info@drnedahadi.com 26702787 -22869840- (021)

عوارض بعد از ایمپلنت دندان

عوارض بعد از ایمپلنت دندان

آیا ایمپلنت دندان عوارضی هم به دنبال دارد؟

در ابتدا برای پاسخ به این سوال باید با ابعاد مختلف این مبحث آشنا شویم، این که بدانیم ایمپلنت چیست و چه فرآیندی را طی می کند تا به جایگزینی مناسب برای دندان های مان برسد. در همین راستا بر آن شده ایم تا در این مورد اطلاعاتی جمع آوری در این مقاله در اختیارتان قرار دهیم، چرا که زمانی که شما به عنوان فردی متقاضی انجام ایمپلنت، اقدام می کنید می بایست برای دستیابی به نتایج مطلوب خود تحقیق و پرس و جو فراوانی به عمل آورید حتی از معایب آن هم بدانید و با آگاهی فراوان اقدام به انجام کاری کنید.

توضیحی مختصر در مورد ایمپلنت دندان

همه آن دسته از افرادی که بنا به دلایل متعددی دندان های طبیعی خود را از دست داده اند، می توانند از روش های دیگری برای جایگزین و استفاده کردن از آن ها کمک بگیرند. ایمپلنت هم یکی از همان روش های نوینی است که تا کنون با توجه به مزایای منحصر به فردی که به ارمغان آورده است بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. این روش درمانی و زیبایی طی یک عمل جراحی کاشت و انجام می شود.

معایب ایمپلنت

حال آن که مانند هر عمل جراحی دیگری عمل کاشت دندان ممکن است خطراتی برای سلامتی فرد به همراه داشته باشد، اما در نظر داشته باشید که با انتخاب بهترین دندانپزشک زیبایی در تهران و انجام تمامی دستورالعمل های صادره از سوی پزشک می توانید به حد چشم گیری از بروز چنین عوارضی جلوگیری کنید. علاوه بر آن چنانچه بافت های دهانی سالمی داشته باشید. هم چنین از هر گونه دخانیات و مواد مخدر دوری کنید می توانید خودتان از آسیب های احتمالی ناشی از ایمپلنت مصون بدارید.

لازم به ذکر است: خطراتی که از جانب عمل جراحی ایمپلنت دندان وارد می شود جزو مشکلات بسیار نادری هستند و حتی در صورت بروز آن ها معمولاٌ بسیار جزئی هستند و به راحتی درمان می شوند. خطرات ایمپلنت دندان شامل موارد زیر می شود:

بروز عفونت در محل کاشت دندان

عفونت یا همان اصطلاح علمی آن پری ایمپنتایتیس که همراه با علائمی خاصی مانند تورم، التهاب، درد و خونریزی بروز پیدا می کند. یکی دیگر از عوارض شایع ایمپلنت دندان تا کنون گزارش شده است. افراد با مشاهده هر کدام از این نشانه ها سریعا به دندانپزشک مراجعه کرده و با استفاده از اشعه ی ایکس تشخیصی دقیق از این عارضه صورت می گیرد و در نهایت با کمک روش های مختلفی درمان حاصل می شود.

درد ایمپلنت دندان

همانطور که در مباحث پیشین بدان اشاره شد، جراحی کاشت دندان یا همان ایمپلنت دندان با این که یک نوع جراحی سر پایی است اما باز احتمال بروز عوارض هر چند کم در آن وجود دارد. درد و تورم  جزئی هم جزو همان عوارض عادی این عمل جراحی است که تا مدتی بعد از اتمام عمل مشاهده می شود و بعد اثری از آن نخواهد بود.

در آمدن پیچ ایمپلنت

باز شدن پیچ کار شده در ایمپلنت دندان هم یک نوع اتصال خارجی شمرده می شود یکی از همان عارضه های است که ممکن است برای هر کسی بعد از ایمپلنت ایجاد شود. در مواردی گزارش شده است که پیچ ایمپلنت که تحت عنوان اباتمنت از ان یاد می شود که ممکن است زود به زود باز شود و فرد را مجبور به مراجعه مکرر به دندانپزشک می کند تا پیچ ها را محکم کنند. از آن جایی که این اتفاق می تواند عارضه ای ناخوشانید برای افراد محوسب شود پس بنابراین باید نهایت دقت و تلاش خود را در انتخاب نوع اجزاء و قطعات ایمپلنت به کار بگیرید تا از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری وشد و این گونه در وقت و هزینه خود و دندانپزشک تان صرفه جویی می شود.

آیا ایمپلنت باعث سرطان می شود؟

پرسش فوق یکی از پر تکرار ترین سوالاتی است که از سوی شما مخاطبین عزیز در صفحه وب سایت دکتر ندا هادی مطرح شده است، در این مبحث قصد داریم پاسخی شفاف نسبت به آن ارائه دهیم. در ابتدا باید بگوییم این که می گویند ممکن است ایمپلنت دندان موجب بروز سرطان فک شود، حرفی کاملا نادرست و غیر علمی است و هیچ گونه تحقیق علمی در جامعه دندانپزشکی داخل و یا حتی خارج کشور دال بر اثبات آن وجود ندارد. پس نه تنها باعث بروز چنین بیماری خطرناکی نمی شود بلکه با تکنولوژی های که در زمینه ایمپلنت و کاشت دندان مشاهده شده است روز به روز در حال پیشرفت است.

دکتر ندا هادی، دندانپزشک زیبایی در تهران ، با استفاده از تجهیزات مدرن و روش های نوین عرصه  دندانپزشکی آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشند. راه های برقراری ارتباط:

شماره های تماس: 02122869840  –  26702787

صفحه اینستاگرام 

حسن ختام

اینک با مطالعه مقاله فوق تصمیم گیری برای انجام ایمپلنت برای شما کاربران عزیز آسان تر شده است به همین خاطر دانش و آگاهی پزشکی می تواند به عنوان نیروی محرکه و امید بخش برای انسان باشد. پس تا می توانید برای کسب علم در زمینه های مختلف کوشا باشید.​

دکتر ندا هادی

خانم دکتر ندا هادی جراح و دندانپزشک زیباییدر سال 1386 فارغ التحصيل شده اند و در طول دوره تحصيل جزء رتبه هاى برتر دانشگاه بودند. از سال ١٣٨٧ مطب خود را اندازى كردند و ده سال سابقه فعالیت در مطب دارند. ایشان همچنین موفق به اخذ تعداد زيادى گواهينامه ( سرتيفيكت) از معتبرترين مراكز دانشگاهى داخل و خارج كشوردر زمينه هاى مختلف دندانپزشكى مثل زيبايى ، پروتز ، ايمپلنت و جراحى لثه شده اند.

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه
Call Now Button
مسیر یابی با Waze