info@drnedahadi.com 26702787 -22869840- (021)

نکات مهمی که درباره جراحی زیبایی لثه نمی دانید

 به طور معمول در حالت عادی وقتی فرد لبخند می زند باید دو میلیمتر از لثه فک بالا مشهود باشد، اما برخی افراد هنگام صحبت یا لبخند میزان بیشتری از لثه آنها نمایان و مشخص می شود. اگر پزشک تشخیص دهد مشکل اصلی بخاطر کوتاه یودن تاج دندان ها است از درمان های دندان پزشکی و زیبایی استفاده می کند که به اصطلاح طراحی لبخند نامیده می شود که طی آن از درمان های مختلفی مانند کامپوزیت ونیر، لمینت دندان و پروتزهای دندانی استفاده می کند تا طول تاج دندان را کمی بلندتر شود. اما اگر مشکل اصلی اندازه لثه باشد می بایست از درمان های جراحی زیبایی لثه استفاده شود و طول تاج دندان با کاهش ارتفاع لثه بیشتر شود .

 در این مقاله قصد داریم درباره جراحی زیبایی لثه اطلاعات کاملی در اختیار شما قرار دهیم. در ادامه با ما همراه باشید تا در این زمینه اطلاعات کاملی به دست آورید…

هزینه-جراحی-زیبایی-لثهجراحی زیبایی لثه چیست؟

جراحی زیبایی لثه روشی برای اصلاح طرح لبخند می باشد و باعث ایجاد تناسب بین لب ها و لثه ها در هنگام لبخند زدن می شود. این روش مناسب افرادی است که به دلایل ژنتیکی یا در اثر عواملی مانند بیماری های لثه، عدم رعایت بهداشت دهان و دندان، از بین رفتن بافت و استخوان دندان و … دچار مشکل هستند. با استفاده از جراحی زیبایی لثه می توان طول تاج دندان را افزایش داد و از این طریق لبخند زیباتری به فرد هدیه کرد.

چه کسانی کاندیدای جراحی لثه ای هستند؟

افرادی که به جراح فک و صورت ارجاع داده می شوند افرادی هستند که ارتفاع فک ، صورت یا ارتفاع لثه های بالای آنها بلندتر است که در این افراد بایست جراحی لثه، جراحی زیبایی دندان پزشکی صورت گیرد و طول تاج دندان آنها نیز اصلاح شود. در برخی از افراد کوتاه بودن لب بالایی این حالت را باعث می شود در برخی هم افزایش ارتفاع استخوان و بلند بودن بیش از حد استخوان فک بالا در برخی هم ارتفاع لثه بیش از حد باعث ایجاد لبخند لثه ای می شود. در افرادی که مشکل بلند بودن فک بالا را دارند هنگام لبخند لثه های آنها بسیار مشخص می شود، هنگام خواب با دهان باز میخوابند و تنفس دهانی دارند و برخی هم دهان خود را به سختی می بندند و در پی آن ممکن است به بیماری های لثه ای دچار شوند.

انواع روش های جراحی زیبایی لثه

جراحی زیبایی لثه متد ها و روش های مختلفی دارد که باید تحت نظر بهترین دندانپزشک زیبایی انجام شود تا با نتایج مورد انتظار شما همراه باشد و بتواند زیبایی لبخند شما را بهبود بخشد. انجام می شود که باید تحت نظر بکه در ادامه به آن ها می پردازیم:

اصلاح لبخند لثه ای

برای درمان هر مشکلی ابتدا علتی که باعث بروز این مشکل شده است، تشخیص داده می شود، بنابراین با تشخیص درست عملا درمان درستی هم انجام می شود. زمانی که پزشک تشخیص می دهد فردی گامی اسمایل است یعنی لبخند لثه ای دارد ابتدا باید به دنبال علت بگردد. در طی جراحی لثه ناحیه لثه بی حس می شود مقداری از لثه برداشته می شود و اگر نیاز باشد مقداری از استخوان اطراف تاج دندان هم برداشته می شود که معمولا پزشکان جراحی فک و صورت اینکار را انجام می دهند. اگر پزشک پس از معاینه تشخیص دهد مشکل گامی اسمایل به علت کوتاه بودن ارتفاع لب بالا است مجبور می شود از دو تکنیک اصلی جراحی جهت افزایش طول لب و تزریق بوتاکس استفاده می کند. اما اگر تشخیص مشکل اسکلتی فک را بدهد از درمان های جراحی کمک می گیرد. در درمان جراحی با کمک تکنیک های های مختلف از داخل دهان فک بالا برش داده می شود و در ارتفاع مورد نظر قرار می گیرد طی این جراحی علاوه بر اینکه مشکل تنفس دهانی بیمار کمتر می شود، مشکل باز بودن دهان بیمار در حالت عادی یا در حالت خواب بهبود پیدا می کند و از نظر زیبایی هم حالت گامی اسمایل یا لبخند لثه ای بیمار رفع می شود.

 

علت لبخند لثه ای

شایع ترین علت گامی اسمایل یا لبخند لثه ای ژنتیکی می باشد . احتمالا در بستگان این افراد این مشکل وجود دارد و نمی توان گفت علت اجتماعی و محیطی باعث ایجاد این حالت شده است.

افزایش طول تاج دندان ها

در مواردی که طول دندان ها کوتاه باشد، باعث می شود بخش بیشتری از بافت لثه دیده شود و جلوه زیبایی نخواهد داشت. افزایش طول تاج دندان از طریق برداشت بخشی از بافت لثه انجام می شود. این کار باعث می شود دندان های شما بلند تر به نظر برسند. گاهی نیز ممکن است بر اثر تحلیل لثه ناشی از بیماری های پریودنتال ریشه دندان ها در دید قرار بگیرند که سبب می شود ظاهر دندان ها بد به نظر برسد که توسط جراحی لثه و پوشاندن ریشه هایی که در معرض دید است قابل درمان است.

جراحی فلپ

جراحی فلپ، با هدف رفع باکتری های اضافه که روی دندان یا بین لثه و دندان ها به وجود آمده انجام می شود. برای انجام این کار، دندانپزشک توسط یک برش در لثه، فلپ لثه را کنار زده و باکتری ها و عفونت های اطراف ریشه را پاکسازی می کند. پس از اتمام کار، محل برش لثه بخیه زده می شود.

جراحی زیبایی لثه چگونه انجام می شود؟

قبل از انجام جراحی توسط دندانپزشک مورد معاینه قرار می گیرید و با توجه به نوع مشکل شما، روش درمانی مشخص می شود. جراحی زیبایی لثه در یک جلسه قابل انجام است و توسط بی حسی موضعی انجام می شود.

هزینه جراحی زیبایی لثه

برای هزینه جراحی زیبایی لثه نمی توان مبلغ دقیقی در نظر گرفت زیرا همانطور که توضیح دادیم روش های مختلفی برای این جراحی وجود دارد. ممکن است در برخی افراد فقط خط لثه در ناحیه بالای دندان نیاز به درمان داشته باشد که هزینه آن نسبت به مورد های دیگر که نیاز به درمان تمام خط لثه دارند، کمتر خواهد بود. همچنین در صورت نیاز دندان شما به درمان های دیگری مانند عصب کشی، هزینه بالاتر خواهد رفت.

برای اطلاع از هزینه ها با مطب دکتر ندا هادی تماس بگیرید.

 

دکتر ندا هادی

خانم دکتر ندا هادی جراح و دندانپزشک زیباییدر سال 1386 فارغ التحصيل شده اند و در طول دوره تحصيل جزء رتبه هاى برتر دانشگاه بودند. از سال ١٣٨٧ مطب خود را اندازى كردند و ده سال سابقه فعالیت در مطب دارند. ایشان همچنین موفق به اخذ تعداد زيادى گواهينامه ( سرتيفيكت) از معتبرترين مراكز دانشگاهى داخل و خارج كشوردر زمينه هاى مختلف دندانپزشكى مثل زيبايى ، پروتز ، ايمپلنت و جراحى لثه شده اند.

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه
Call Now Button
مسیر یابی با Waze