info@drnedahadi.com 26702787 -22869840- (021)

روش های سفید کردن دندان

روش های سفید کردن دندان

سفید کردن دندان ها آنقدر محبوب است که به نظر می رسد همه افراد به نوعی چه به صورت روش های خانگی و چه با مراجعه به دندانپزشک زیبایی، در حال انجام آن هستند. این محبوبیت به این دلیل است که سفید کردن دندان ها لبخند شما را به شدت تغییر می دهد و عزت نفس شما را به طور همزمان بهبود می بخشد.
ما فکر می کنیم مواد موجود در آشپزخانه هایمان می توانند کلید لبخند روشن تر باشند، از این رو به دنبال روش های مختلفی هستیم که به صورت آنلاین و یا در مجله ها انجام می شوند. با این وجود توجه داشته باشید که، یک روش طبیعی به معنای سالم و بی خطر بودن آن روش نیست. در حقیقت، سفید کردن دندان با روش های غیر پزشکی می تواند صدمات زیادی به دندان شما وارد کند. در ادامه به موضوع روش های سفید کردن دندان و حقایق مربوط به آن ها می پردازیم. همراه ما باشید؛

سفید کردن دندان با میوه ها

سفید کردن دندان ها

این روش حاکی از آن است که شما می توانید با استفاده از برخی میوه ها در منزل، دندان های خود را سفیدتر و روشن تر کنید. باید بیان کنیم که میوه هایی مانند لیمو، پرتقال و سرکه سیب به طور طبیعی اسیدی هستند یا مانند آناناس و انبه حاوی آنزیم های هضم کننده می باشند.

در واقع هنگامی که این موارد به طور معمول خورده می شوند، انتخاب خوبی هستند. اما هنگامی که موارد گفته شده با دندان ها تماس طولانی داشته باشند یا از آن ها برای تمیز کردن دندان استفاده می کنید، دندان ها را در معرض خطر قرار می دهید، زیرا اسید موجود می تواند مینای دندان شما را از بین ببرد. مینا پوشش بیرونی نازک دندان ها است که شما را از فرسایش و خرابی دندان محافظت می کند.

ذغال فعال و جوش شیرین

این روش ها ادعا می کنند که شستن دندان های شما با موادی مانند ذغال فعال یا جوش شیرین (بیکربنات سدیم) باعث براق شدن لبخند شما می شود.

اما حقیقت این است که براساس بررسی ها و مطالعات انجام شده از سوی انجمن دندانپزشکی آمریکا، هیچ مدرکی مبنی بر اینکه محصولات دندانپزشکی با زغال فعال برای دندان های شما بی خطر و مؤثر است، وجود ندارد.

همچنین استفاده از موادی که بیش از حد دندان های شما را می سایند، منجر به زرد تر شدن آن ها می شود. در واقع مینای دندان همان چیزی است که شما قصد سفید کردن آن را دارید، اما هنگامی که از یک اسکراب خشن استفاده می کنید باعث آسیب جدی به آن خواهید شد. وقتی این اتفاق بیفتد، لایه بعدی دندان شما در معرض دید قرار می گیرد، یک بافت زرد و نرمتر به نام عاج.

در عوض، شما می توانید یک خمیر دندان سفید کننده استاندارد را با مشورت دندانپزشک خود انتخاب کنید.

ادویه و روغن ها

روغن هایی مانند روغن نارگیل یا استفاده از ادویه هایی مانند زردچوبه می تواند به سفیدتر شدن دندان شما کمک کند.

حقیقت این است که هیچ مدرک علمی معتبری برای تأیید سفید شدن دندان ها با روغن یا زردچوبه در دست نیست. در عوض، روغن های سالم و ادویه ها را برای وعده های غذایی خود استفاده کنید.

رعایت بهداشت دهان و دندان

بهترین راه های طبیعی برای سفید نگه داشتن دندان ها عادت های سالم روزمره است، از جمله:

  • دو بار در روز به مدت دو دقیقه مسواک بزنید.
  • از یک خمیر دندان سفید کننده استاندارد استفاده کنید.
  • یک بار در روز بین دندان های خود را با نخ دندان تمیز کنید.
  • غذاهایی که باعث لکه شدن دندان شما می شوند مانند قهوه و چای را محدود کنید.
  • سیگار نکشید و یا از دخانیات استفاده نکنید.
  • برای معاینه و پاکسازی به طور مرتب به دندانپزشک مراجعه کنید.

اگر می خواهید یک محصول یا خدمات خاص سفید کننده را امتحان کنید، قبل از شروع با دندانپزشک خود صحبت کنید.

بهترین دندانپزشکی زیباییروش های سفید کردن دندان در مطب

به طور کلی با دو روش لمینت دندان و بلیچینگ توسط دندانپزشک زیبایی می توان به سفیدی دندان ها دست یافت.

  • لمینت که هم به روش لمینت سرامیکی و هم به صورت کامپوزیت انجام می شود، یک لایه خارجی به سطح دندان ها اضافه می کند. لمینت دندان را می توان روشی فیزیکی در نظر گرفت که مانند چسباندن ناخن مصنوعی روی ناخن های طبیعی صورت می گیرد.
  • روشی دیگر به نام بلیچینگ دندان نیز باعث سفید شدن دندان ها می شود. بلیچینگ چیزی به ساختار دندان اضافه نمی کند و طی یک واکنش شیمیایی، مولکول‌ های رنگ نسوج دندانی، تجزیه می‌ شوند. این روش هم به صورت خانگی و هم در طب انجام می شود که برای دست یافتن به اطلاعات بیشتر در مورد آن می توانید مطلب روش های بلیچینگ دندان را نیز مطالعه نمائید.

دکتر ندا هادی، دندانپزشک زیبایی در تهران می باشند. ایشان با استفاده از تجهیزات مدرن و روش های نوین عرصه ی دندانپزشکی آماده ی ارائه ی خدمات به شما عزیزان در زمینه در انواع روش های سفید کردن دندان می باشد. راه های برقراری ارتباط با ایشان:

شماره های تماس: ۰۲۱۲۲۸۶۹۸۴۰  –  ۲۶۷۰۲۷۸۷

صفحه اینستاگرام

در پایان اینکه

اگر شما نیز قصد سفید کردن دندان هایتان را دارید، حتماً قبل از هرگونه اقدامی به بهترین دندانپزشک زیبایی در تهران مراجعه کنید. در واقع برخی از روش های خانگی ممکن است منجر به سفید شدن دندان ها شود اما در آخر می توانند باعث آسیب به مینای دندان و لثه ها شوند و مشکلات جدی تری رقم خواهند زد.

اگر دندانپزشک تشخیص بدهد که شما کاندیدای سفید کردن دندان های خود هستید، باید در مورد روش ها و انتخاب آن ها با وی صحبت کنید.

پاسخ

چهار × 3 =

Call Now Button
مسیر یابی با Waze