info@drnedahadi.com 26702787 -22869840- (021)

مراقبت های بعد از لمینت دندان

مراقبت های بعد از لمینت دندان

افرادی که دچار بی نظمی های دندانی هستند و قصد انجام امور زیبایی دندان را دارند ابتدا باید زیرنظر دندانپزشک خود تشخیص اصولی و درستی انجام دهند. گاهی نامنظمی و بد رنگی دندان ها اثرات منفی بر روی اعتماد به نفس افراد می شود. اما امروزه پیشرفت تکنولوژی و علم پزشکی دیگر جای هیچ گونه نگرانی در این باره باقی نمی گذارد. معمولا دندانپزشکان زیبایی از روش های مختلفی برای اصلاح این نامنظمی ها دندانی استفاده می کنند.

لمینت ها یکی از روش های درمان و زیبایی به شیوه جدید می باشد که امروزه مورد توجه افراد زیادی قرار گرفته و رواج زیادی پیدا کرده است.

برای مشاوره و تعیین وقت قبلی از دکتر ندا هادی دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی، با شماره های زیر و پیج اینستاگرام ارتباط برقرار کنید. شماره های تماس : 021 22869840 – 021 26702787

لمینت ها یکی از روش های درمان و زیبایی به شیوه جدید می باشد که امروزه مورد توجه افراد زیادی قرار گرفته و رواج زیادی پیدا کرده است. دندانپزشک جهت استفاده از لمینت یا مواد سفیدی به نام کامپوزیت ها حتما باید  اصول خاصی را در آنها رعایت کند و میزان فضای این لمینت یا کامپوزیت ها باید به صورت دقیق محاسبه شود. قبل انجام هر روش زیبایی ابتدا باید علت اینکه این دندان ها چرا به این بی نظمی دچار شده اند تشخیص و بعد درمان صورت گیرد.

لمینت دندان

لایه های بسیار نازکی هستند که معمولا به رنگ های مختلفی ساخته می شوند که انتخاب رنگ آنها بسته به نظر پزشک و سلیقه بیمار می باشد. از لمینت ها جهت اصلاح بدشکلی های خفیف و بدرنگی های دندانی و بستن فاصله بین دندان ها و شکستگی و لب پریدگی های دندان مورد استفاده قرار می گیرد. در استفاده از لمینت ها دندان ها معمولا بر روی دندان ها تراش کمتری صورت می گیرد.

انواع لمینت ها

لمینت ها انواع متفاوتی دارند که ممکن است در مطب یا در لابراتورار ساخته شوند و به انواع ذیز تقسیم بندی می شوند:

لمینت های سرامیکی: این نوع لمینت ها معمولا در لابراتورار ساخته می شوند و هزینه بالاتری نسبت به لمینت کامپوزیت دارند. داراری ظاهری زیباتر و دوام بیشتری هستند.

لمینت های کامپوزیتی: این نوع لمینت ها رنگ پذیری بالاتری نسبت به لمینت های سرامیکی دارند. هزینه کمتری دارند و معمولا در مطب با یک جلسه توسط دندانپزشک انجام می شود.

مراقبت های بعد از لمینت دندان

سوال بسیار مهمی که معمولا بعد از لمینت دندان برای افراد ممکن است پیش آید این است که آیا ممکن است پس از مدتی این لمینت ها از روی دندان ها جدا شوند یا بشکنند یا اینکه مراقبت های بعد از لمینت دندان شامل چه مواردی می باشد؟

به طور کلی طول عمر لمینت ها ارتباط مستقیمی با میزان مراقبت از آنها دارد. از آنجایی که لمینت ها بسیار آسیب پذیر می باشند باید مراقبت های لازم در خصوص آنها ذبه کار گرفته شود. لمینت ها جهت جلوگیری از هر گونه آسیب به این لمینت ها باید از هرگونه آسیب فیزیکی و تغییرات دمایی دهان و از گاز زدن مواد سفت خودداری کرد تا این لمینت ها طول عمر بالایی داشته باشند.  این نکته را نیز باید در نظر داشت که در صورت ایجاد هرگونه لب پریدگی و شکستگی و کنده شدن لمینت ها می تواند آنها را اصلاح کرد یا در جای خود چسباند اما جهت جلوگیری از بروز چینین مشکلاتی و متقبل شدن هزینه های مجدد باید مراقبت های لازم را به عمل آورد.

از جمله مواردی که باید جهت مراقبت از لمینت دندان ها رعایت کرد می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

  • عدم هر گونه فشار دندان ها بر روی یکدیگر
  • استفاده از نایت گارد در افرادی که شبها هنگام خواب دندان قروچه دارند.
  • جهت افزایش طول عمر لمینت ها باید به نحوه تغذیه و انواع غذایی مصرفی توجه بسیار شود به طور مثال عدم گاز زدن ته دیگ و مواد غذایی سفت با دندان ها می تواند از شکستگی آسیب و لب پریدگی لمینت ها جلوگیری کند.
  • رعایت بهداشت دهانی و دندانی جهت جلوگیری از هر گونه پوسیدگی دندان ها
  • استفاده از دهانشویه های مناسب زیر نظر دندانپزشک
  • مصرف کم مواد غذایی رنگی مانند چای، قهوه و عدم استعمال دخانیات و سیگار
  • مراجعه به دندانپزشک و چکاپ دوره ای از وضعیت لمینت های دندان و پوسیدگی احتمالی دندان ها مورد بررسی قرار گیرند.

عوارض لمینت دندان

لمینت ها اگر با دقت و توسط دندانپزشک زیبایی انجام نشود ممکن است عوارض متعدی را ایجاد کند. با کامپوزیت ها و مواد رنگی هم می توان فاصله بین دندان ها را پر کرد و هم می توان زیبایی را ایجاد کرد اما باید به گونه ای باشد که بهداشت به خوبی رعایت شود و بعد از انجام آن به راحتی بتوان از نخ دندان استفاده کرد و اگر در بخشی از آنها  لب پریدگی و شکستگی ایجاد شد، قابل بازسازی باشد.

 

 

 

راه های ارتباطی با دکتر ندا هادی:

 info@drnedahadi.com

 22869840 -26702787 021

پیج اینستاگرام

دکتر ندا هادی

خانم دکتر ندا هادی جراح و دندانپزشک زیبایی در سال 1386 فارغ التحصيل شده اند و در طول دوره تحصيل جزء رتبه هاى برتر دانشگاه بودند. از سال ١٣٨٧ مطب خود را اندازى كردند و پانزده سال سابقه فعالیت در مطب دارند. ایشان همچنین موفق به اخذ تعداد زيادى گواهينامه ( سرتيفيكت) از معتبرترين مراكز دانشگاهى داخل و خارج كشوردر زمينه هاى مختلف دندانپزشكى مثل زيبايى ، پروتز ، ايمپلنت و جراحى لثه شده اند.

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه
Call Now Button
مسیر یابی با Waze