info@drnedahadi.com 26702787 -22869840- (021)

تحلیل استخوان لثه

تحلیل استخوان لثه

هنگامی که دندانی کشیده می شود فضای خالی به نام آلوئول در استخوان فک باقی می ماند. پس از کشیدن دندان فضای خالی آلوئول با لخته خون پر می شود. لخته خون تشکیل شده به تدریج به استخوان تبدیل می شود اما کانتور پیشین استخوان حفظ نمی شود. از آنجایی که دیگر این بخش از استخوان دندانی در خود نگه نمی دارد به تدریج تحلیل می رود و جذب می شود به خصوص بخشی از دیواره استخوانی که در سمت گونه قرار دارد به سرعت تحلیل می رود این مساله می تواند باعث بروز مشکلات جدی شود.

هنگامی که دندانی کشیده می شود فضای خالی به نام آلوئول در استخوان فک باقی می ماند. پس از کشیدن دندان فضای خالی آلوئول با لخته خون پر می شود.

برای مشاوره و تعیین وقت قبلی از دکتر ندا هادی دندانپزشک زیبایی و ترمیمی، با شماره های زیر و پیج اینستاگرام ارتباط برقرار کنید. شماره های تماس : 021 22869840 – 021 26702787

عوامل موثر در تحلیل استخوان لثه

بیماری های مختلفی در تحلیل و از بین رفتن استخوان لثه می تواند تاثیرگذار باشد از جمله این بیماری ها می توان به موراد ذیل اشاره کرد:

  • بیماری های پریودنتال
  • دندان مصنوعی و بریچ
  • انواع تومورها
  • ضربه
  • انواع عفونت های لثه
  • بیماری های سینوس

پیوند استخوان لثه چه زمانی صورت می گیرد؟

اگر جای خالی دندان با بریچ دندان پر شود فاصله ای بین بریچ و لثه زیر آن ایجاد می شود علت این است که لثه به استخوان فک متصل است و با تحلیل استخوان لثه نیز پسروی می کند. در این حالت لثه بد شکل شده و تمیز کردن آن نیز دشوار می شود. در این حالت ممکن است غذا بین لثه و دندان حبس شود و التهاب لثه را ایجاد کند. همچنین کاشت ایمپلنت دندان در شرایط تحلیل رفتن استخوان دشوارتر می شود. برای اطمینان از اینکه ایمپلنت همانند ریشه طبیعی دندان کاملا توسط استخوان احاطه و پشتیبانی می شود باید ابتدا عمل افزایش استخوان با عمل پیوند استخوان صورت گیرد.

درمان استخوان لثه تحلیل رفته

اگر بازسازی استخوان لثه صورت نگیرد در نهایت ایمپلنت دندان کاشته شده ظاهر بدی پیدا می کند بنابراین بهتر است هنگام کشیدن دندان مطمئن شده استخوان فک به خوبی حفظ می شود. برای این کار می توان از مواد جایگزین استخوان استفاده کرد. به این صورت که فضای آلوئول با این ماده پر می شود. همچنین ممکن است استفاده از یک غشای محافظ مورد تائید نیاز باشد زیرا در صورتی که دندان با احتیاط کشیده شود، دیواره استخوانی آلوئول اغلب صدمه می بیند. این غشای محافظ از ناحیه آسیب دیده محافظت کرده و به بازسازی استخوان و التیام زخم کمک می کند. ساختار طبیعی ماده پر کننده لثه به عنوان داربستی برای تشکیل استخوان جدید عمل می کند. این ماده پس از چهارتا 6 ماه با استخوان جدید آمیخته می شود سپس در فرآیند طبیعی ریمدلینگ استخوان قرار می گیرد. به این صورت کانتور طبیعی استخوان فک حفظ شده و لثه دیگر پسروی نمی کند.

تحلیل استخوان لثه
تحلیل استخوان لثه

نتیجه درمان استخوان تحلیل رفته

با کمک این مواد هنگام استفاده از از بریچ فاصله ای بین لثه و بریچ ایجاد نمی شود و التهاب لثه اتفاق نمی افتد. اگر هم ایمپلنت در این محل کاشته شود، عمل گستره افزایش استخوان برای پشتیبانی و پوشاندن ایمپلنت لازم نیست. با درمان جلوگیری از تحلیل استخوان، ترمیم های دندانی به خوبی توسط لثه و استخوان احاطه می شود بنابراین التهاب لثه کاهش یافته و در نتیجه درمان طبیعی و مناسب خواهد بود.

نتیجه گیری

درمان محافظت از استخوان لثه مراحل بعدی درمان را تسهیل می کند و لبخندی زیبا را به شما هدیه می دهد.

 

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم.

با تشکر مدیریت سایت دکتر ندا هادی جراح ، دندانپزشک زیبایی

 

برخی خدمات دکتر ندا هادی:

اصلاح طرح لبخند

پروتزهای دندانی

بلیچینگ دندان

کامپوزیت ونیر

لمینت دندان

ایمپلنت فوری دندان

 

راه های ارتباطی با دکتر ندا هادی:

 info@drnedahadi.com

 22869840 -26702787 (021)

پیج اینستاگرام

 

دکتر ندا هادی

خانم دکتر ندا هادی جراح و دندانپزشک زیباییدر سال 1386 فارغ التحصيل شده اند و در طول دوره تحصيل جزء رتبه هاى برتر دانشگاه بودند. از سال ١٣٨٧ مطب خود را اندازى كردند و ده سال سابقه فعالیت در مطب دارند. ایشان همچنین موفق به اخذ تعداد زيادى گواهينامه ( سرتيفيكت) از معتبرترين مراكز دانشگاهى داخل و خارج كشوردر زمينه هاى مختلف دندانپزشكى مثل زيبايى ، پروتز ، ايمپلنت و جراحى لثه شده اند.

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
Call Now Button
مسیر یابی با Waze