info@drnedahadi.com 26702787 -22869840- (021)

مراقبت های پس از ایمپلنت دندان

مراقبت های پس از ایمپلنت دندان

شما برای داشتن لبخندی زیبا به دندان هایی زیبا نیازمند هستید، امروزه دیگر برای داشتن دندان های یک دست و زیبا از دندان مصنوعی های قدیمی استفاده نمی شود، بلکه روشه ای جدید و به روز دنیا نظیر ایمپلنت دندان برای داشتن طرح لبخندی زیبا به کار گرفته می شود.در ادامه نکاتی که دکتر ندا هادی دندانپزشک زیبایی در راستا مراقبت های بعد از ایمپلنت دندان بیان داشته اند را می خوانید:

ایمپلنت چیست؟

ایمپلنت دندان نوعی کاشت دندان است، به این شکل که پایه ای به استخوان فک پیوند زده می شود و سپس تاجی به شکل دندان طبیعی روی آن قرار می گیرد. این نکته حائز اهمیت است که برای انجام عمل ایمپلنت بافته ای استخوان فک باید متراکم و محکم باشند.

مراقبت های بعد از ایمپلنت دندان 

پس از انجام جراحی ایمپلنت دندان، بیمار موظف به رعایت مواردی می باشد، چرا که مراقبت های بعد از ایمپلنت بسیار حائز اهمیت است، به طوری که اگر رعایت نشوند امکان دارد این عمل جراحی با شکست مواجه شده و نیازمند ترمیم و یا خارج نمودن ایمپلنت شود، در ادامه برخی از نکات و مراقبت های بعد از ایمپلنت دندان اشاره خواهیم کرد:

 1. بعد از مدت زمانی که بی حسی تاثیر خود را از دست داد،احتمالا درد شما شروع خواهد شد، پس بهتر است برای کاهش درد از مسکن هایی که در داروخانه ها به راحتی یافت می شوند استفاده کنید.
 2. امکان دارد که درد شما به طول انجامد پس به شما پیشنهاد می شود که از کمپرس سرد استفاده کنید. به این صورت که مدتی روی موضع قرار گیرد، سپس بردارید و بعد دوباره بگذارید. احتمال اینکه تا دو هفته درد همراه شما باشد طبیعی خواهد بود، بنابراین صبور باشید.
 3. قطعا پزشک شما برای اینکه بعد از جراحی و کاشت ایمپلنت کمتر درد را حس کنید، برایتان آنتی بیوتیک هایی تجویز می کند، که باید به موقع مصرف شوند.
 4. تا دو هفته پس از جراحی از غذاهای نرم نظیر: انواع سوپ ها و پوره ها استفاده کنید. اینکه باور که روزهای اول نباد بیمار غذایی مصف کند کاملا اشتباه است زیرا برای روند بهبودی بدن احتیاج به ویتامین و پروتیین داردو باید انرژی کافی در بدن وجود داشته باشد، بنابراین پیشنهاد می شود از جویدن نان، برنج، ساندویچ و میوه های سفت بپرهیزید.
 5. آب و نوشیدنی های انرژی زا خنک زیاد بنوشید.
 6. برای جلوگیری از عفونت دندان بعد از یک روز از دهان شویه استفاده کنید.
 7. از استعمال دخانیات و مواد مخدرو مشروبات الکلی ، خوردن چای و قهوه که باعث کاهش کیفیت جراحی ایمپلنت می شود اجتناب کنید.
 8. به طور مرتب مسواک بزنید و دندانهایتان را نخ دندان بکشید، اما به مدت یک روز ناحیه عمل را مسواک نزنید.
 9. از خوردن خوراکی های اسیدی نظیر: شربتهای پرتغالی و ترشی ها خودداری کنید، زیرا باعث سوزش جای بخیه ها می شود.
 10. از خوراکی های سفتی مانند:آجیل ها استفاده نکنید.
 11. از خوردن تنقلاتی مانند پفک و یا تخمه و پاپ کرن امتناع کنید، زیرا بر اثر فشار آوردن به دندان ها  موجب درد می شوند و هم اثرات آن در دندان باقی می ماند و باعث عفونت خواهد شد.
 12. دندان ایمپلنت شده را دستکاری نکنید و به بخیه ها دست نزنید.
 13. پس از گذشت 1روز دندان ها را با آب و نمک شست و شو دهید، تا دهانتان ضد عفونی شود.
 14. از خوردن غذاهای داغ خودداری کنید.
 15. در روزهای ابتدایی که جراحی کرده اید، از خوردن شیرینی جات صرفه نظر کنید.
بیشتر بخوانید
آیا ایمپلنت دندان دردناک است؟

دکتر ندا هادی، دندانپزشک زیبایی در تهران ، با استفاده از تجهیزات مدرن و روش های نوین عرصه  دندانپزشکی آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشند. راه های برقراری ارتباط:

شماره های تماس: 02122869840  –  26702787

صفحه اینستاگرام

برای آگاهی از هزینه ایمپلنت دندان و مراحل ایمپلنت دندان و همچنین معرفی بهترین دندانپزشک ایمپلنت دندان می توانید با کلیک بر روی هر موارد اطلاعات لازم را دریافت کنید.

دکتر ندا هادی

خانم دکتر ندا هادی جراح و دندانپزشک زیباییدر سال 1388 فارغ التحصيل شده اند و در طول دوره تحصيل جزء رتبه هاى برتر دانشگاه بودند. از سال ١٣٨٧ مطب خود را اندازى كردند و ده سال سابقه فعالیت در مطب دارند. ایشان همچنین موفق به اخذ تعداد زيادى گواهينامه ( سرتيفيكت) از معتبرترين مراكز دانشگاهى داخل و خارج كشوردر زمينه هاى مختلف دندانپزشكى مثل زيبايى ، پروتز ، ايمپلنت و جراحى لثه شده اند.

پاسخ

هفت − 5 =

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
Call Now Button
مسیر یابی با Waze