info@drnedahadi.com 26702787 -22869840- (021)

روش های ترمیم دندان

روش های ترمیم دندان

زیبایی یک معقوله کاملا نسبی است و معیارها و استانداردهای هر جامعه متفاوت است ولی به طور کلی آن چیزی که در بین تمام جوامع مورد تائید است چند مورد مشخص است. اگر اجسام دارای تقارن باشند به زیبایی آنها کمک زیادی می کند. یکی دیگر از عوامل ایجاد زیبایی وجود تناسب در اجزا می باشد. این معیارها در دندانپزشکی نیز لحاظ می شود. یکی از روش هایی که می توان با استفاده از آن این تناسب و زیبایی را ایجاد کرد ترمیم دندان می باشد. در ادامه مقاله به توضیح انواع روش های ترمیم دندان پرداخته می شود. با ما همراه باشید.

ترمیم دندان به انواع درمان های ترمیمی گفته می شود که در آنها بخشی از ساختار از دست رفته دندان یا تمامی آن بازسازی می شود تا زیبایی و عملکرد دندان بازگردانده شود.

برای مشاوره و تعیین وقت قبلی از دکتر ندا هادی دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی، با شماره های زیر و پیج اینستاگرام ارتباط برقرار کنید. شماره های تماس : 021 22869840 – 021 26702787

ترمیم دندان چیست؟

ترمیم دندان به انواع درمان های ترمیمی گفته می شود که در آنها بخشی از ساختار از دست رفته دندان یا تمامی آن بازسازی می شود تا زیبایی و عملکرد دندان بازگردانده شود. متداول ترین علت نیاز به ترمیم دندان از دست رفتن بخشی از ساختار دندان در اثر شکستگی و پوسیدگی می باشد.

انواع روش های ترمیم دندان

به طور کلی دو نوع ترمیم دندان وجود دارد: ترمیم های مستقیم و ترمیم های مستقیم

  • ترمیم های مستقیم به ترمیم هایی گفته می شود که در مطب دندانپزشکی به صورت مستقیم بر روی دندان استفاده می شود.
  • ترمیم های غیر مستقیم باید در لابراتوار دندانپزشکی ساخته و آماده شود و سپس بر روی دندان قرار بگیرد.

در تقسیم بندی دیگر می توان ترمیم ها را بر اساس اندازه و موقعیت دسته بندی کرد. به طور مثال پر کردن مجرای ریشه دندان عصب کشی انجام می شود اما پر کردن تاج دندان به عنوان پر کردن دندان شناخته می شود. از جمله روش هایی ترمیمی که جایگزین دندان از دست رفته می شود شامل: ایمپلنت، دندان مصنوعی و بریج دندان

ترمیم دندان های از دست رفته

دندان ها ممکن است در اثر عوامل مختلفی از دست بروند که می تواند تاثیر بسیار زیادی در زیبایی فرد بگذارد. که با روش های مختلفی می توان آنها را جایگزین کرد.

ایمپلنت دندان

یکی از اصلی ترین روش های جایگزینی دندان، ایمپلنت دندان می باشد که به عنوان راهکاری مطمئن برای رفع مشکلات دندانی می باشد.

پر کردن دندان

هنگامی که ذرات غذا در بین دندان ها و زیر لثه محفوظ می شود، باکتری ها از این ذرات غذا تغذیه کرده تکثیر و گسترش پیدا می کنند. بر اثر فعالیت باکتری ها اسید تولید می شود. این  مینای دندان را حل کرده و باعث پوسیدگی دندان می شود. در چنین شرایطی برای درمان دندان باید بخش های پوسیده و عفونی تخلیه شود. بنابراین بخشی از ساختار دندان از دست می رود که باید با مواد مخصوصی جبران شده و پر شود که به این کار پر کردن دندان گفته می شود.

روش های ترمیم دندان

روش های ترمیم دندان

روکش کردن دندان

گاهی اوقات ممکن است در اثر ترک خوردگی یا شکستگی دندان بخشی از ساختار دندان تضعیف شده یا از دست برود. در چنین شرایطی از روش های باندینگ ونیر یا روکش برای ترمیم آن استفاده می شود.

نتیجه گیری

با معاینه دقیقی که بر روی بیمار انجام می شود به راحتی می توان با روش های بسیار ساده و به موقع مشکلات بیمار را به حداقل رساند و حتی در برخی موارد بیمار به ظاهر مشکل خاصی ندارد اما از لبخند خودش رضایت کافی را ندارد. با توجه به پیشرفتی که در مواد مورد استفاده در دندانپزشکی از نظر دوام و رنگ ایجاد شده می توان یک لبخند زیبا با دندان هایی مرتب به بیمار هدیه کرد.

راه های ارتباطی با دکتر ندا هادی:

 info@drnedahadi.com

 22869840 -26702787 021

پیج اینستاگرام

دکتر ندا هادی

خانم دکتر ندا هادی جراح و دندانپزشک زیباییدر سال 1386 فارغ التحصيل شده اند و در طول دوره تحصيل جزء رتبه هاى برتر دانشگاه بودند. از سال ١٣٨٧ مطب خود را اندازى كردند و ده سال سابقه فعالیت در مطب دارند. ایشان همچنین موفق به اخذ تعداد زيادى گواهينامه ( سرتيفيكت) از معتبرترين مراكز دانشگاهى داخل و خارج كشوردر زمينه هاى مختلف دندانپزشكى مثل زيبايى ، پروتز ، ايمپلنت و جراحى لثه شده اند.

پاسخ

هفت + 10 =

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
Call Now Button
مسیر یابی با Waze