info@drnedahadi.com 26702787 -22869840- (021)

جراحی زیبایی لثه

جراحی زیبایی لثه

به طور معمول در حالت عادی وقتی فرد لبخند می زند باید دو میلیمتر از لثه فک بالا مشهود باشد اما برخی افراد هنگام صحبت یا لبخند میزان بیشتری از لثه آنها نمایان و مشخص می شود. اگر پزشک تشخیص دهد مشکل اصلی بخاطر کوتاه یودن تاج دندان ها است از درمان های دندان پزشکی و زیبایی استفاده می کند که به اصطلاح اصلاح طرح لبخند نامیده می شود که طی آن از درمان های مختلفی مانند کامپوزیت ونیر، لمینت دندان و پروتزهای دندانی استفاده می کند تا طول تاج دندان را کمی بلندتر شود. اما اگر مشکل اصلی اندازه لثه باشد می بایست از درمان های جراحی زیبایی لثه استفاده شود و طول تاج دندان با کاهش ارتفاع لثه بیشتر شود .

به طور معمول در حالت عادی وقتی فرد لبخند می زند باید دو میلیمتر از لثه فک بالا مشهود باشد اما برخی افراد هنگام صحبت یا لبخند میزان بیشتری از لثه آنها نمایان و مشخص می شود.

برای مشاوره و تعیین وقت قبلی از دکتر ندا هادی، با شماره های زیر و پیج اینستاگرام ارتباط برقرار کنید. شماره های تماس : 021 22869840 – 021 26702787

چه کسانی کاندیدای جراحی لثه ای هستند؟

افرادی که به جراح فک و صورت ارجاع داده می شوند افرادی هستند که ارتفاع فک ، صورت یا ارتفاع لثه های بالای آنها بلندتر است که در این افراد بایست جراحی لثه، جراحی زیبایی دندان پزشکی صورت گیرد و طول تاج دندان آنها نیز اصلاح شود. در برخی از افراد کوتاه بودن لب بالایی این حالت را باعث می شود در برخی هم افزایش ارتفاع استخوان و بلند بودن بیش از حد استخوان فک بالا در برخی هم ارتفاع لثه بیش از حد باعث ایجاد لبخند لثه ای می شود. در افرادی که مشکل بلند بودن فک بالا را دارند هنگام لبخند لثه های آنها بسیار مشخص می شود، هنگام خواب با دهان باز میخوابند و تنفس دهانی دارند و برخی هم دهان خود را به سختی می بندند و در پی آن ممکن است به بیماری های لثه ای دچار شوند.

علت لبخند لثه ای

شایع ترین علت گامی اسمایل یا لبخند لثه ای ژنتیکی می باشد . احتمالا در بستگان این افراد این مشکل وجود دارد و نمی توان گفت علت اجتماعی و محیطی باعث ایجاد این حالت شده است.

جراحی زیبایی لثه

جراحی زیبایی لثه

درمان لبخند لثه ای

برای درمان هر مشکلی ابتدا علتی که باعث بروز این مشکل شده است، تشخیص داده می شود، بنابراین با تشخیص درست عملا درمان درستی هم انجام می شود. زمانی که پزشک تشخیص می دهد فردی گامی اسمایل است یعنی لبخند لثه ای دارد ابتدا باید به دنبال علت بگردد. در طی جراحی لثه ناحیه لثه بی حس می شود مقداری از لثه برداشته می شود و اگر نیاز باشد مقداری از استخوان اطراف تاج دندان هم برداشته می شود که معمولا پزشکان جراحی فک و صورت اینکار را انجام می دهند. اگر پزشک پس از معاینه تشخیص دهد مشکل گامی اسمایل به علت کوتاه بودن ارتفاع لب بالا است مجبور می شود از دو تکنیک اصلی جراحی جهت افزایش طول لب و تزریق بوتاکس استفاده می کند. اما اگر تشخیص مشکل اسکلتی فک را بدهد از درمان های جراحی کمک می گیرد. در درمان جراحی با کمک تکنیک های های مختلف از داخل دهان فک بالا برش داده می شود و در ارتفاع مورد نظر قرار می گیرد طی این جراحی علاوه بر اینکه مشکل تنفس دهانی بیمار کمتر می شود، مشکل باز بودن دهان بیمار در حالت عادی یا در حالت خواب بهبود پیدا می کند و از نظر زیبایی هم حالت گامی اسمایل یا لبخند لثه ای بیمار رفع می شود.

مقالات مرتبط با این مطلب:

اصلاح طرح لبخند

کامپوزیت ونیر

ایمپلنت دندان

لمینت دندان

 

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم.

با تشکر مدیریت سایت دکتر ندا هادی جراح ، دندانپزشک زیبایی

 

راه های ارتباطی با دکتر ندا هادی:

 info@drnedahadi.com

 22869840 -26702787 (021)

پیج اینستاگرام

 

دکتر ندا هادی

خانم دکتر ندا هادی جراح و دندانپزشک زیباییدر سال 1386 فارغ التحصيل شده اند و در طول دوره تحصيل جزء رتبه هاى برتر دانشگاه بودند. از سال ١٣٨٧ مطب خود را اندازى كردند و ده سال سابقه فعالیت در مطب دارند. ایشان همچنین موفق به اخذ تعداد زيادى گواهينامه ( سرتيفيكت) از معتبرترين مراكز دانشگاهى داخل و خارج كشوردر زمينه هاى مختلف دندانپزشكى مثل زيبايى ، پروتز ، ايمپلنت و جراحى لثه شده اند.

پاسخ

بیست + چهار =

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
Call Now Button
مسیر یابی با Waze