info@drnedahadi.com 26702787 -22869840- (021)

هزینه عصب کشی دندان

عصب کشی دندان

در گذشته تنها راه درمان دندان درد کشیدن دندان بود، اما امروزه با پیشرفت های دندانپزشکی، با روش عصب کشی به تعمیر و حفظ دندان عفونت کرده و یا خراب شده می پردازیم. البته هزینه عصب کشی دندان برای افراد بسیار اهمیت دارد که به عوامل تاثیرگذار آن اشاره خواهیم کرد.

البته روش های ترمیم دندان جایگزین مانند کشیدن دندان خراب و جایگزین کردن آن با ایمپلنت دندانپزشکی و یا دندان مصنوعی به جای عصب کشی قابل استفاده می باشند، ولی عصب کشی، بهترین روش برای ترمیم دندان خراب می باشد.

چرا نیاز به عصب کشی داریم؟

دندان شامل یک هسته‌ی نرم می باشد که پالپ دندانی نام دارد. پالپ دندانی حاوی عصب، عروق خونی و ماده واسط است و طول آن از قسمت تاج دندان تا نوک ریشه‌ی دندان در لثه ادامه دارد. زمانی که یک دندان شکسته می شود، این امکان را به باکتری ها می دهد تا وارد پالپ شوند. اگر اقدام به ترمیم دندان نشود باکتری ها و مواد فاسد شونده باعث عفونت یا آبسه دندانی می شود، پالپ را به سمت نابودی می برد و باعث آسیب های جدی دندان می شود.

علائم عفونت دندان شامل مواردی از قبیل ورم در اطراف صورت و گردن، درد دندان، خونریزی لثه، سوراخ روی دندان و حساسیت به دمای گرم و سرد می باشد.

روش های ترمیم دندان

روش های ترمیم دندان

روند انجام عصب کشی

عصب کشی توسط دندانپزشک در یک یا دو ویزیت انجام می شود. غالباً درمان بعضی دندان ها دشوار است که به دو جلسه درمانی احتیاج دارند.

در ابتدا برای بررسی پزشک از میزان گسترش خرابی و عفونت، یک عکس رادیولوژی از دندان تهیه می شود.

در مرحله‌ی بعد برای کنترل درد هنگام درمان بی حسی موضعی انجام می شود، که اگر دندان آبسه کرده باشد، بی حسی شدید تر است.

سپس یک ورق پلاستیکی که سد دندانپزشکی نامید می شود برای تمیز نگه داشتن دندان و محافظت در برابر بزاق، درون دهان گذاشته می شود. به این ترتیب استفاده از ابزار دندانپزشک، عفونت و باکتری خارج می شود و یک راه ورودی برای دسترسی به محفظه پالپ ایجاد می شود.

دکتر ندا هادی، دندانپزشک زیبایی و ترمیمی در تهران، با استفاده از تجهیزات مدرن و روش های نوین عرصه  دندانپزشکی آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشند. راه های برقراری ارتباط:

شماره های تماس: 02122869840  –  26702787

صفحه اینستاگرام

پاکسازی عفونت

در این مرحله، دندانپزشک بعد از خارج کردن پالپ، اقدام به پاکسازی محفظه پالپ و کانال اعصاب می کند. ممکن است کانال اعصاب جهت دسترسی بهتر برای پر کردن بزرگ تر شود.

بیشتر بخوانید
جراحی لثه

قبل از اینکه کانال اعصاب با مواد دائمی پر شوند، باید خالی از هرگونه عفونت باشند. گاهی ممکن است برای تمیز کردن اعصاب از هرگونه عفونتی، دارو درون محفظه پالپ قرار داده شود و دندان تا چند روز باز گذاشته شود.

اگر عفونت لثه و دندان گسترش یافته باشد، ممکن است آنتی بیوتیک توسط پزشک تجویز شود.

اگر عصب کشی دندان به جلسات بیشتری نیاز داشته باشد، در این مرحله اصطلاحاً دندان پانسمان می شود، یعنی پر کردن موقتی تاج دندان که برای محافظت پالپ از باقی مانده ها و بزاق ها صورت می گیرد. به یاد داشته باشید که از جویدن و گاز گرفتن توسط این دندان تا زمانی که درمان کامل انجام نشد، اجتناب کنید.

پر کردن کانال عصب

بعد از پاکسازی دندان از عفونت و خشک کردن آن، اقدام به پر کردن قسمت داخلی دندان یعنی درون محفظه خالی پالپ و کانال عصب با یک خمیر سیلر و یک ترکیب از پلاستیک می شود. اگر دندان دارای پانسمان یا همان پر کردن موقتی باشد، باید خارج شده و امکان دسترسی به درون دندان ایجاد شود. ممکن است برای این مرحله نیاز به بی حسی بیشتری داشته باشید.

مرحله آخر عصب کشی

در مرحله آخر دندانپزشک به ساخت دندان و برگرداندن دندان می پردازد، زیرا دندان ذاتاً حساس بوده و احتیاج است تا از خرابی و باکتری های آینده محافظت شود. این عمل با گذاشتن یک تاج که شبیه خود دندان می باشد، انجام می شود. جنس این تاج می تواند از چینی یا چینی ذوب شده در فلز یا حتی طلا باشد. تاج ساخته شده همچنین می تواند با رنگ دندان های دیگر هماهنگ باشد. در برخی موارد ابتدا برای حفاظت ساختاری و نگه داشتن تاج، یک پایه فلزی کار گذاشته می شود. بعد از ساخت تاج برای ماندگاری بهتر دندان و طبیعی بودن به افراد پیشنهاد می شود از روکش در انتهای کار استفاده کنند.

بعد از عصب کشی، دندان شما باید به صورت نرمال کار کند و تاج جدید نباید باعث برهم زدن تناسب بین دندان هایتان شود.

نتیجه؛ صرف نظر از هزینه درمان، اگر عصب کشی توسط یک دندانپزشک ماهر به خوبی انجام شود، دندان بازسازی شده باید یک عمر برای شما کار کند. هزینه عصب کشی دندان به عوامل مختلفی از جمله تکنیک، مواد و تجهیزات بستگی دارد. عملاً در ابتدا بیماران نمی توانند اختلاف تکنیکال و مواد استفاده شده برای عصب کشی را تشخیص دهند و در این موارد بیمار باید به پزشک خود اعتماد کند.

پاسخ

1 × چهار =

Call Now Button
مسیر یابی با Waze