امتیاز دهید :

چگونه بهترین دندانپزشک برای ایمپلنت دندان پیدا کنم؟

قطعا هر اقدامی که جهت زیبایی چهره صورت گیرد باید کمی هنرچاشنی آن کرد، چراکه زیبایی با هنر آمیخته است. همه ما می دانیم که اولین چیزی که در چهره افراد جلب توجه می کند لبخند آن ها است، هر چه این لبخند  زیبا تر باشد جذابیت چهره را بالا تر خواهد برد. حال فکر کنید این لبخند با دندان هایی منظم و رنگ مرواریدی تلفیق شده باشد. قطعا زیبایی دو چندان به ارمغان خواهد آورد. انواع خدمات زیبایی دندانپزشکی به منظر ایجاد طرح لبخندی جذاب و زیبا صورت می گیرد از ایمپلنت دندان گرفته تا روکش های زیبایی دندان. با تمام این تفاسیر زمانی دست یابی به این زیبایی حاصل خواهد شد که به دست دندانپزشک هنرمند و با تجربه صورت گیرد. آنچه در خدمات زیبایی دندان مهم تلقی می شود تجربه و مهارت دندانپزشک است که شما را به ایده هایتان نزدیک می کند.

در ادامه یکی از خدمات زیبایی دندان به نام ایمپلنت دندان را بررسی خواهیم کرد که چطور و با داشتن چه المان هایی می توان به دندانپزشکی حاذق در این زمینه دست یافت. با ما همراه باشید…

ایمپلنت دندان چیست؟

تا به حال افرادی را دیده اید که به خاطر نداشتن دندان از لبخند زدن خجالت می کشند؟ اصلا خودتان این تجربه تلخ را داشته اید؟ نبود دندان، سایه تیره ای را ایجاد می کند که اگر این اتفاق برای دندان های جلویی افتاده باشد، متاسفانه حتی تبسمی کوچک را به نهایت نازیبایی می کشاند. اما با نبود دندان در سنین بالا چه می توان کرد؟ وقتی قرار نیست دندانی جایگزین آن شود چاره چیست؟

پیشرفت های علوم پزشکی و همچنین تجهیزات دندانپزشکی خدمات نوینی را به وجود آورده که غم انگیزی این اتفاق را چاره می کند. این خدمت دندانپزشکی ایمپلنت نام دارد. ایمپلنت با جایگزینی دندان به جای دندان از دست رفته  لبخندی زیبا را برای افراد به ارمغان می آورد. حتی اگر دندان افتاده در انتهای فک باشد کمترین نقطه قوت آن امکان دوباره جویدن غذا به آن هم راحتی قبل است. اینکه این روش درمانی به چه شکل صورت می گرد در مقاله ایمپلنت دندان به آن پرداخته شده است و می توانید با خواندن آن درباره روش انجام آن آگاهی یابید.

آنچه در این مقاله در پی روشن کردن آن هستیم، یافتن المان های مهم برای انتخاب یک دندانپزشک حاذق در زمینه ایمپلنت دندان است.

بازسازی دندان های تخریب شده

چرا باید به بهترین دندانپزشک ایمپلنت دندان مراجعه کنیم؟

از آنجایی که ایمپلنت دندان بسیار حساس و مهم است و باید با دانش و تجربه بالایی انجام شود، مراجعه به بهترین متخصص ایمپلنت بسیار مهم است و می تواند عوارض کاشت ایمپلنت دندان را به حداقل برساند. بهترین دندانپزشک برای ایمپلنت دندان از تجهیزات و فناوری به روز دنیا استفاده می کند و تخصص لازم در زمینه بیماری های لثه را دارد و در صورت بروز این مشکل می تواند آن را درمان کند.

 

چه کسانی نمی توانند ایمپلنت انجام دهند؟

 

ویژگی مهم در انتخاب بهترین متخصص ایمپلنت دندان

چنانچه می خواهید برای ایمپلنت دندان اقدام کنید، باید خصوصیات و ویژگی های بهترین متخصص ایمپلنت دندان را بشناسید سپس اقدام به انتخاب نمایید. این ویژگی ها بر هزینه ایمپلنت دندان نیز تاثیر گذار هستند و هر چقدر کیفیت کار بالاتر باشد، ارزش این را دارد که شما هزینه بالاتری برای سلامت دندان خود پرداخت نمایید. از جمله ویژگی های مهم بهترین دندانپزشک ایمپلنت دندان عبارتند از:

تخصص دندانپزشک زیبایی

از مهمترین ویژگی های بهترین دندانپزشک زیبایی و یک متخصص ایمپلنت داشتن تخصص در این زمینه است چراکه همه دندانپزشکان با پشت سر گذاشتن دوره عمومی دندانپزشکی می توانند ایمپلنت دندان بکارند، ولی تخصص در این زمینه مستلزم داشتن تخصص در زمینه جراحی دندان، به خصوص ایمپلنت است. بنابراین با توجه به تخصص دندانپزشک می توانید میزانی اطمینان از ایده آل بودن نتیجه را انتظار داشته باشید، ولی این تمام ماجرا نیست.

مهارت دندانپزشک زیبایی

نکته بعدی بعد از تخصص دندانپزشک داشتن مهارت کافی در زمینه ایمپلنت دندان است. هرچقدر که دندانپزشک زیبایی تجربه بیشتری در زمینه کاشت ایمپلنت دندان داشته باشد، به قطع مهارت بیشتری نیز پیدا خواهد کرد. پس با بهای کم، سلامت دندان خود را به خطر نیندازید.

رزومه کاری و تحصیلی موفق

بهترین دندانپزشک برای ایمپلنت دندان باید تخصص لازم در این زمینه را داشته باشد و در دانشگاه های معتبر فارغ التحصیل شده باشد و از نظر دانش در کاشت ایمپلنت دندان در سطح بالایی قرار داشته باشد. برخی از دندانپزشکان علاوه بر تحصیلات دانشگاهی دوره های جداگانه نیز می گذرانند تا سطح علم و دانش خود را بالاتر ببرند. سابقه جراحی های موفق و رضایتمندی بالای بیماران از ایمپلنت دندان آن دندانپزشک نشان دهنده رزومه موفق و درخشان او می باشد.

استفاده از بهترین برند ایمپلنت

باید توجه داشته باشید که استفاده از ایمپلنت ارزان علاوه بر ضرر مالی به لثه و فک آسیب رساند، بنابراین قبل از اقدام به ایمپلنت حتما درباره نوع آن با دندانپزشک خود صحبت کرده و از خوب بودن جنس آن اطمینان حاصل کنید.

معاینه کامل قبل از ایمپلنت دندان

تنها معاینه محل کاشت ایمپلنت کافی نبوده و دندانپزشک باید قبل از کاشت آن، سلامت عمومی بیمار نظیر: سلامت دهان و دندان های مجاور را نیز بررسی کند. بنابراین مراجعه کننده باید از پزشک بخواهد معاینات قبل از ایمپلنت را با دقت کافی انجام دهد. برای این کار باید اقدامات زیر صورت گیرد:

 • غربالگری سرطان دهان
 • بررسی سلامت لثه و فک
 • بررسی مناسب بودن بافت و استخوان فک

مکان جغرافیایی دندانپزشکی

برای بسیاری از ما تردد در تهران با مشکلاتی همراه خواهد بود که مهمترین آن ترافیک است. علاوه بر این ایمپلنت دندان دارای مراحل مختلف است و همین امر بیمار را وادار می کند چندین بار به دندانپزشکی مراجعه کند. بنابراین می توانید با سرچ دندانپزشک زیبایی، بهترین دندانپزشک در تهران، دندانپزشکی در غرب تهران و یا دندانپزشکی در شرق و شمال تهران و یا سرچ محدوده مثل دندانپزشکی در سیدخندان و یا نقاط دیگر شهر نزدیک ترین دندانپزشکی را پیدا کنید.

هزینه ایمپلنت دندان

از آنجایی که ایمپلنت دندان مشمول بهرمندی از بیمه نمی باشد، لذا میزان هزینه برای مراجعه کنندگان حائز اهمیت است. از این رو برخی دندانپزشکی ها با توجه به پرسه درمان سه ماهه ایمپلنت، پرداخت هزینه را نیز اقساط می کنند. اما این نکته بستگی به پزشک و نوع ایمپلنت به کاربرده و برنامه خدماتی او دارد. شما می توانید با بررسی نکات بالا که به میزان زیادی در موفقیت آمیز بودن درمان ایمپلنت دندان نقش دارند، بهترین دندانپزشک در تهران را انتخاب کنید.

 

 

چگونه بهترین دندانپزشک ایمپلنت دندان را پیدا کنیم؟

 • در مورد سابقه کاری دندانپزشک و رضایت بیماران تحقیق کنید. این کار را می توانید با جستجو در اینترنت و شبکه های اجتماعی انجام دهید و تجربیات کسانی که بیمار آن دندانپزشک هستند را بررسی کنید.
 • از دوستان و آشنایان خود درباره اینکه برای کاشت ایمپلنت دندان به کدام دندانپزشک مراجعه می کنند سوال کنید. می توانید از آن ها تجربه بگیرید و در صورت رضایت شما هم به آن دندانپزشک مراجعه کنید.
 • می توانید به مطب پزشک مورد نظر مراجعه کنید و از بیماران درباره رضایت یا عدم رضایت درباره خدماتی که دندانپزشک برای آن ها انجام می دهد سوال کنید.

نتیجه گیری

با کمک بهترین دندانپزشک ایمپلنت دندان می توانید به نتایج ارزنده ای دست یابید این گونه با جدید ترین متود های روز دنیا می توانید دندان های زیبا و مرواریدی شکل جذابی داشته باشید که موجب جلوه بیشتر زیبایی شما شود.

در غیر این صورت ممکن است دچار عوارض جانبی و خسارات جبران ناپذیری در زیبایی و سلامتی تان شوید. پس دقت کنید و با انتخابی هوشمدانه ضامن سلامتی تان شوید.

دکتر ندا هادی

خانم دکتر ندا هادی جراح و دندانپزشک زیبایی در سال 1386 فارغ التحصيل شده اند و در طول دوره تحصيل جزء رتبه هاى برتر دانشگاه بودند. از سال ١٣٨٧ مطب خود را اندازى كردند و پانزده سال سابقه فعالیت در مطب دارند. ایشان همچنین موفق به اخذ تعداد زيادى گواهينامه ( سرتيفيكت) از معتبرترين مراكز دانشگاهى داخل و خارج كشوردر زمينه هاى مختلف دندانپزشكى مثل زيبايى ، پروتز ، ايمپلنت و جراحى لثه شده اند.

1 دیدگاه در “چگونه بهترین دندانپزشک برای ایمپلنت دندان پیدا کنم؟

 1. ساغر - فوریه 18, 2020 در 10:42 ق.ظ

  دکتر ایمپلنت دندان هر واحد قیمتش چنده؟ و درچند مرحله انجام میشه؟

  پاسخ

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه
Call Now Button
مسیر یابی با Waze