وجود داشته باشد. در غیر این صورت، معمولاً روش های جراحی مختلفی برای بازسازی کافی استخوان به منظور قرار دادن ایمپلنت دندان انجام می شود.
ایمپلنت دندان یکی از طولانی ترین جایگزین ها برای دندان های از دست رفته می باشد و تا کنون بیشترین میزان موفقیت را داشته است. از آنجا که رویه ی کاشت ایمپلنت تاثیر منفی بر روی دندان های سالم ندارد، به عنوان استاندارد مراقبت از جایگزینی دندان توسط سازمان های مطرح دندانپزشکی جهان شناخته می شود.

مزیت ایمپلنت دندان

مهم ترین مزیت کاشت دندان نسبت به سایر سیستم های جایگزینی دندان این است که یک ایمپلنت مستقیماً به استخوان فک متصل می شود که همان عملکرد دندان طبیعی را خواهد داشت. در این روش از تیتانیوم برای جایگزینی ریشه استفاده می شود و پیوندی به دست می آید که دقیقاً همان طبیعت موجود دندان را تکرار می کند.

ایمپلنت در چه مدت زمانی انجام می شود؟

روش ایمپلنت دندان 4 تا 8 ماه به طول می انجامد و چندین مرحله را شامل می شود.
در مرحله ی اول دندان آسیب دیده برداشته می شود و در صورت ضعیف بودن استخوان، پیوند استخوان در لثه اعمال می شود تا استخوان لثه شرایط مطلوب برای کاشت را داشته باشد.
بعد از گذشت 4 ماه استخوان لثه بهبود می یابد و اسکن سه بعدی از لثه، به منظور اطمینان از مناسب بودن استخوان برای کاشت ایمپلنت، تهیه می شود.
در مرحله ی بعدی کاشت ایمپلنت انجام خواهد شد و سپس برای بهبود در اطراف کاشت، مدت زمانی در نظر گرفته می شود.
حدود 3 الی 4 ماه پس از قرار دادن ایمپلنت برای ساخت تاج دندان به پزشک خود مراجعه می کنید، سپس تاج سفارشی ساخته شده مطابق با دندان های شما،بر روی ایمپلنت اعمال می شود. توجه داشته باشید که طی این روند، در دندان های سالم شما هیچ اختلالی وارد نمی شود.

بیشتر بخوانید
مدت زمان ایمپلنت دندان

آیا ایمپلنت دندان دردناک است؟

ایمپلنت

ایمپلنت

اکثر بیماران در حین جراحی، به دلیل استفاده از مواد بی حسی قوی، دردی را احساس نخواهند کرد اما درد ایمپلنت پس از جراحی بسیار شایع می باشد. در واقع می توان گفت احساس درد اولین موردی است که بعد از انجام ایپملنت و رفع بی حسی، آن را تجربه خواهید کرد. این درد به صورت نوعی احساس فشار و درد در استخوان فک، جایی که کاشت ایمپلنت انجام شده است، بروز خواهد کرد. علاوه بر این ها لثه های اطراف محل ایمپلنت بسیار حساس خواهند شد که امری طبیعی است.
همچنین ممکن است 3 تا 5 روز تورم داشته باشید که دندانپزشک در این مواقع، آنتی بیوتیک های مناسب و داروهای ضد درد را تجویز خواهد کرد تا بهبودی در حد امکان آسان باشد.
اگر چندین ایمپلنت در فک فوقانی خود انجام داده باشید، ممکن است کمی کبودی در اطراف چشم شما ایجاد شود. این موضوع کاملا طبیعی بوده و ظرف چند روز برطرف خواهد شد.

تسکین درد ایمپلنت دندان

توصیه می شود برای تسکین درد ایمپلنت روش های ذیل را مورد توجه قرار دهید؛

  • استفاده از داروهای مسکن (یکی از مؤثرترین داروها ایبوپروفن است که می توانید هر 8 ساعت یکبار مصرف کنید.)
  • استفاده از کمپرس یخ برای تسکین تورم گونه یا لب
  • شستشوی لثه ها با استفاده از آب نمک داغ (آب نمک را به مدت ۱۰ الی ۲۰ ثانیه در دهان خود نگه دارید، سپس آن را بیرون بریزید، توجه داشته باشید که آب را در دهان خود با شدت غرغره نکنید)
  • توصیه می شود در روزهای اول و دوم غذاهای سرد و نرم مصرف کنید، مانند ماست یا بستنی

دکتر ندا هادی، دندانپزشک زیبایی در تهران ، با استفاده از تجهیزات مدرن و روش های نوین عرصه  دندانپزشکی آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشند. راه های برقراری ارتباط:

شماره های تماس: 02122869840  –  26702787

صفحه اینستاگرام

خلاصه
به خاطر داشته باشید که میزان درد ایمپلنت دندان به مواردی همچون نوع جراحی ومهارت بهترین دندانپزشک زیبایی بستگی خواهد داشت. اگر ایمپلنت دندان بدون هیچگونه جراحی اضافی (مانند جراحی پیوند استخوان) باشد، درد آن شبیه به کشیدن دندان خواهد بود.
اگرچه روند ایمپلنت دندان بیش تر از سایر مراحل دندانپزشکی زمان می برد و با احساس درد همراه خواهد بود، اما مطمئن باشید که کاشت دندان به روش ایمپلنت، ارزش انتظار و تحمل کمی سختی را خواهد داشت.

دکتر ندا هادی

خانم دکتر ندا هادی جراح و دندانپزشک زیباییدر سال 1388 فارغ التحصيل شده اند و در طول دوره تحصيل جزء رتبه هاى برتر دانشگاه بودند. از سال ١٣٨٧ مطب خود را اندازى كردند و ده سال سابقه فعالیت در مطب دارند. ایشان همچنین موفق به اخذ تعداد زيادى گواهينامه ( سرتيفيكت) از معتبرترين مراكز دانشگاهى داخل و خارج كشوردر زمينه هاى مختلف دندانپزشكى مثل زيبايى ، پروتز ، ايمپلنت و جراحى لثه شده اند.

پاسخ

هفت + دو =

مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه
Call Now Button
مسیر یابی با Waze